"Nemeczka nigdy nie zapomne"

1. Zadaj pytanie
2. Odpowiedz
3. Dowiedz sie więcej

Polecane pytania


Dodaj swoje zadanie domowe za darmo

"Nemeczka nigdy nie zapomne"...
Napisano 07-06-2005 16:15
jego cechy i różne rzeczy dlaczego go nigdy nie zapomne
Ernest Nemeczek- należał do grupy chłopc...
Napisano 21-05-2018 07:17:12
, przez zadane
Sprobuj na http://dojrzewamy.pl. Pisza ponad 2000 odpowiedzi dziennie!
Ernest Nemeczek- należał do grupy chłopc...
Napisano 07-06-2005 16:21
, przez efcia86
Ernest Nemeczek- należał do grupy chłopców z Placu Broni.
Przedstawienie i wygląd postaci: Miał jedenaście lat. Pochodził z ubogiej rodziny, był jedynakiem. Jego ojciec, Andrasz Nemeczek, był krawcem. Nemeczek to drobny, jasnowłosy chłopiec, najmniejszy w całej gromadzie chłopców z Placu Broni. Jako jedyny spośród nich był szeregowcem.
Cechy usposobienia: Ernest Nemeczek był wesołym, serdecznym chłopcem. Chętnie wykonywał wszystkie rozkazy kolegów, ponieważ wiedział, że jest to jego obowiązek.
Cechy charakteru: Bohater nie był uległy i nieśmiały, miał swój honor i ambicję. Najlepszą cechą jego charakteru była odwaga.
http://prace.sciaga.pl/30670.html

Charakterystyka Ernesta Nemeczka.
Ernest Nemeczek był jedynym szeregowcem w grupie chłopców z Placu Broni. Miał on jedenaście lat. Był to mały, jasnowłosy chłopiec, który pochodził z ubogiej rodziny. Jego duże, niebieskie oczy często były przepełnione łzami.
Nemeczek był bardzo wesołym i serdecznym chłopcem. Chętnie wykonywał rozkazy innych, ponieważ wiedział że należy to do jego obowiązków. Bohater nie był nieśmiały i uległy, miał swój honor i ambicję. Jego pięknymi cechami były odwaga i niezłomność. Traktował plac jako swoją ojczyznę. Nie bał się pójść samotnie do Ogrodu Botanicznego i ujawnić się Czerwonoskórym mówiąć, że chłopcu z Placu Broni nie są tchórzliwi i są w nich odważni. Nemeczek nie mógł wytrzymać i chiał im udowodnić że jest odważny.Gdy Feri Acz za jego odwagę chciał przyjąc go do Czerwonoskórych, odmówił mówiąć że woli zginąć niż zostać zdrajcą tak jak Gereb. Swoim postępowaniem udowodnił że jest prawdziwym mężczyzną. Nemeczek do końca swojego życia pozostał wierny placu. Nawet ciężko chory, w wysokiej gorączce pojawił się na placuby bronić ojczyznę. To właśnie jemu chłopcy w pełni zawdzięczają wygranie bitwy.
Ernest Nemeczek to bardzo pozytywna postać. Z zainteresowaniem czytałam jego przygody. Bardzo chciałabym poznać go osobiście. Myślę że szybko byśmy się dogadali i zostali byśmy prawdziwymi przyjaciółmi.
http://prace.sciaga.pl/11374.html

Nigdy nie zapomne Nemeczka
http://www.sciaga.biz/a/131.html
Nemeczka nigdy nie zapomne...
Napisano 19-04-2007 13:13
nigdy niezapomne Nemeczka.Był najdzielnieszym rzołnieżem...szkoda że umarł... :cry:
z dziewczynami w szkole utworzyliśmy"...
Napisano 25-04-2007 15:44
z dziewczynami w szkole utworzyliśmy"Dziewczyny z Placu Broni", a ja jestem Nemeczek... :)
pytanie:
odpowiedź:


load_avg: 0.57