Streszczenie niedzielnej ewangelii

nastepnych 20Polecane pytania


Dodaj swoje zadanie domowe za darmo

Edukacja Religia

Streszczenie niedzielnej ewangelii

BArdzo prosze o streszczenie w pięciu zdaniach niedzielnej ewangelii, bylo o robotnikach z winnicy, potrzebne na jutro prosze
21-09-2005 13:35

ta przypowieść znajdziesz na

18-04-2014 07:29:43

ta przypowieść znajdziesz na

ta przypowieść znajdziesz na:
http://www.dobrypasterz.pl/
21-09-2005 13:46

Smerfetka ja znam treść przypowieści

Smerfetka ja znam treść przypowieści chodzi o to aby tekst biblijny przekształcic w literacki i skrocic to do pięciu sensownych zdań;)moze potrafisz?bo ja to nie bardzo z polskim;)pozdrowionka
21-09-2005 17:15

zdań to trochę za mało

zdań to trochę za mało.


Na pierwszy rzut oka decyzja właściciela winnicy kłóci się z naszym poczuciem sprawiedliwości. Zgodnie z wszelkimi zasadami ekonomii, zdrowego rozsądku i sprawiedliwości, za większą pracę należy się większa zapłata, a już na pewno nie należy popierać i nagradzać cwaniactwa i nieróbstwa.

Tymczasem gospodarz potraktował jednako zarówno tych, którzy w pocie czoła i spiekocie pracowali od rana do wieczora, jak i tych, którzy ledwo zdążyli dotknąć się skrzynek. Oczywiście, nie można mieć pretensji do tych ostatnich, że dopiero pod koniec dnia trafiła się im praca, choć może należałoby zapytać, gdzie byli rano i do południa. Ale słuszny był zarzut i oburzenie tych zmęczonych i przepracowanych robotników, którzy nie mieli czasu się lenić. To oni wykonali całą pracę i musiała ich mocno boleć owa "dobroć" gospodarza, który nie uwzględnił wkładu pracy.

Jezeli naprawde tak krótko:
Ta przypowieść mówi nam o tym jak gospodarz winnycy nagrodził pracownikow za ich pracę.Umówił sie z nimi o 1Denar-i slowa dotrzymał.
Robotnikom nie podobało się to że gospodarz zapłacił wszystkim jednakowo,gdyż nie wszyscy równo pracowali-jedni cały dzień a inni tylko parę godzin.Jednak slowo zostało dotrzymane,po 1 denarze zostało im wszystkim wypłacone.
21-09-2005 20:26

Bepi dzieki

Bepi dzieki!:)
22-09-2005 19:16
pytanie:
odpowiedź:


load_avg: 1.46