Komputer w życiu człowieka

1. Zadaj pytanie
2. Odpowiedz
3. Dowiedz sie więcej

Polecane pytania


Dodaj swoje zadanie domowe za darmo

Komputer w życiu człowieka...
Napisano 06-06-2005 18:38
Komputer w życiu człowieka przykłady zastosowań komputera w różnych dziedzinach życia korzyści i zagrożenia stąd płynące?
odpowiedz...
Napisano 21-05-2018 07:22:03
, przez zadane
Sprobuj na http://dojrzewamy.pl. Pisza ponad 2000 odpowiedzi dziennie!
odpowiedz...
Napisano 06-06-2005 19:17
, przez aneczka
yo bastek!!

Zastosowanie komputera
Komputer wynalazł Edward Roberts, był on prezesem amerykańskiej firmy MITS Inc.Komputer został nazwany "ALTAIR 8800”,był on sprzedawany w całości lub w częściach do samodzielnego składania. Kosztował około jedną dziesiątą najtańszych komputerów przemysłowych. Został on wynaleziony w roku 1975.W tamtych latach był używany najczęściej do celów wojskowych.(Z racji wysokiej ceny oraz ogromnej wielkości).Jednak już wcześniej znane były maszyny,jedną z bardziej skąplikowanych była "maszyna analityczna" zapoczątkowała ona dobę komputerów szaleństw komputerowych i uzależnienia ludzkości od komputerów. W 1833r. Charles Babbage zaczął realizować projekt tego cuda. Żyła w latach 1815-1852.
Teraz komputer ma prawie każdy, jeden w domu jeden w pracy. Ludzie bez komputera nie mogą żyć, te maszyny okropnie uzależniły ludzkość. W internecie możemy iść do sklepu, grać w gry, znaleźć potrzebne nam informacje, pracować, (np. policja wyszukuje dane na temat zbrodniarzy),możemy wykonać wszystkie przelewy w banku,wysyłać listy, uczyć się,rozmawiać z osobami z polski i z innych krajów, oglądać filmy, czytać gazety, bawić się,iść do wirtualnej kawiarni. Człowiek, więc myśli "PO, CO WYCHODZIC Z DOMU SKORO MAM KOMPUTER?”•Na szczęście nie wszyscy mają takie zdanie...To prawda komputer jest bardzo pomocny, ale nie możnemu mu bezgranicznie ufać, on też robi błędy, bo jest zaprogramowany i stworzony przez człowieka istotę omylną. Człowiek również nim steruje, co daje już do zrozumienia, że przy zapisaniu w maszynie złych danych nie możemy od niej oczekiwać cudów i samoistnego poprawiania błędów, o których maszyna nie ma pojęcia. "Pecet" bardzo pomaga,lecz nie możemy mu bez granicznie ufać i wyłączać przy nim mózgu. W razie awarii musimy dać sobie radę i nawet najtrudniejsze zadania matematyczne rozwiązać bez komputera, a w listach zadowolić się pocztą.
Komputery to nie tylko zło! Dzięki nim możemy np. zbadać nasze otoczenie,całą ziemię, kosmos. Pomaga on w określeniu czy naszemu życiu nie zagraża niebezpieczeństwo oraz co aktualnie dzieje się w danym skrawku świata. Dzięki skąplikowanym aparaturom do pomiarów pogody przewidujemy, jaki będzie stan naszej atmosfery, oraz możemy przewidzieć straszne, lecz prawdziwe kataklizmy jak: tajfuny,powodzie, tornada, susze,pożary, trzęsienia ziemi,wybuchy wulkanów. Dzięki maszynom możemy się przed tym dobrze zabezpieczyć, ten proces przewidywania uratował życie wielu ludziom. Komputer może uratować życie.
Komputery są również bardzo potrzebne w lecznictwie. Pomagają one wykazać w trakcie badania wiele dopiero rozwijających się chorób. Pomagają leczyć oraz zapobiegać chorobie. Lekarze mogą szybko określić dolegliwość pacjęta, oraz natychmiastowo rozpocząć leczenie. Pomagają sparaliżowanym za pomocą bardzo skąplikowanych maszyn wychwytujących fale mózgowe, osoby te mogą mówić!!! Napewno to im bardzo pomaga,bo przynajmniej to jest u nich zrozumiałe i to daje im chęć życia oraz możliwość zasygnalizowania swoich potrzeb oraz trosk. Maszyny również zastępują części ciała i w połączeniu z nerwami ludzkimi wykonują polecenia wydawane przez mózg. Komputery sterują wózkami inwalidzkimi prowadzonymi przez pilota, którego posiadacz wózka ma w ręku lub na podłokietniku. Te wózki dają niepełnosprawnym możliwość poruszania się i w miarę normalnego trybu życia.
Lecz komputery nie tylko służą do tak, skąplikowanych działań. Na komputerze możemy się świetnie bawić oraz grać w gry. Komputer rozwija zmysły przewidywania i zmysł szybkiego reagowania. Niestety większość gier komputerowych przepełniona jest przemocą oraz zbrodnia. W grze normalne jest,że najpierw strzelamy potem pytamy. To jest straszne!!! Uczy to przemocy i wyzwala złe odruchy. W podświadomości człowiek notuje agresje i przemoc. Później ludzie mylą fikcję komputerową z rzeczywistością, potem w ataku szału przypominają sobie te złe nawyki i nie panując nad sobą robią rożne złe rzeczy.
Ostatnią rolą komputerów, którą opiszę jest nawigacja. Jest ona jedną z najważniejszych ról komputera w obecnym świecie. Dzięki niej w każdej chwili możemy podać swoje położenie na świecie bez używania kompasu,który zawodzi (np. w Trójkącie Bermudzkim). Ważne jest to na przykład na statkach pływających do morzach, nie maja one punktu, który może pomóc określić położenie.Również samoloty mają nawigacje. Nawigacja pomaga odnaleźć na morzu statki,które zaginęły lub uczestniczyły w katastrofach oraz skradzione samochody.
Myślę, że komputery są dobre, lecz nie możemy im bezgranicznie ufać. Są one pomocne, lecz nie możemy się od nich uzależnić. Na pewno wielu ludziom uratowały życie, lecz pamiętajmy,że gdyby nie człowiek, który komputer skonstruował i go zaprogramował nie było by tej maszyny...
zrodlo: swiagawa pozdro

aneczka:)<piti>
pytanie:
odpowiedź:


load_avg: 1.98