MAŁPKA - Kapucynka ?

1. Zadaj pytanie
2. Odpowiedz
3. Dowiedz sie więcej

Polecane pytania


Zadaj własne pytanie

MAŁPKA - Kapucynka...
Napisano 11-06-2008 23:27
, przez anime001
Bardzo chciałabym mieć młodziutką małpkę kapucynkę.
Wie ktoś może gdzie w Polsce mogłabym taką kupić (legalnie)?
Jest to dla mnie bardzo ważne tak więc jeśli ktoś wie coś na ten temat proszę o odpowiedz.
MAŁPKA - Kapucynka...
Napisano 20-06-2018 01:45:52
Sprobuj na http://dojrzewamy.pl. Pisza ponad 2000 odpowiedzi dziennie!
MAŁPKA - Kapucynka...
Napisano 12-06-2008 21:11
Chyba legalnie jej nie dostaniesz.
MAŁPKA - Kapucynka...
Napisano 16-07-2008 21:14
, przez Kasiek91
Można dostać legalnie. Jak chcesz koniecznie to musisz się udać do legalnej hodowli, która pokaże Ci papiery, że małpki zostały zarejestrowane. Z tym, że kapucynki to wbrew pozorom bardzo wymagające małpki, muszą żyć co najmniej w parach, muszą mieć dużo miejsca, najlepiej jak mają wydzielone pomieszczenie w domu, w którym jest jakiś nieduży wodopój i dużo pni i innych rzeczy po których małpki mogą się wspinać. Poza tym takie małpki swoje kosztują 1000zł i więcej za sztukę.
MAŁPKA - Kapucynka...
Napisano 17-07-2008 06:20
, przez natalia27
Zagrożenia [edytuj]

Większość gatunków naczelnych jest poławiana przez człowieka dla mięsa lub w celu odsprzedaży jako egzotyczne zwierzęta domowe lub laboratoryjne pomimo obowiązującego zakazu handlu tymi gatunkami zwierząt[1]. Niektóre są zabijane jako szkodniki. Wszystkie zagrożone są utratą środowisk spowodowaną masowym wycinaniem lasów. Organizacje zajmujące się ochroną naczelnych szacują, że poważnie zagrożona jest połowa gatunków lub podgatunków gerez i gibonowatych oraz wszystkie małpy człekokształtne (poza człowiekiem). Conservation International ocenia, że 10% naczelnych wyginie w ciągu najbliższych 20 lat.
http://pl.wikipedia.org/wiki/Naczelne
MAŁPKA - Kapucynka...
Napisano 17-07-2008 07:29
Wszystkie gatunki małp człekokształtnych są chronione, jako zagrożone wyginięciem, przez prawo międzynarodowe, m.in. przepisami tzw. Konwencji Waszyngtońskiej (CITES), której sygnatariuszem jest także Polska.
http://www.ssaki.za.pl/czlekoksztaltne.htm
MAŁPKA - Kapucynka...
Napisano 17-07-2008 11:25
, przez Kasiek91
Po pierwsze to kapucynka nie jest małpą człekokształtną. To małpa należąca do szerokonosych, a człekokształtne to wąskonose ;].

Owszem jest chroniona Konwencją CITES i co z tego? Wiecie chociaż co ten skrót oznacza? Konwencja o międzynarodowym handlu dzikimi zwierzętami i roślinami gatunków zagrożonych wyginięciem.

Konwencja ta nie zabrania hodowli dzikich zwierząt, wręcz przeciwnie. Celem Konwencji jest ochrona dziko występujących populacji zwierząt i roślin gatunków zagrożonych wyginięciem poprzez kontrolę i ograniczanie międzynarodowego handlu tymi zwierzętami i roślinami, rozpoznawalnymi ich częściami i produktami pochodnymi (jakby ktoś nie wiedział o co chodzi to są to kości, skóry, wypchane trofea i inne pochodne). Zainteresowanych odsyłam do strony: http://www.mos.gov.pl/cites-ma/ Polska strona CITES.

