Jak uczyć się słówek?

nastepnych 20Polecane pytania

sex tv
Pokazy na żywo. W naszej bazie jest juz ponad 120 000 darmowych filmów porno.
sextv.net.pl

Dodaj swoje zadanie domowe za darmo

nastepnych 20 Edukacja Zapamiętywanie

Jak uczyć się słówek?

Jak sie skutecznie uczyc słówek z języka obcego?? Czy znacie może jakieś łatwe i skuteczne metody- oczywiście takie co zajmują mało czasu, pomijając metode skojarzeniową??
15-02-2005 21:56

Cześć! Twoje pytanie jest pytaniem najcz

24-04-2014 23:16:52

Cześć! Twoje pytanie jest pytaniem najcz

Cześć! Twoje pytanie jest pytaniem najczęściej zadawanym przez osoby uczące się jakiego kolwiek z języków obcych. Każdy ma własny system nauki dlatego najlepsze metody to takie, które sprawdziliśmy na sobie. Uważam, ze metoda skojarzeń jest jedną z lepszych ale istnieją też inne. Mianowicie: metoda, polegająca na podkreśleniach ulubionymi kolorami słow, które mamy do nauczenia. Wypisanie ich na małe karteczki i poprzyklejanie na ścianę. Pamiętaj, że samo wypisanie Ci nie pomoże dletego powinnaś czytać te słowa w każdej wolnej chwili powtarzać je przez jakiś czas potem zająć się swoimi sprawami i po jakejś chwwili znowu powtórzyć. To najlepszy ze sposobów. Sprawdź go i odezwij się jeśli nie pomoże to polecimy kolejny.
25-02-2005 18:20

znasz jeszcze jakies?

Jakie jeszcze znasz? Bo nie moge oklejać scian kartkami:(
30-03-2005 21:30

Witam! Jeśli nie możesz wykożystać

Witam! Jeśli nie możesz wykożystać tamtej metody to proponuję Ci: metodę „patrz i słuchaj”. Polega na wypisani wszystkich słów do nauczenia na kartkę sprawdzeniu w słowniku ich wymowy i nagraniu własnej wersji głosowej powtarzającej poprawną wymowę każdego ze słówek. Następnie narysowaniu obrazków lub scenek i podczas patrzenia na obrazki słuchania poprawnej wymowy. Metoda „nauki zbiorowej”, czyli nauki w grupie kolegów lub koleżanek, dzięki której będziemy mogli ćwiczyć naszą wymowę. Pozwoli na uświadomienie ile rzeczy już umiemy i potrafimy powiedzieć a ile powinniśmy się do uczyć. Metoda ta polega na zabawach, quizach oraz testach, które pozwolą uczynić naukę mniej stresującą a przez to szybszą. Jeśli chodzi o metodę karteczek, to możesz zamienić karteczki na duży brystol, któey przyczepisz np. do drzwi. Spróbuj podanych metod i daj znać jak Ci idzie. Powodzenia!
05-04-2005 14:14

wypisz sobie na kartkce wszystkie slowka

wypisz sobie na kartkce wszystkie slowka do nauczenia , przeczytaj je sobie kilka razy nastepnie wypisz je najpierw tylko po niemiecku a potem tylko po polsku , kiedy nie bedziesz wiedziala jak przetlumaczyc dane slowko zagladnij na kartke ze sciąga , dopisuj az do momentu kiedy uznasz ze kartka ci nie jest potrzebna , mi to pomaga , nawet szybko chlone slowka
14-05-2005 16:29

ozesz sobie porobic mini-karteczki ze

ozesz sobie porobic mini-karteczki ze slowkami i porozwieszac w roznych miejscach w domu, na ktore czesto spogladasz - np. na kompie i na lustrze =] to na prawde skutkuje! no a oprocz tego to te skojarzenia tylko...
25-05-2005 13:07

niektórzy tego nie lubią, ale ja uczę si

niektórzy tego nie lubią, ale ja uczę się dwiema dość oryginalnymi metodami - koncertami aktywno - pasywnymi i muzyką językową

pierwsza metoda jest czasochłonna, ale słówka pamięta się na amen. Najpierw należy napisać sobie po angielsku tekst który zawiera wszystkie potrzebne nam słowa. Potem należy go nagrać na dyktafon/magnetofon. (te 2 rzeczy może nam zrobić ktoś inny - koncerty najlepiej robić w grupach - np jeden tekst na całą klasę) potem włączamy 4 pory roku Vivaldiego, siadamy wygodnie i przez 10 min oddychamy w rytmie 4-8-4 (dla mniej wytrwałych 2-4-2)starając się możliwie najbardziej odprężyć. Potem wyłączamy muzykę i słuchamy nagrania tekstu jednocześnie śledząc go wzrokiem na kartce i cały czas oddychając 4-8-4. Można w ten sposób w godzinę przyswoić dobre 200 -300 słów na początku, potem nawet więcej.

