Romeo i Julia- opowiadanie

1. Zadaj pytanie
2. Odpowiedz
3. Dowiedz sie więcej

Polecane pytania


Dodaj swoje zadanie domowe za darmo

Romeo i Julia- opowiadanie...
Napisano 12-05-2005 14:07
, przez pikula
Historia miłości Romea i Julii - prosze, pomozcie napisac opowiadanie na mniej wiecej 2 -2,5 strony.
Czy historia Romea i Julii budzi w tobie...
Napisano 23-06-2018 19:36:09
, przez zadane
Sprobuj na http://dojrzewamy.pl. Pisza ponad 2000 odpowiedzi dziennie!
Czy historia Romea i Julii budzi w tobie...
Napisano 12-05-2005 14:59
Czy historia Romea i Julii budzi w tobie współczucie, czy jest ci obojętna?.


Dramat „Romeo i Julia” jest jednym z najsłynniejszych utworów mówiących o miłości. Przedstawia on obraz ogromnych i sprzecznych namiętności: miłości i nienawiści, życia i śmierci, szczęścia i rozpaczy. Dlatego uważam, iż nie należy być obojętnym wobec wydarzeń opisanych przez W. Szekspira. Będę się starał bronić tezy, że historia Romea i Julii budzi we mnie współczucie.

Na poparcie mojego stanowiska chciałbym przywołać parę argumentów. Po pierwsze mowa jest tu o miłości, która próbuje przezwyciężyć wszelkie nie sprzyjające okoliczności. Na ich drodze stoi wiele przeszkód. Największą jest waśń między rodami, z których się wywodzą. Głowy rodzin przeciwne są wszelkim dobrym stosunkom ze sobą, o miłości Romea i Julii nawet nie wspominając. O związku tych dwojga młodych ludzi, nie chcą nawet słyszeć i nie przyjmują do wiadomości żadnych rozsądnych argumentów. Miłość zostaje potępiona przez rodzinę i bliskich.

Po drugie rodzice Julii postanowili wydać ją za mąż za osobę, której ona nie kochała. W tamtych czasach to matka z ojcem wybierali współmałżonków swoim dzieciom. Nie brano pod uwagę miłości, wtedy najważniejszy był stan majątkowy kandydata i jego pozycja społeczna. Julia darzyła uczuciem Romea i cierpiała, kiedy zdała sobie sprawę, że została obiecana komuś innemu.

Po trzecie kochankowie nie mogli cieszyć się pełnią szczęścia, ponieważ żyli w ciągłym strachu, że zostaną zdemaskowani. Musieli ukrywać swoją miłość. Nie mogli okazywać publicznie uczuć, żadnym spojrzenie, ani nawet gestem, bo ktoś zauważyłby i to byłby koniec ich miłości.

Po czwarte była to piękna miłość z tragicznym zakończeniem. Romeo i Julia, wydawałoby się, że pokonają przeciwności losu i uda im się uciec. Niestety ich plan zawiódł. On otruł się myśląc, iż jego ukocha naprawdę nie żyje. Ona po obudzeniu się, miała zastać go przy swoim boku, zobaczyła go martwego, zabiła się. Kochali się, pożądali, cieszyli sobą i wierzyli w moc miłości. Byli tak blisko pełni szczęści. Współczuję im, z całego serca.

Wszystko to prowadzi do wniosku, że historia Romea i Julii budzi w nas współczucie. Po przeczytaniu tego utworu, nie można pozostać obojętnym wobec uczuć, jakie są w nim zawarte. Płaczemy nad losem kochanków i całym sobą, pragniemy zmienić ich los na lepszy. Sprawia ona, że inaczej patrzymy na miłość i wszystko, co jest z nią związane. Zaczynamy marzyć o przeżyciu podobnego romansu, ale zmienilibyśmy zakończenie. Jednak w dzisiejszych czasach, łatwiej o szczęśliwy koniec miłosnej historii. I nie potrzebne już jest współczucie, które odczuwamy przy tragedii Romea i Julii.

Z tego tekstu napewno cos wybierzesz. Zajrzyj sobie jeszcz ena ten link
http://prace.sciaga.pl/17673.html

pozdrowionka
pytanie:
odpowiedź:


load_avg: 0.80