Streszczenie ewangelii według św. Mateusza

1. Zadaj pytanie
2. Odpowiedz
3. Dowiedz sie więcej

Polecane pytania

naklejki na sciane
oferujemy różnorodne naklejki ścienne, na meble, dla dzieci, szablony malarskie dzięki którym uzyskasz nowoczesny dizajn wystroju mieszkania, domu, biura, sklepu
naklejkiozdobne.pl

Dodaj swoje zadanie domowe za darmo

Streszczenie ewangelii według św. ...
Napisano 09-12-2006 19:24
, przez levy413
Potrzebne mi jest streszczenie ewangelii według św. Mateusza. Całej ewangelii. Proszę pisać kto je zna całe lub część.
Ewangelia wg sw. Mateusza *Anioł Pański ...
Napisano 27-08-2016 06:39:08
, przez zadane
Sprobuj na http://dojrzewamy.pl. Pisza ponad 2000 odpowiedzi dziennie!
Ewangelia wg sw. Mateusza *Anioł Pański ...
Napisano 09-12-2006 19:29
, przez kraviec
Ewangelia wg sw. Mateusza *Anioł Pański ukazał się Jozefowi we śnie i oznajmił ze Maryja urodzi syna. *Do narodzonego przybyli 3 mędrcy by złożyć mu dary: mirrę, kadzidło, i złoto. *Anioł ukazał się Józefowi i nakazał uciekać do Egiptu bo Herod nakazał pozabijać chłopców od lat 2 pozabijać aby nie spełniła się przepowiednia. *Ucieczka udała się. Potem duch nakazała powrócić im do Nazaretu gdyż Herod umarł.*Następnie Jan chrzciciel ochrzcił Jezusa. *Potem Jezus był kuszony na pustyni przez szatana przez 40 dni i 40 nocy. 3 pokusy: zamienić kamień w chleb, złożyć diabłu pokłon i rzucić się w przepaść lecz Jezus mu nie uległ. *Gdy Jezus dowiedział się ze Jan Chrzciciel jest w wiezieniu zaczął głosić swoje nauki. *Następnie wybrał pierwszych 2 uczniów. Byli to rybacy Szymon zwany Piotrem i Andrzej a potem Jakub i Jan.
Jezus wszedł z na górę jak zobaczył tłumy ludzi i tam ogłosił 8 błogosławieństw. Po kazaniu Jezus oznajmił uczniom ze sa dla świata sola i światłem. *Jezus ogłosił ze: nie wolno się mścić (jeżeli ktoś cię uderzy w prawy policzek to nastaw mu i lewy), miłuj nieprzyjaciela, módl się u ukryciu, dziel się z innym człowiekiem, nie gromadźmy skarbów, nie osadzajmy innych, nie wolno bać się prosić i czyńmy tak jakbyśmy chcieli żeby nam czyniono, ostrzega nas przed fałszywymi prorokami. *Po zejściu z góry Jezus uzdrowił trędowatego, sługę setnika. *Podczas przeprawy przez jezioro rozpętała się burza, która wystraszyła uczniów. Jezus modląc się ku niebu uspokoił żywioł. *Uzdrowienie paralityka.
Jezus spotkał Mateusza w komorze celniej i kazał mu pójść za nim i siedział przy 1 stole z celnikami i grzesznikami i uczniami czemu się dziwili faryzeusze. *Jezus nadal czynił cuda: wskrzeszył córkę zwierzchnika i uzdrowił kobietę cierpiącą na krwotok, niewidomi odzyskali wzrok, uzdrowienie opętanego. *Jezus dał swoim uczniom władzę nad duchami. Mogli oni leczyć choroby. Polecił im głoszenie iż królestwo niebieskie się zbliża, zapowiedział prześladowania, ostrzegał przed złymi ludźmi.* Grzechy i bluźnierstwa będą nam przebaczone lecz nie będą gdy tyczyć się będą Ducha Świętego.* Przypowieść o siewcy- ziarna które padły na drogę, na miejsca skaliste, między cierniami nie wydały plonów. Zaś ziarna które padły na żyzna glebę wydały ogromny plon. *Przypowieść o chwaście- pewien człowiek zasiał zboże lecz źli ludzie nasiali również chwasty. W czasie żniw właściciel pola nakazał sługą zebrać najpierw chwast i powiązać go w snopki na spalenie, pszenice zaś zwieść do spichlerza.