Nie wprowadzajcie ludzi w błąd, że nie można kupić legalnie takiej małpki, bo jest chroniona umową CITES, jak już coś piszecie to piszcie coś o czym wiecie, na czym się choć trochę znacie. Nie musicie mi tu cytować, bo ja konwencję Waszyngtońską znam na pamięć.

Jeżeli już koniecznie chcecie wstawić mi ujemne pkt, to proszę wasz bardzo, wejdźcie na mój profil znajdźcie wszystkie moje posty i wstawiajcie "pala" ile tylko chcecie, wyżyjcie się jak nie macie na czym. Mnie to nie obchodzi, ważne, że komuś naprawdę pomogłam i to się liczy, a nie ilość punktów czy postów.

A wracając do tematu.
Owszem można hodować kapucynki pod warunkiem, że Ty i hodowla w której kupujesz ma dokumenty, że:
- zarówno małpa jak jej rodzice urodzili się w niewoli, w legalnej hodowli lub zostali w sposób zgodny z prawem Polski wwiezieni na teren kraju
- małpa jest zarejestrowana w Organie Administracyjnym Konwencji Waszyngtońskiej w Polsce (funkcję tę pełni Ministerstwo Środowiska, wzory papierów, które trzeba złożyć można znaleźć na stronie którą podałam wyżej).
- posiada wszystkie pozostałe niezbędne dokumenty, o których dowiesz się u hodowcy lub w Ministerstwie Środowiska.

Pozdrawiam ;)
MAŁPKA - Kapucynka...
Napisano 17-07-2008 12:08
Tak jest to małpa szerokonosa. Ale jej krajem powinna być Ameryka Południowa. Nie spotkałam się z hodowlą kapucynek w Polsce.
MAŁPKA - Kapucynka...
Napisano 17-07-2008 12:24
Tutaj jest link
http://pl.wikipedia.org/wiki/Kapucynka
MAŁPKA - Kapucynka...
Napisano 17-07-2008 13:43
, przez Kasiek91
W Polsce ciężko będzie znaleźć hodowlę kapucynek. Jak ktoś chce musi szukać za granicą. W Polsce jest bardziej rozpowszechniona pigmejka, może dlatego, że jest jeszcze bardziej zagrożona od kapucynki, a może po prostu dlatego, że to najmniejsza małpka świata. Ale to nie wyklucza faktu, że jak ktoś chce to może założyć legalną hodowlę kapucynek w Polsce.

Osobiście też uważam, że nie powinny być one sprzedawane każdemu, ale od tego są kontrole. Jeżeli ktoś posiada zwierze chronione tego typu konwencją jak CITES, to w każdej chwili może się spodziewać kontroli osób z ministerstwa (zwykle weterynarze lub inni znawcy).
MAŁPKA - Kapucynka...
Napisano 17-07-2008 15:27
Pytanie było konkretnie sprecyzowane:,,Wie ktoś może gdzie w Polsce mogłabym taką kupić (legalnie)?,-udzieliłam odpowiedzi,że legalnie w Polsce nie kupi sie takiej małpki.
Kasiek91 napisałaś,że:Można dostać legalnie. Jak chcesz koniecznie to musisz się udać do legalnej hodowli, która pokaże Ci papiery, że małpki zostały zarejestrowane. Następnie w ostatnim linku napisałaś,że w Polce ciężko będzie znaleźć hodowlę kapucynek.
W linku powyżej napisałaś:Nie wprowadzajcie ludzi w błąd, że nie można kupić legalnie takiej małpki, bo jest chroniona umową CITES, jak już coś piszecie to piszcie coś o czym wiecie, na czym się choć trochę znacie. Nie musicie mi tu cytować, bo ja konwencję Waszyngtońską znam na pamięć.


Ja wiem,że legalnej hodowli kapucynek w Polsce nie ma.
MAŁPKA - Kapucynka...
Napisano 17-07-2008 19:36
, przez Kasiek91
Jesteś tego pewna?

