Dni suche (bezpłodne)

1. Zadaj pytanie
2. Odpowiedz
3. Dowiedz sie więcej

Polecane pytania


Zadaj własne pytanie

Dni suche (bezpłodne...
Napisano 07-11-2005 23:42
, przez Zzyybbii
Hej :) woczraj zadawałem 2 razy pytanko i na pierwsze uzyskałem odpowiedz... ile dni po zakończonym okresie u dziewczyny są dni suche(bezpłode)??? Czy trzeba sie bardzo przejmować sytuacją po pierwszym dniu od zakończonego okresy jezeli coś wyszło nie tak przy stosunku bez zabezpieczenia??? Jezeli do wnętrza pochwy dostało sie troszeczke wydzieliny z penisa??? Prosze o odpowiedz :*:*:*
Witaj...
Napisano 24-02-2018 09:00:37
Sprobuj na http://dojrzewamy.pl. Pisza ponad 2000 odpowiedzi dziennie!
Witaj...
Napisano 08-11-2005 10:06
, przez Misty
Witaj,

teoretycznie dni suche wystepują do ok 3 dni po ostatnim dniu miesiączki. Ze wzgledu jednak na rózne czynniki zewnętrzne ten czas może sie skrócic lub wogóle nie wystapic. Najlepiej więc nie myslęć o tym że sa dni suche zaraz po miesiączce.


Pozdrawiam
Misty
Zzyybbii - błędem jest w ogóle ...
Napisano 08-11-2005 16:03
, przez Vella
Zzyybbii - błędem jest w ogóle odliczanie dni płodnych bezposrednio w oparciu o dni menstruacji.
Najważniejsza rzecz to ustalenie kiedy u danej dziewczyny wypada dzień owulacji. W cyklu liczącym 28 dni (czyli takim idealnym, "podręcznikowym") jest to 14 dzień. (Pierwszy dzień miesiączki to pierwszy dzień cyklu - tylko tak obliczasz).
Przyjmuje się, że dni płodne to 3-4 dni przed owulacją i tyle samo po owulacji.
Jeśli dziewczyna ma zawsze bardzo regularny cykl, jeśli trwa on "przepisową" długość, to można zakładać, że zaraz po okresie występują dni bezpłodne.
Ale trudno jest ustalić dzień owulacji gdy krwawienia nie zawsze są regularne. A to może zmienić się np. w efekcie stresu, choroby czy podróży. I już obliczenia szlag trafił ;)

W dodatku jeśli cykl jest nieregularny lub bardzo krótki to nawet dni okresu i te zaraz po okresie mogą być dniami płodnymi.

Dlatego zawsze nalezy się dodatkowo zabezpieczyć.
pytanie:
odpowiedź:


load_avg: 0.53