suczka, ciąża, objawy HELP

1. Zadaj pytanie
2. Odpowiedz
3. Dowiedz sie więcej

Polecane pytania


Zadaj własne pytanie

suczka, ciąża, objawy HELP...
Napisano 11-09-2005 10:27
, przez patrychaa
mam pytanie, mam suczke i po raz pierwszy chcemy ją dopuścic, ma partnera (moja suczka) i już dwa razy się skleszczyli sąsiad mówił że jelsi się skleszczyli to napewno beda małe ale czy to prawda ??
jesli tak to , ile suczka nosi ciązę ??
jak ją rozpoznać (ciąże) ??

prosze o szybka i dokąłdna odpwoedz z gory dzieki
No nie wiem dokładnie, ale wiem że klka ...
Napisano 26-04-2018 05:40:13
Sprobuj na http://dojrzewamy.pl. Pisza ponad 2000 odpowiedzi dziennie!
No nie wiem dokładnie, ale wiem że klka ...
Napisano 12-09-2005 15:32
No nie wiem dokładnie, ale wiem że klka miesięcy (krócej niż człowiek ;))

Wiadomo: większy brzuszek , pisałaś kiedys że suczka nie ma okresu- to też objaw, moja suczka inaczej się też zachowywala.


Pozdrawiam,
Ola
ciąża psia trwa chyba 2 m-ce, albo1,5 ...
Napisano 13-09-2005 19:04
, przez kotek18
ciąża psia trwa chyba 2 m-ce, albo1,5 nawet. moja suczka była osowiała, zaczęła jej ropa z oczu lecieć (a nigdy wcześniej tego nie miała), całe dnie spała i wyraźnie jej się powiększyły sutki.
KOtek18 , razcej 2 albo nawet 3...
Napisano 17-09-2005 15:23
KOtek18 , razcej 2 albo nawet 3
KOtek18 , razcej 2 albo nawet 3...
Napisano 20-04-2009 19:28
Wydaje nam się (mi i moim rodzicom) że moja suczka jest w ciąży, miała niedawno cieczke, uciekła jednego wieczoru do późna, teraz ma większe sutki, okrągły brzuszek, nadal jest pogodna i żywa, choć ma dni gdy cały czas leży, za to od dziś rana zauważyłam że (nie wiem co to) ale bardzo łzwami jej oko, ciągle jest lekko przymrugniete a co jakiś czas(ok. 10 minut) zamyka oko całkiem i tak jakby "zaciska" powieke na dłuzszą chwile, wytarłam jej oko i widze na biały waciku ze jest bardzo delikatna brązowa plamka, czy to ropa? czy to coś poważnego? czy tak sie zdaża, zgłosić się do weterynarza i co robić? Bardzo Prosze o Odp. Z góry Dziekujee:* Madzia!
Odp: suczka, ciąża, objawy HELP...
Napisano 26-12-2010 02:01
, przez brolly72
Niestety to sa objawy ciazy.
Okres ciąży trwa przeciętnie 63 dni. W piątym tygodniu obserwuje się powiększenie się brzucha, chodź w niektórych wypadkach (gdy suka nosi tylko jedno czy dwa szczenięta, bądź z natury nie należy do szczupłych) oznaki zbliżającego się macierzyństwa mogą nie być jeszcze widoczne. Od około trzydziestego piątego dnia ciąży piersi nabrzmiewają, sutki powiększają się i różowieją, a na trzy lub cztery dni przed urodzeniem potomstwa zaczyna się wydzielać siara. U starszych, doświadczonych psich matek piersi osiągają większe rozmiary dopiero w ostatnim tygodniu ciąży, zaś na pięć lub sześć dni przed początkiem rozwiązania wytwarza się prawdziwe mleko. Ciężarna potrzebuje większych ilości wysokowartościowego pokarmu z dodatkiem wapnia i multiwitaminy. Powinna- w miarę możliwości-sporo się ruszać, ale bez forsownego wysiłku. Koniecznie jest również trzykrotne zaaplikowanie jej środków przeciw glistom: na początku ciąży, na dziesięć dni przed porodem i dziesięć dni po. Właściciel musi zapewnić psiej matce spokojne, czyste i odosobnione miejsce. Jeśli nie pamiętamy daty ostatniego parzenia, nie ma jeszcze powodów do obaw. Należy tylko obserwować sukę, zwracając uwagę na to, czy dopisuje jej apetyt, jak się czuje i zachowuje. Z pochwy nie mogą wydzielać się zabarwione ciecze, a ciało nie powinno naprężać się, poza momentami wydalania stolca. W razie niepokojących objawów trzeba jak najszybciej zwrócić się o pomoc do lekarza weterynarii. Dałem ci pare dodatkowych wskazówek. Pozdro:))
pytanie:
odpowiedź:


load_avg: 0.39