Streszczenie ewangelii według św. Mateusza

1. Zadaj pytanie
2. Odpowiedz
3. Dowiedz sie więcej

Polecane pytania


Dodaj swoje zadanie domowe za darmo

Streszczenie ewangelii według św. ...
Napisano 09-12-2006 19:24
, przez levy413
Potrzebne mi jest streszczenie ewangelii według św. Mateusza. Całej ewangelii. Proszę pisać kto je zna całe lub część.
Ewangelia wg sw. Mateusza *Anioł Pański ...
Napisano 18-06-2018 23:01:41
, przez zadane
Sprobuj na http://dojrzewamy.pl. Pisza ponad 2000 odpowiedzi dziennie!
Ewangelia wg sw. Mateusza *Anioł Pański ...
Napisano 09-12-2006 19:29
, przez kraviec
Ewangelia wg sw. Mateusza *Anioł Pański ukazał się Jozefowi we śnie i oznajmił ze Maryja urodzi syna. *Do narodzonego przybyli 3 mędrcy by złożyć mu dary: mirrę, kadzidło, i złoto. *Anioł ukazał się Józefowi i nakazał uciekać do Egiptu bo Herod nakazał pozabijać chłopców od lat 2 pozabijać aby nie spełniła się przepowiednia. *Ucieczka udała się. Potem duch nakazała powrócić im do Nazaretu gdyż Herod umarł.*Następnie Jan chrzciciel ochrzcił Jezusa. *Potem Jezus był kuszony na pustyni przez szatana przez 40 dni i 40 nocy. 3 pokusy: zamienić kamień w chleb, złożyć diabłu pokłon i rzucić się w przepaść lecz Jezus mu nie uległ. *Gdy Jezus dowiedział się ze Jan Chrzciciel jest w wiezieniu zaczął głosić swoje nauki. *Następnie wybrał pierwszych 2 uczniów. Byli to rybacy Szymon zwany Piotrem i Andrzej a potem Jakub i Jan.
Jezus wszedł z na górę jak zobaczył tłumy ludzi i tam ogłosił 8 błogosławieństw. Po kazaniu Jezus oznajmił uczniom ze sa dla świata sola i światłem. *Jezus ogłosił ze: nie wolno się mścić (jeżeli ktoś cię uderzy w prawy policzek to nastaw mu i lewy), miłuj nieprzyjaciela, módl się u ukryciu, dziel się z innym człowiekiem, nie gromadźmy skarbów, nie osadzajmy innych, nie wolno bać się prosić i czyńmy tak jakbyśmy chcieli żeby nam czyniono, ostrzega nas przed fałszywymi prorokami. *Po zejściu z góry Jezus uzdrowił trędowatego, sługę setnika. *Podczas przeprawy przez jezioro rozpętała się burza, która wystraszyła uczniów. Jezus modląc się ku niebu uspokoił żywioł. *Uzdrowienie paralityka.
Jezus spotkał Mateusza w komorze celniej i kazał mu pójść za nim i siedział przy 1 stole z celnikami i grzesznikami i uczniami czemu się dziwili faryzeusze. *Jezus nadal czynił cuda: wskrzeszył córkę zwierzchnika i uzdrowił kobietę cierpiącą na krwotok, niewidomi odzyskali wzrok, uzdrowienie opętanego. *Jezus dał swoim uczniom władzę nad duchami. Mogli oni leczyć choroby. Polecił im głoszenie iż królestwo niebieskie się zbliża, zapowiedział prześladowania, ostrzegał przed złymi ludźmi.* Grzechy i bluźnierstwa będą nam przebaczone lecz nie będą gdy tyczyć się będą Ducha Świętego.* Przypowieść o siewcy- ziarna które padły na drogę, na miejsca skaliste, między cierniami nie wydały plonów. Zaś ziarna które padły na żyzna glebę wydały ogromny plon. *Przypowieść o chwaście- pewien człowiek zasiał zboże lecz źli ludzie nasiali również chwasty. W czasie żniw właściciel pola nakazał sługą zebrać najpierw chwast i powiązać go w snopki na spalenie, pszenice zaś zwieść do spichlerza.
