Jak zorganizować sobie dzień?

1. Zadaj pytanie
2. Odpowiedz
3. Dowiedz sie więcej

Polecane pytania


Dodaj swoje zadanie domowe za darmo

Jak zorganizować sobie dzie...
Napisano 17-08-2008 20:56
, przez Moniniczk
Właśnie jak zorganizowac sobie dzień żeby mieć na wszystko czas? A co ważniejsze jak się do tego zmobilizoać, żeby się trzymać tego planu? Mam z tym duży problem... A zaczyna mnie to martwić już teraz bo we wrześniu zaczynam liceum i to nie będą już takie przelewki jak w moim małym gimnazjum gdzie miałam lżej niż wszyscy, bo byłam tak zwaną "szychą". Uczyłam się bardzo dobrze, ale niesystematycznie. Teraz będzie trudno utrzymać się na takim poziomie, bo jak wiadomo nauki dużo więcej poza tym jakieś 2 godziny w ciągu dnia zajmie mi sam transport do Właśnie jak zorganizowac sobie dzień żeby mieć na wszystko czas? A co ważniejsze jak się do tego zmobilizoać, żeby się trzymać tego planu? Mam z tym duży problem... A zaczyna mnie to martwić już teraz bo we wrześniu zaczynam liceum i to nie będą już takie przelewki jak w moim małym gimnazjum gdzie miałam lżej niż wszyscy, bo byłam tak zwaną "szychą". Uczyłam się bardzo dobrze, ale niesystematycznie. Teraz będzie trudno utrzymać się na takim poziomie, bo jak wiadomo nauki dużo więcej poza tym jakieś 2 godziny w ciągu dnia zajmie mi sam transport do szkoły i do domu. Bardzo chciałabym być zorganizowana, ale ciężko mi się zmotywować żeby wyrobić sobie rytm. Może ktoś zna jakiś artykuł lub coś w ten smak.szkoły i do domu. Bardzo chciałabym być zorganizowana, ale ciężko mi się zmotywować żeby wyrobić sobie rytm. Może ktoś zna jakiś artykuł lub coś w ten smak.
Jak zorganizować sobie dzie...
Napisano 24-05-2018 08:03:03
, przez zadane
Sprobuj na http://dojrzewamy.pl. Pisza ponad 2000 odpowiedzi dziennie!
Jak zorganizować sobie dzie...
Napisano 18-08-2008 11:05
, przez Kasiek91
Najgorzej będzie na początku, bo w liceum od razu wrzucają na głęboką wodę. Podam Ci kilka rad.
- Jeżeli jeździsz autobusem, to możesz powtarzać sobie lekcje, które danego dnia robiliście. Nie uczyć się tylko przeczytać co było na lekcji. Naukowo jest potwierdzone, że im wcześniej się coś powtórzy tym łatwiej to później zapamiętać.
- Staraj się zaczynać naukę w domu zawsze o tej samej godzinie. Po pewnym czasie o tej godzinie będzie Ci się uczyło łatwiej i szybciej.
- Zanim zaczniesz odrabiać zadania lub uczyć się, sprawdź czy wszystkie potrzebne rzeczy masz pod ręką. Kiedy ucząc się zaczynasz czegoś szukać wybijasz się z rytmu.
- Nie zostawiaj zadań na ostatni dzień. Najlepiej odrabiać je w dniu w którym je zadali.
- Znajdź sobie jakieś zainteresowanie, które będzie odskocznią od nauki i odpoczynkiem dla mózgu. Coś co można robić przez cały rok. Może to być jazda konna, hodowla jakiś roślinek (drzewko domowe, np bonsai) lub zwierząt (rybki, ptaki, gryzonie, gady...), obserwacja dzikich zwierząt (np ptaków), a dla niektórych jest to łażenie po mieście, choć to ostatnie nie zawsze jest dobre :]. Tylko musi to być coś co Cię zainteresuje, żebyś nie robiła tego, bo sobie tak postanowiłaś tylko dlatego, że chcesz to robić. Jak w tej chwili nic Ci do głowy nie przychodzi, to próbuj różnych aż coś Ci się spodoba.


Proponuję zaopatrzyć się, lub znaleźć w jakiejś czytelni gazetę
"Jak się uczyć" numer specjalny "Wiedza i życie" nr 1/2007.


I taka dodatkowa mobilizacja stosowana przez kilka osób u mnie w klasie. Mówią sobie, że jeżeli np. nauczą się na sprawdzian na jakąś ocenę to coś sobie kupią (zwykle jest to jakieś już wcześniej wybrane ubranie, ale to zależy od zainteresowań, ja np. za dobrą ocenę chodzę na dodatkową godzinę jazdy konnej).