*Przypowieść o skarbie i perle- Pewien człowiek znalazł skarb na roli, zakopał go tam a potem sprzedał wszystko co miał i kupił tę role. *Gdy Jezus dowiedział się o śmierci Jana Chrzciciela poszedł na pustynie, a ludzie poszli za nim. Wieczorem Jezus wziął 5 chlebów i 2 ryby, odmówił błogosławieństwo i rozmnożył pokarm. *Później Jezus szedł po wodzie, a Piotr myślał ze to zjawa i nie wierzył w to ze może także przejść po wodzie i zaczął się topić. Piotr oznajmił Jezusowi że uważa go za Mesjasza- Syna Bożego. Za te słowa Jezus dał Piotrowi klucze do bramy Królestwa Bożego. *Po 1 zapowiedziach męki Jezusa zabrał on Jakuba i Jana na gore grze objawili mu się Mojżesz i Eliasz.* Uzdrowienie epileptyka i przypowieść o owcach.
*Przypowieść o nielitościwym dłużniku- pewien człowiek był dłużny 2 człowiekowi sporo pieniędzy, ten zaś darował mu jego dług. Jemu także inny człowiek był winny marne pieniądze lecz przez jego skąpość wrzucił on tego człowieka do wiezienia a sam został skazany na śmierć za ten czyn.* Przypowieść o robotnikach w winnicy- Wszyscy robotnicy nawet Ci co pracowali krócej lub dłużej dostali po 1 denarze. Kilka robotników sprzeczało się z najemcą, lecz ten powiedział ze nie umawiali się po ile maja pracować, i że krzywdy im nie robi. *Przypowieść o 2 synach- Pewien człowiek miał dwóch synów. Jeden z nich wykonał rozkaz ojca poszedł do winnicy pracować, zaś drugi zareagował dopiero po pewnym czasie. Jezus oznajmił ludziom że grzesznicy i tak wejdą jako 1 przed nami do królestwa Bożego.
*Przypowieść o przewrotnych rolnikach- Pewien człowiek kupił winnice i wybudował tam mór. Potem oddał ta winnice rolnikowi w dzierżawe. W dzień plonów wysłał 3 swoich ludzi po to co mu się należy lecz rolnik zlekceważył to i ich pozabijał. Sytuacja się znowu powtórzyła. Postanowił więc wysłać swojego syna z myślą ze go nie ruszą lecz mylił się i go także zabili. *Przypowieść o uczcie królewskiej- Goście pewnego króla nie chcieli przyjść na ucztę. Kazał wiec on strażą poszukać po ulicach grono ludzi którzy przyjdą na przyjęcie. W czasie tego balu zobaczył człowieka który nie był ubrany stosownie do okazji. Król się bardzo zezłościł i kazał wtrącić go w ciemności żeby go nikt nie widział. *Najważniejsze przykazanie- „ Będziesz miłował Pana Boga swego…” *Przypowieść o pannach roztropnych i nierozsądnych- 10 panien wyszło na spotkanie panów młodych, 5 z nich wzięło lampy z oliwą a 5 bez oliwy. Kiedy nadszedł pan młody tylko 5 panien było przygotowanych na dalszą drogę, bo dalej miały światło- „Czuwajcie wiec, bo nie znacie dnia ani godziny” *Przy wspólnej wieczerzy z uczniami Jezus zapowiedział zdradę Judasza, wyparcie się Jezusa przez Piotra 3 razy. *Po modlitwie w Ogrójcu Jezusa pojmano i wydano Piłatowi a następnie ukrzyżowano. Jego ciało złożono do grobu a po 3 dniach zmartwychwstał.*Jezus ukazał się uczniom i nakazał im nauczać narody.
pytanie:
odpowiedź:


load_avg: 1.18