*Przypowieść o skarbie i perle- Pewien człowiek znalazł skarb na roli, zakopał go tam a potem sprzedał wszystko co miał i kupił tę role. *Gdy Jezus dowiedział się o śmierci Jana Chrzciciela poszedł na pustynie, a ludzie poszli za nim. Wieczorem Jezus wziął 5 chlebów i 2 ryby, odmówił błogosławieństwo i rozmnożył pokarm. *Później Jezus szedł po wodzie, a Piotr myślał ze to zjawa i nie wierzył w to ze może także przejść po wodzie i zaczął się topić. Piotr oznajmił Jezusowi że uważa go za Mesjasza- Syna Bożego. Za te słowa Jezus dał Piotrowi klucze do bramy Królestwa Bożego. *Po 1 zapowiedziach męki Jezusa zabrał on Jakuba i Jana na gore grze objawili mu się Mojżesz i Eliasz.* Uzdrowienie epileptyka i przypowieść o owcach.
*Przypowieść o nielitościwym dłużniku- pewien człowiek był dłużny 2 człowiekowi sporo pieniędzy, ten zaś darował mu jego dług. Jemu także inny człowiek był winny marne pieniądze lecz przez jego skąpość wrzucił on tego człowieka do wiezienia a sam został skazany na śmierć za ten czyn.* Przypowieść o robotnikach w winnicy- Wszyscy robotnicy nawet Ci co pracowali krócej lub dłużej dostali po 1 denarze. Kilka robotników sprzeczało się z najemcą, lecz ten powiedział ze nie umawiali się po ile maja pracować, i że krzywdy im nie robi. *Przypowieść o 2 synach- Pewien człowiek miał dwóch synów. Jeden z nich wykonał rozkaz ojca poszedł do winnicy pracować, zaś drugi zareagował dopiero po pewnym czasie. Jezus oznajmił ludziom że grzesznicy i tak wejdą jako 1 przed nami do królestwa Bożego.
*Przypowieść o przewrotnych rolnikach- Pewien człowiek kupił winnice i wybudował tam mór. Potem oddał ta winnice rolnikowi w dzierżawe. W dzień plonów wysłał 3 swoich ludzi po to co mu się należy lecz rolnik zlekceważył to i ich pozabijał. Sytuacja się znowu powtórzyła. Postanowił więc wysłać swojego syna z myślą ze go nie ruszą lecz mylił się i go także zabili. *Przypowieść o uczcie królewskiej- Goście pewnego króla nie chcieli przyjść na ucztę. Kazał wiec on strażą poszukać po ulicach grono ludzi którzy przyjdą na przyjęcie. W czasie tego balu zobaczył człowieka który nie był ubrany stosownie do okazji. Król się bardzo zezłościł i kazał wtrącić go w ciemności żeby go nikt nie widział. *Najważniejsze przykazanie- „ Będziesz miłował Pana Boga swego…” *Przypowieść o pannach roztropnych i nierozsądnych- 10 panien wyszło na spotkanie panów młodych, 5 z nich wzięło lampy z oliwą a 5 bez oliwy. Kiedy nadszedł pan młody tylko 5 panien było przygotowanych na dalszą drogę, bo dalej miały światło- „Czuwajcie wiec, bo nie znacie dnia ani godziny” *Przy wspólnej wieczerzy z uczniami Jezus zapowiedział zdradę Judasza, wyparcie się Jezusa przez Piotra 3 razy. *Po modlitwie w Ogrójcu Jezusa pojmano i wydano Piłatowi a następnie ukrzyżowano. Jego ciało złożono do grobu a po 3 dniach zmartwychwstał.*Jezus ukazał się uczniom i nakazał im nauczać narody.
pytanie:
odpowiedź:


load_avg: 0.33