KOLORY SZLAKÓW TURUSTYCZNYCH

1. Zadaj pytanie
2. Odpowiedz
3. Dowiedz sie więcej

Polecane pytania


Zadaj własne pytanie

KOLORY SZLAKÓW TURUSTYCZNYCH...
Napisano 21-10-2005 12:20
, przez Ala K.
CO OZNACZAJĄ KOLORY SZLAKÓW TURYSTYCZNYCH, ORAZ ZESTAWIENIA KOLORÓW NP. BIAŁY-CZERWONY-BIAŁY? PROSZĘ OSZYBKĄ ODPOWIEDŹ. Z GÓRY DZIĘKUJĘ.
Witaj...
Napisano 24-05-2018 07:58:11
Sprobuj na http://dojrzewamy.pl. Pisza ponad 2000 odpowiedzi dziennie!
Witaj...
Napisano 21-10-2005 13:24
, przez Misty
Witaj,

przyjeło się, że kolory szlaków turystycznych oznaczają stopien trudności. Sa to jednak błedne informacje. Kolor czerwony oznacza zwykle szlak główny, a kolor niebieski jest zwykle wariantem szlaku głównego.

- szlak główny jest zawsze oznaczony kolorem czerwonym np. Główny Szlak Beskidzki, Główny Szlak Sudecki, Główny Szlak Gór Świętokrzyskich, Szlak Orlich Gniazd na Wyżynie Krakowsko-Częstochowskiej, Szlak Okolic Łodzi
Szlak główny zwykle jest poprowadzony przez najbardziej spektakularne a jednocześnie najciekawsze krajobrazowo i przyrodniczo miejsca danego regionu (w górach zwykle przez najwyższe kulminacje danego pasma). Na pewno nie obejmuje jednak wszystkich wartych zobaczenia atrakcji w danym regionie gdyż jest to nie możliwe. Często do bardzo interesujących miejsc nie są poprowadzone w ogóle szlaki turystyczne.
Kolor czerwony oznacza też inne szlaki biegnące w danym terenie nie koniecznie będące szlakiem głównym.

- kolor niebieski wyznacza szlaki pokonujące duże odległości - dalekobieżne. W Beskidach są to zwykle szlaki idące wzdłuż głównego wododziału karpackiego, którym jest poprowadzona granica państwowa.

- kolorem zielonym i żółtym znakuje się krótkie szlaki łączące, czasami też dojściowe.

- kolor czarny wyznacza krótki szlak dojściowy - do jakiegoś miejsca, którym poprowadzenie szlaku dalekobieżnego byłoby nieciekawe, niekorzystne lub niemożliwe.

źródło: http://szczutek.republika.pl/roz2.html

I jak podaje każda strona zawierająca informacje o szlakach: Kolory nie maja znaczenia z trudnościa.

Łączenie kolorów, jest równoznaczne z róznymi rodzajami dróg. Lub też, sa informacja że na jakis odcinkach idzie więcej niż jeden szlak.


Mam nadzieje, ze to pomogło.

Pozdrawiam
Misty
Witaj...
Napisano 11-11-2009 08:07
, przez cel
Kolory szlaków turystycznych nie mają nic wspólnego z ich trudniością!!! Polecam dobry arykuł na ten temat: http://aktywni.pl/aktualnosci/oznaczenie-szlakow-gorskich/
Pozdrawiam
Cel
pytanie:
odpowiedź:


load_avg: 1.46