Przyspieszenie grawitacyjne - zadania. POMOCY!!!?

1. Zadaj pytanie
2. Odpowiedz
3. Dowiedz sie więcej

Polecane pytania


Dodaj swoje zadanie domowe za darmo

Przyspieszenie grawitacyjne - zadania. ...
Napisano 14-05-2009 17:12
Przyspieszenie grawitacyjne przy powierzchni Ziemii wynosi g=10m/s^2. Jaka będzie wartość przyspieszenia grawitacyjnego na wysokości R=6370km nad powierzchnia Ziemii?
2. Ile musiałby wynosić okres obrotu kuli ziemskiej wokół własnej osi, aby siła odsrodkowa bezwładnosci zrównoważyła na równiku siłę grawitacyjną? Promien Ziemii R=6370km, przespieszenie ziemskie g=10m/s^2
3. Jakie będzie przyspieszenie grawitacyjne na planecie, której promień i gęstość są dwa razy większe od promienia i gęstości Ziemii. Przyjmij przyspieszenie ziemskie g=10m/s^2?
4. odległość od srodka Ziemii do środka Księżyca jest równa 60 promieni Ziemii, a masa Ziemii jest 81 razy większa od masy Ksężyca. Oblicz w jakiej odległosci od środka Ziemii, pomiędzy Ziemią a Księżycem znajduje się punkt, w którym natęzenie pola grawitycyjnego jest równe zero?
5. Odległość pomiędzy ciałami kulistymi zwiększono 3 razy nie zmieniając masy ciał. Jak w wyniku tego zmieniła się siła grawitacji z jaką jedno ciało oddziałuje?
6. Satelita był umieszczony w przestrzeni kosmicznej oddalonej o R od Ziemii, drugi satelita o 2R od Ziemii. Ktory satelita ma większą prędkość liniową i kątową?

Proszę pomóżcie, bo jutro mam klasowke a nic kompletnie nie roumiem... Przynajmniej kilka zadan.?
pytanie:
odpowiedź:


load_avg: 0.51