Cytat z Newsweek-a:
W Polsce legalnie można na przykład kupić dwa gatunki małp za które trzeba zapłacić nawet 10 tys. zł: sajmiri i kapucynki.
(nr35/07 "Najdroższy przyjaciel" http://www.newsweek.pl/wydania)/artykul.asp?Artykul=19817)
To, że nie znalazłaś nie znaczy, że nie ma.

Poza tym poszukałam trochę i znalazłam, że można kupić w zoo lub jechać do większego miasta z potężnym zoologiem i zamówić.
MAŁPKA - Kapucynka...
Napisano 18-07-2008 06:38
Jestem pewna. To,że w artykule zamieszczona,że można legalnie kupić sajmiri i kapucynki, za które trzeba zapłacić nawet 10 tys. zł. nie znaczy to,że mamy legalną hodowlę małp. Tak możemy je zobaczyć ZOO.
MAŁPKA - Kapucynka...
Napisano 18-07-2008 06:44
Czy niektórych zwierząt nie powinienem trzymać w domu?
Jeśli zastanawiasz się, czy zdołasz zapewnić zwierzęciu właściwe warunki do życia, przeczytaj Rozporządzenie Ministra środowiska z 16 kwietnia 2003 (załącznik do nr 99, poz. 916 z 4 czerwca 2003) dotyczące minimalnych warunków przestrzennych i hodowlanych dla przetrzymywania zwierząt oraz warunków niezbędnych dla prowadzenia reprodukcji poszczególnych gatunków lub grup zwierząt. Pamiętaj, że niektóre węże, małpy i duże zwierzęta drapieżne nie nadają się do hodowli w warunkach domowych (trzymania w domu zwierząt niebezpiecznych, np. małp człekokształtnych, gibbonów, koczkodanów, kapucynek i lemurów zabrania w Polsce 20 artykuł ustawy o ochronie zwierząt).
http://animalis.w.interia.pl/przemyt.html
MAŁPKA - Kapucynka...
Napisano 18-07-2008 09:37
, przez Kasiek91
Można je zobaczyć i można je kupić w zoo, tylko, że oni już tam pilnują, żebyś miała porządne warunki zanim jeszcze małpkę dostaniesz. Tak samo można w sklepie zoologicznym zamówić i Ci sprowadzą nawet zza granicy, Ty się z kraju nie ruszysz. Jak ktoś jeszcze chce, to jest jeszcze dodatkowa możliwość "adopcji na odległość". Małpka jest Twoja, ale żyje w zoo. Nie płaci się wtedy za samą małpę, ale miesięcznie za jej utrzymanie. Ma się wtedy prawo do odwiedzania jej poza wybiegiem, nadania jej imienia itp.


I jeszcze chciałam Cię poprawić. W Polsce kapucynka nie jest uważana za małpę groźną. Masz stare dane.
Dz. U. z dnia 9 września 2005 r.
WYKAZ GATUNKÓW LUB GRUP GATUNKÓW ZWIERZĄT NIEBEZPIECZNYCH DLA ŻYCIA I ZDROWIA LUDZI
(...)
3 Małpy szerokonose Cebidae (z wyjątkiem kapucynek Cebus spp. i sajmiri Saimiri spp.)
MAŁPKA - Kapucynka...
Napisano 18-07-2008 09:42
, przez Kasiek91
I nie pisz, że jesteś przeciwna trzymaniu małpek, bo nie o to w temacie chodzi. Tak mnie poprawiasz, a sama piszesz o czymś innym.

Odpowiedź na pytanie brzmi:
Tak można w Polsce LEGALNIE KUPIĆ i HODOWAĆ kapucynkę
MAŁPKA - Kapucynka...
Napisano 18-07-2008 10:31
Stwierdzam krótko legalnej hodowli, która sprzedaje kapucynki w Polsce nie ma.
Jeżeli wiesz gdzie można kupić kapucynkę legalnie to napisz. I gdzie jest hodowla kapucynek, która sprzedaje te małpki?