druga metoda nadaje się bardziej do samodzielnego poszerzania wiedzy językowej ni do zakuwania zadanych słówek. Mianowicie samodzielnie tłumaczymy tekst piosenki anglojęzycznej, której melodię lubimy, a potem uczymy się tekstu na pamięć - połączenie z tłumaczeniem zostanie w mózgu na dłuuuuuuuuugo.
31-05-2005 10:10

Odp: Jak uczyć się słówek?

Takie medoty mi nie pomagają w mojej nauce. Ja uczę się rysując. np. po angielsku słówko bird - ptak i rysuję ptaka. W ten sposób myślę co ja wtedy rysowałam i co to ma być. Zapamiętywanie np. 200 słówek (jak tak mam w gimnazjum) na dwa tygodnie naprawdę jest trudne.
27-02-2008 14:43

Odp: Jak uczyć się słówek?

Fajny pomysł , ankakier!! Wypróbuje. Ja mam technikę od urodzenia poprostu , zapamiętuję słowa powtarzajšc je 3x z otwartymi oczami , a póŸniej 4x z zamkniętymi. Próbuje się na nich skupić i zapamiętać budowę (np. jeœli wyraz jest długi to sylabę za sylabš). Koncentracja pomaga!!
01-03-2008 17:16

Odp: Jak uczyć się słówek?

Ja proponuje program komputerowy (np. Pytacz Master). Wpisujesz do niego słówka i tłumaczenie, a on Cię potem odpytuje. Mnie to pomaga ;)
20-03-2008 10:14

Odp: Jak uczyć się słówek?

jeśli ma dużo do nauczenia rysuje na kartce A-3 tabele z 3 kolumnami: po polsku, rysunek, po niemiecku czy angielsku. jednak są słówka które trudno narysować... np. "fraszka", czy "gatunek"
27-03-2008 11:11

Odp: Jak uczyć się słówek?

a ja sadze ze etz swietna metoda jest nagranie na magnetofon lub dyktafon na MP3 lub komie danego tekstu (po prostu go przeczytaj) no i potem sluchaj go jak najgluszej...nawet nie musisz sie na nim skupiac. mi to wszystko samo weszlo do glowy jak malowalam prace na konkurs a mialam chyba 4 strony definicji z chemi:]
oczywiscie w tym czasie nei musisz malowac, mozesz biegac, sprzatac, cwiczyc no i co tylko jeszce robisz:]
01-04-2008 17:34

Odp: Jak uczyć się słówek?

wypisać sobie na kartce słówka których nie mozemy zapamiętać. na jendej stronie po np angielsku a na drugiej po polsku.
i czytać sobie do skutku az dojdziemy do perfekcji ;)

najlepiej zaczac się uczyc kilka dni wczesniej przed karktówką. wtedy wiecej się nauczymy ;)
19-04-2008 07:43

Odp: Jak uczyć się słówek?

Polecam program prosty i darmowy a przynoszący same profity. Kiedy musiałam uczyć się po 500 słówek na kolokwium to doceniłam. Program zwie się Wkuwacz - potrzeba tylko dodatku NET Framework 1.1 i można śmigać. Program oparty na mnemotechnice - wzrokowemu zapamiętywaniu słówek wyświetlanych na ekranie - można tworzyć własne zestawy, wpisywać tyle ile się da. Można odpytywać krzyzowo: raz słówko w obcym języku raz po polsku. Mozliwości wiele a program darmowy i prześwietny. Polecam.
23-04-2008 23:12

Odp: Jak uczyć się słówek?

Ja najpierw zawsze sobie wypisuje słówka na kartce, nastepnie je tłumacze. Potem siadam na lozko i sobie je czytam :). Gdy juz je mniej wiecej umiem, biore czystą kartke i przepisuje je az zapamietam pisownie
24-04-2008 09:17

Odp: Jak uczyć się słówek?

ja raczej wypisuje zawsze słowka do zeszytu [czesto na lekcji] i staram sie na niej do nich spogladać i oczywiscie skojarzenia ;) poźniej w domu powtarzam sobie. mysle, że z uczeniem to jak z jedzeniem - czesto ale w malych ilościach :P
02-05-2008 20:25

Odp: Jak uczyć się słówek?

