Plusy i minusy internetu

1. Zadaj pytanie
2. Odpowiedz
3. Dowiedz sie więcej

Polecane pytania


Dodaj swoje zadanie domowe za darmo

Plusy i minusy internetu...
Napisano 03-04-2005 10:47
No wiec tak jak pisze w temacie musze napisać referat na temat plusów i minusów internetu, wiec prosze o pomoc....
Ja mam tylko minusy...
Napisano 21-06-2018 09:57:36
, przez zadane
Sprobuj na http://dojrzewamy.pl. Pisza ponad 2000 odpowiedzi dziennie!
Ja mam tylko minusy...
Napisano 03-04-2005 11:33
Ja mam tylko minusy ..........

O korzyściach wynikających z szerokiego zastosowania komputerów w naszym życiu nikogo zapewne nie należy przekonywać. Komputery wkroczyły do wszystkich dziedzin naszego życia. Komputery są już wszędzie. Żyć i działać we współczesnym świecie to znaczy korzystać z informacji. Należy umieć pobierać jak i przesyłać dane. Szybki przepływ oraz łatwy dostęp do informacji to milowy krok w rozwoju naszej cywilizacji. Jednak okazuje się, że komputeryzacja to nie tylko dobrodziejstwa dla ludzkości. Wraz z nią zrodziła się komputerowa przestępczość, czyli wszelkie bezprawne i nieetyczne zachowania odnoszące się do procesu przetwarzania danych. Łatwy dostęp do informacji mamy nie tylko my - przeciętni użytkownicy, ale również przestępcy, terroryści, szpiedzy polityczni i gospodarczy, ludzie psychicznie niezrównoważeni.

ZAGROŻENIA OSOBISTE :
• opróżnienie naszego konta w banku,
• kradzież naszych danych personalnych, niekiedy bardzo intymnych
ZAGROŻENIA GLOBALNE :
• kradzież myśli technicznej, oprogramowania, sprzętu,
• zmiany danych w systemach obronnych, systemach policyjnych, wojskowych.
ZAGROŻENIA FIZYCZNE :
• zbyt długie przesiadywanie przed komputerem uszkadza wzrok,
• zła postawa przed komputerem może doprowadzić do skrzywień kręgosłupa,
Nie ma miejsc bezpiecznych w sieci i trzeba sobie z tego zdawać sprawę.
Wiadomo, że komputera nie można zamknąć w szafie pancernej i pilnować. Musi być on połączony z Internetem, choćby na krótko.
Komputerowe zabezpieczenia są zwykle potężne, skomplikowane i sporo kosztują, a jednak mogą łatwo paść atakiem sprytnego nastolatka tzw. hakera, wyposażonego w bardzo dobrą broń - zwykły domowy komputer. Wystarczy dostęp do komputera, umiejętność poruszania się po Internecie i odrobina wiedzy technicznej, aby stać się wirtualnym wojownikiem. Początkowo większość hakerów włamywała się do systemów przez ciekawość, aby sprawdzić samych siebie lub aby spłatać figla. Na początku lat 90 posługiwali się kartami kredytowymi znanych osób, podłączali się pod linie telefoniczne. Hakerstwo szybko straciło niewinność. Przekonano się, że to straszna broń, gdyż zachodnia cywilizacja jest dziś uzależniona od sprawnego działania systemów komputerowych.
Przestępcza działalność w sieci to nie tylko hakerzy penetrujący systemy. Poważnym problemem są wirusy komputerowe, czyli programy, które bez wiedzy użytkownika przedostają się do komputerów. Wirus, to program, który powiela swój własny kod i w ten sposób "rozmnaża się" i zaraża kolejne pliki i komputery. Programy te działają destrukcyjnie na sprzęt lub niszczą dane na dyskach. Mogą one zniszczyć dane w naszym komputerze osobistym jak też w olbrzymiej korporacji i spowodować miliardowe straty. Bardzo często tworzone są właśnie w takim celu. Należy pamiętać, aby mieć na swoim komputerze program antywirusowy. Nie daje on 100% pewności bezpieczeństwa, ale jakieś bezpieczeństwo zapewnia. Nie wystarczy posiadanie programu, ale trzeba jeszcze bardzo często aktualizować bazy wirusów. Najlepiej codziennie. Niestety nie wszyscy o tym wiedzą.

Kolejną ważna sprawą jest nasz krytyczny stosunek do danych znalezionych w sieci. Nigdy nie możemy mieć pewności, że to, co przeczytaliśmy na jakiejś stronie jest prawdą. Każdy przecież możne umieścić na swojej witrynie co chce.
W sieci nie ma cenzury, między innymi dlatego tak szybko się rozwija. Należy o tym pamiętać, kiedy do Internetu siadają dzieci.

Ostatnio głośną sprawą było rozbicie grupy pedofili, którzy kontaktowali się za pomocą witryny internetowej. Pornografia, to kolejne z przestępstw, które rozwija się poprzez sieć komputerową. W Internecie są systemy działające na użytek organizacji przestępczych zajmujących się np. handlem narkotykami. Coraz więcej jest witryn oferujących usługi erotyczne.
Temat już istnieje http://www.odpowiedz....
Napisano 03-04-2005 12:28
, przez TomiZ
Temat już istnieje http://www.odpowiedz.pl/t/10634.html
pytanie:
odpowiedź:


load_avg: 1.23