Nie pisz,że w ZOO bo to i ja wiem.
MAŁPKA - Kapucynka...
Napisano 12-08-2008 18:47
, przez ania652
mam pytanie czy małpy kapucynki są grozne
MAŁPKA - Kapucynka...
Napisano 12-08-2008 19:25
, przez natalia27
Tak jak każde dzikie zwierzę powinniśmy podziwiać je z daleka.
MAŁPKA - Kapucynka...
Napisano 07-11-2008 01:22
, przez Maja33
Jasne, że można w Polsce kupić legalnie Małpkę, może nie kapucynkę, ale podobne też fajne, nie wiem o co wy się kłócicie ? Chyba to każdego indywidualna sprawa jakie chce mieć zwierzątko, ważne by dbał i kochał je. W tym sklepie kupicie małpkę i co tam chcecie jeszcze http://www.papugi.com.pl/index.html Jeśli sprzedaje je się w sklepie zoologicznym to chyba są legalne i zbadane na różne choroby ? Czyż nie ? Jak ktoś chce kupić Małpkę to niech sobie kupi, chyba lepiej żeby była u ludzi niż w sklepie na "półce" w klatce i tak jest już na rynku.
MAŁPKA - Kapucynka...
Napisano 17-03-2009 21:14
, przez misiu203
a jest jakaś szansa na lemura w domu a jeżeli tak to zna ktoś jakieś poradniki o hodowli?
MAŁPKA - Kapucynka...
Napisano 13-07-2009 16:18
, przez Alicjaa
Czy ktoś kupował małpkę z Kamerunu ? Najpierw trzeba zapłacić, a później wysyłają małpkę. Czy to nie oszustwo ? Ktoś dostał już taką małpkę zza granicy ? Proszę o odpowiedź.
MAŁPKA - Kapucynka...
Napisano 06-09-2009 14:22
, przez nika168
Wlasnie mam plan kupic małpke z Kamerunu, i nie wiem czy to oszustwo,czy nie? Prosze o jak najszybszy kontakt, poniewaz jutro musze dac decyzje;(
MAŁPKA - Kapucynka...
Napisano 06-09-2009 14:57
, przez Alicjaa
Witaj,

Słyszałam, że to jest prawda, ale nie mam 100 % , jeśli kupisz i dostaniesz małpkę daj znać.
MAŁPKA - Kapucynka...
Napisano 28-12-2009 14:02
, przez kasia626
nika168 czy kupiłaś tą kapucynkę ??
Odp: MAŁPKA - Kapucynka...
Napisano 07-07-2010 11:33
Gdyby ktos dalej chcial kupic, albo nawet dostac za darmo malpke! to polecam przejrzec ogloszenia: http://zwierzeta.hiperogloszenia.pl/zwierzeta-egzotyczne/
Odp: MAŁPKA - Kapucynka...
Napisano 19-09-2010 21:50
http://zwierzeta.hiperogloszenia.pl/zwierzeta-egzotyczne/ - nie wchodźcie na tę dziadowską stronę! Istne oszustwo, jeżeli chodzi o małpki. A co do jej zakupu...bardzo kocham zwierzęta(m.in. prowadzę różne akcje charytatywne)i również zależy mi na tym żeby mieć przyjaciela( w żadnym razie własnością jej nie nazywam) małpkę...Jednak nie jestem przekonana do takiego czegoś. Otóż w rzeczywistości są to egzotyczne zwierzaki, lepiej byłoby im na łonie natury, jednak nie przesadzajmy z tym, że ludzie trzymający je w domu wyrządzają im straszną krzywdę! One, tak jak i inne zwierzęta( psy,koty), tworzą z właścicielem więź emocjonalną... chcę przez to powiedzieć, że im jest dobrze z ich właścicielami(ludźmi), one nie cierpią w tym przypadku- cierpiałyby gdyby je rozłączono z właścicielem( tak samo jak pies!) To, iż są one w środowisku domowym, jest dla małpek hodowlanych normalne, przyswajają się do nowego otoczenia tak samo, jak np. ludzie. Małpka w domu, jako przyjaciel to nie problem- problemem jest ich jedzenie w Chinach itp, tak samo, jaki inne zwierzęta!!!
pytanie:
odpowiedź:


load_avg: 0.96