To chyba tyle. Jak coś sobie przypomnę to jeszcze napiszę.
Jak zorganizować sobie dzie...
Napisano 30-09-2008 10:16
, przez Bibki
dobrym pomyslem jest sobie wszystko zaplaanowac np. jesli jestes w domu np o 16 to zakladasz sonie np ze do 17 odpoczywasz jesz obiad pozniej np 40 min poswiecisz na historie 50 min na biologie itd. niech to bedzie racjonala ilosc czasu. Ramy czasowe sprawia ze bedziesz zmobilizowana:) i zaczynaj od tego co Ci najszybciej "wchodzi" lub czego nauka nie jest taka "bolesna"
Jak zorganizować sobie dzie...
Napisano 01-10-2008 09:29
, przez Nicole91
dzięks za pomoc,ja też mam z tym problem :)
Jak zorganizować sobie dzie...
Napisano 19-10-2008 16:59
, przez jadewika
Nie jestem pewna co do wypowiedzi ,,Bibki" "...zaczynaj od tego co Ci najszybciej "wchodzi" lub czego nauka nie jest taka "bolesna"". Czy nie lepiej jest najpierw zająć się rzeczami trudniejszymi, kiedy jest sie wypoczętym i nie zmęczonym np. godzinnym siedzeniem przy biurku??? A potem przejść do rzeczy łatwiejszych i mieć wszystko z głowy?
Bo co gdy zrobisz już wszystkie łatwe rzeczy??? Zawsze do głowy przychodzi taka myśl... "nie... już mi się nie chce... odrobię później..." A tego później nigdy nie ma???
Jak zorganizować sobie dzie...
Napisano 28-11-2008 18:22
, przez skubana15
przeanalizuj, co masz najważniejsze: sprawdzian z chemii, czy kartkówka z PO [wiadomo, że raczej to pierwsze]. tu zależy, jak trudny jest materiał [zakładam, że z PO jest banalny - poświęcisz mu max. 0.5h; zrób to szybko [ale nie niedokładnie!] i bierz się za chemię
Jak zorganizować sobie dzie...
Napisano 23-01-2009 23:24
co do tego zabierania się najpierw do rzeczy łatwych, potem trudnych- ja robię tak:
1) przede wszystkim przeplatam sobie na przemian przedmioty humanistyczne i ścisłe. (wyjątek matematyka- zazwyczaj nie mamy z niej dużo zadane, a po kilku zadankach z matematyki mam idealnie 'rozruszany' mózg, by zabrać się za fizykę, choć i to nie jest regułą)

2) prócz tego, że przeplatam sobie to na zasadzie: trudne-łatwe-trudne-łatwe. Jest to dla mnie forma odpoczynku. Wiadomo, że np. po 2 godzinnym trzaskaniu zadań z fizyki wezmę się chętniej za np. po, z którego wiadomości przyswoje bez większego trudu, niż za historię, gdzie jest multum rzeczy do zapamiętania.

pozdrawiam. Magda
Jak zorganizować sobie dzie...
Napisano 27-11-2009 11:17
, przez Maya10
Po pierwsze: ustal priorytety, a następnie ustal kolejność ich wykonania.

Polecam metodę ABCDE

A - muszę zrobić, bo ... konsekwencje
B - powinnam, ale mniejsze konsekwencje
C - mogę, jesli starczy czasu
D - oddam komus innemu (delegowanie) aby za mnie zrobil
E - eliminuje, bo strata czasu

Więcej znalazłam tu: www.projektsukces.pl/czas.html
Jak zorganizować sobie dzie...
Napisano 06-12-2009 22:32
, przez MoonSet

Na podstawie swojego kilkuletniego doświadczenia (gimnazjum z super wysokim poziomem i teraz liceum profilowane) stwierdzam, że najważniejsze jest pisanie wszystkich prac, sprawdzianów, zadań, kartkówek, referatów w tzw pierwszym terminie, czyli najwcześniej jak to możliwe. Ważne jest też, by być zadowolonym z oceny, żeby wykluczyć ewentualną obecność na poprawie, bo to rozwala cały rozkład.

Można też zaopatrzyć się w terminarz i co weekend ustalać plan na kolejny tydzień, godzina po godzinie (dokładnie).

Żeby było łatwiej w szkole teraz i w przyszłości polecam wyszukać sobie tzw rozwijające hobby, czyli zamiast siedzenia przed blokiem, np. szachy, gra na instrumencie, taniec, czy coś w tym stylu.

By mieć do wszystkiego siły polecam wesprzeć się porannym rozruchem (jakieś ćwiczonka po przebudzeniu), odpowiednim śniadaniem przed szkołą (kawa i jajko bardzo pozytywnie wpływają na mózg, ewentualnie jakieś pigułki na lepszą pracę mózgu ... ale to tylko przy bardzo wymagających liceach albo na studiach).
pytanie:
odpowiedź:


load_avg: 7.92