Ciagla sennosc

1. Zadaj pytanie
2. Odpowiedz
3. Dowiedz sie więcej

Polecane pytania


Zadaj własne pytanie

Ciagla sennosc...
Napisano 01-06-2005 16:55
, przez A.
Ostanio, od ok. dwoch lub trzech miesiecy jestem ustawicznie senna, nie pomaga kawa, ani nawet wyspanie sie, zasypiam w domu, zasypiam w autobusach i tramwajach. Wydaje mi sie, ze to nie przesilenie wiosenne, czy to moze byc objaw jakiejs powaznej choroby?
a tam odrazu choroby,poprostu jestes ...
Napisano 18-06-2018 23:00:15
Sprobuj na http://dojrzewamy.pl. Pisza ponad 2000 odpowiedzi dziennie!
a tam odrazu choroby,poprostu jestes ...
Napisano 01-06-2005 17:02
a tam odrazu choroby,poprostu jestes przemeczona ja tez tak czasem mam,jak tak bardzo sie tym martwisz to idz o lekarza zeby miec swiety spokój:):,ale napweno jeste szdrowa:):pozdro
Ospałość jest “normalnym” ...
Napisano 30-07-2005 20:14
, przez mr_role%
Ospałość jest “normalnym” objawem, wtedy gdy jesteśmy zmęczeni i niewyspani, a także w czasie rekonwalescencji po długotrwałej chorobie. Przemija, gdy dostarczymy organizmowi odpowiednią ilość godzin snu. Regularne spożywanie alkoholu, nawet w wyraźnie umiarkowanych dawkach, może osłabiać wywołując uczucie senności. Ospałość jest też prawie powszechnym objawem we wczesnej ciąży (niektóre kobiety obserwują je nawet przed jej stwierdzeniem). Jest normalną reakcją na poważne zmiany zachodzące w organizmie i nie sygnalizuje żadnych dolegliwości (najlepszym sposobem na uporanie się z ospałością w ciąży jest odpoczynek). Ale senność może być również objawem towarzyszącym wielu chorób i zaburzeń toczących się w organizmie.

1. Ospałość z towarzyszącym wzmożonym uczuciem zimna, cienkością lub łamliwością włosów, nieuzasadnionym przyrostem wagi ciała, wysuszeniem skóry, zwolnieniem akcji serca i częstymi zatrwardzeniami.
- przyczyna - niedoczynność tarczycy (występuje najczęściej u kobiet w średnim wieku)
- co robić ? - zgłosić się do lekarza endokrynologa (konieczne jest przyjmowanie hormonów tarczycy, aby uzupełnić ich niedobór)

2. Ospałość z towarzyszącym niebolesnym powiększeniem węzłów chłonnych (głównie szyjnych i w okolicy kata żuchwy), gorączką, zapaleniem gardła i nierzadko wysypką skórną oraz obrzękiem powiek.
- przyczyna - mononukleoza zakaźna
- co robić ? - udać się do lekarza (specjalisty chorób zakaźnych)

3. Ospałość u dziecka z towarzyszącymi nudnościami i wymiotami oraz powiększeniem wątroby występujące w okresie około tygodnia od infekcji grypowej.
- przyczyna - zespół Reye’a (choroba o nieznanej etiologii występująca głównie do 18 r.ż., w której dochodzi do uszkodzenia wątroby i mózgu, a nierzadko również trzustki, serca i nerek na skutek odkładania się złogów tłuszczowych)
- co robić ? - udać się natychmiast do lekarza

4. Senność z towarzyszącą bladością skóry pokrytą kroplistym potem, wzmożonym pragnieniem i obniżeniem ciśnienia tętniczego
- przyczyna - wstrząs (stan wywołany upośledzeniem przepływu krwi przez tkanki i narządy - występująca po urazach, utracie dużej ilości krwi, rozległych oparzeniach, po ukąszeniu lub po podaniu leków)
- co robić ? - wezwać natychmiast pogotowie - wstrząs jest stanem zagrażającym życiu

5. Ospałość u dziecka z towarzyszącą wysypką (bladoróżowa, średnioplamista), powiększeniem węzłów chłonnych i złym samopoczuciem.
- przyczyna - różyczka (choroba wirusowa głównie wieku dziecięcego, ale występująca również u dorosłych mając wtedy o wiele groźniejszy przebiegu kobiet ciężarnych może być przyczyną infekcji wewnątrzmacicznej, co prowadzi do licznych wad rozwojowych płodu)
- co robić ? - zgłosić się do lekarza ( aby uchronić się przed różyczką należy się zaszczepić !)

6. Ospałość poprzedzona zawrotami głowy, nudnościami i wymiotami, oraz niejednokrotnie zaburzeniami mowy i widzenia po uprzednim urazie głowy
- przyczyna - konsekwencje urazu głowy pod postacią pęknięcia kości czaszki lub wylewu śródczaszkowego
- co robić ? - wezwać natychmiast pogotowie (krwotok śródczaszkowy jest stanem zagrażającym życiu)

7. Ospałość połączona z wysoką gorączką, wymiotami, bólami głowy i nierzadko drgawkami.
- przyczyna - zapalenie opon mózgowych
- co robić ? - zgłosić się natychmiast do lekarza (późno rozpoczęte leczenie może doprowadzić do poważnych powikłań takich jak niedowłady i porażenia, upośledzenie umysłowe czy głuchoniemota zwłaszcza, gdy dotyczy małych dzieci)

8. Ospałość z towarzyszącymi bólami głowy, nudnościami i wymiotami, męczliwością mięśni, zawrotami głowy, zaburzeniami równowagi, zaburzeniami mowy i widzenia oraz zmianami w zachowaniu.
- przyczyna - nowotwory mózgu (łagodne i złośliwe)
- co robić ? - zgłosić się natychmiast do lekarza ( metodą z wyboru, jeśli jest ona możliwa jest leczenie operacyjne)

9. Ospałość z towarzyszącą bladością, omdleniami, dusznością i palpitacjami serca.
- przyczyna - anemia z niedoboru żelaza (choroba charakteryzująca się brakiem hemoglobiny we krwi na przykład na skutek niedostatecznej ilości żelaza w pożywieniu lub obfitych krwawień miesiączkowych)
- co robić ? - zgłosić się do lekarza (niezbędna jest wykonanie analizy krwi)

10. Ospałość z towarzyszącymi trudnościami w koncentracji i podejmowaniu decyzji, brakiem zainteresowania życiem seksualnym, nawracającymi bólami głowy i złym samopoczuciem psychicznym.
- przyczyna - depresja
- co robić ? - zgłosić się do lekarza psychiatry.

[źr.: http://zdrowie.org.pl/symptoms/wyswietl_s/9]

jeżeli dalej masz wątpliwości to polecam zajrzec tutaj:
http://www.resmedica.pl/zdart3006.html
- art. poświęcony zagadnieniom senności i bezsenności
http://www.akademiadobregosnu.pl
- znajdziesz tutaj roznego rodzaju porady lekarski, informacje zwiazne ze snem

pzdr
witam. wydaje mi sie ze to nie przyczyna...
Napisano 16-08-2005 18:56
, przez Joanna181
witam. wydaje mi sie ze to nie przyczyna jakiejs choroby ale jesli np. w nocy chrapiesz mozesz miec tzn. bezdech czyli przestajesz na moment oddychac i nie dotleniasz odpowiednio organizmu wiec w dzien caly czas czuje sie takie zmeczenie. najlepiej jesli ten stan nie bedzie mijal wybierz sie do lekarza;] pozdrawiam
pytanie:
odpowiedź:


load_avg: 1.04