Osobiście polecam uczenia się po kilka słówek dziennie np. co 2 godziny nowe słówko, które było jakoś związane z tym, którego się nauczyłeś wcześniej np: car - samochód, później driver- szofer/kierowca . :) pozdrawiam wszystkich :):)
03-05-2008 10:07

Odp: Jak uczyć się słówek?

Zależy od osoby. Ja np. jestem wzrokowcem i słówka, czy definicje kojarzę z napisem na kartce czy w zeszycie. Jeśli jesteś słuchowcem polecam nagrać na MP3 lub telefon i słuchać w wolnej chwili. Pomaga mi również metoda z rysunkami, wtedy łatwiej kojarzę. Z angielskim mam tak, że jak mam słówko np. confess (przyznawać się) kojarzę z konfesjonałem (przyznajemy się do grzechu).

Pzdr. ;)
04-05-2008 17:35

Odp: Jak uczyć się słówek?

Ja najczęściej tworzę mapę skojarzeń, a gdy wyraz jest długi, wówczas rozbijam go na cząstki i wymyślam historyjki. Słyszałam, że dobrze uczyć się przy jakimś zapachu, a potem wziąć na sprawdzian chusteczkę nasączoną np. olejkiem, takim samym, jak podczas uczenia.
07-05-2008 06:24

Odp: Jak uczyć się słówek?

Jesli naprawde ciezko przyswajaja Ci sie slowka to wytnij katreczki o rozmiarach 3 x 5 cm. Na kazdej kartce napisz TYLKO JEDEN wyraz po polsku, zas na odwrocie jego tlumaczenie na inny jezyk. Rozloz przed soba wszytskie kartki i odwracaj je na druga strone mowiac uprzednio to co powinno tam byc. Dzieki temu nie oszukasz samej siebie bo czesc osob jak wypisuje sobie wlowka na kartke to nieswiadomie zapamietuje kolejnosc i wie ze np dany wyraz znajduje sie pomiedzy tym a tym ale nie pamieta tlumaczenia. Tu ulozenie jest losowe dlatego nie ma takiego zgadywania. Ten sposob jest pracochlonny ale naprawde skuteczny.
06-08-2009 19:05

Odp: Jak uczyć się słówek?

A ja zapraszam was do mojego posta na http://odpowiedz.pl/2031/3/Jak-uczyc-sie-slowek-z-jezykow-obcych.html lub na www.effortlessenglish.pl

Nigdy nie ucz się pojedynczych słówek - to nie działa!

http://www.EffortlessEnglish.pl - 7 zasad, które na zawsze zmienią Twój angielski
10-02-2010 15:11

Odp: Jak uczyć się słówek?

podzielić sobie je na mniejsze grupki
10-03-2010 22:04

Odp: Jak uczyć się słówek?

Uczyć się jednego słówka dziennie. Po roku małym kosztem umiesz już 365/366 słówek...
07-04-2010 15:39

Odp: Jak uczyć się słówek?

Skuteczna metoda to uczenie się angielskiego z Audiobooków. Można słuchać ich z Mp3 albo komputera w każdej wolnej chwili, a słówka same wchodzą do głowy.
http://open.nextaudio.pl/audiobooki/jezyki_obce_c1050.xml
16-04-2010 23:14

Odp: Jak uczyć się słówek?

w szkole SJO Speak Up mają taki program w którym są wprowadzone słówka w różnej formie. Rozwiązując zadania w tym programie utrwala się owe słówka. Bardzo dobra metoda przy użyciu takie programu i nowoczesnych technologii. Na pewno lepsza niż nauka na pamięć z listą słówek w ręku.
22-03-2011 22:09

Odp: Jak uczyć się słówek?

Ja próbowałem nauki z zeszytem i książką ze słownictwem, ale w XXI wieku kurs interaktywne o jakim wspomniałeś jest znacznie lepszy- nauka nie jest monotonna a to jest najgorsze co może być jak się człowiek zmusza do nauki.
24-03-2011 22:47

Odp: Jak uczyć się słówek?

do nauki słówek w wolnej chwili można zajrzeć na stronkę http://angi.pl, ciekawa baza słówek, fajna jest opcja że można znajomemu podesłać stronkę i sprawdzić co wie a czego nie wie
13-05-2011 10:36

Odp: Jak uczyć się słówek?

Moim zdaniem najlepszym wyjściem jest kurs językowy. W grupie zawsze raźniej się uczyć ;) Z tego co się orientuję, to w szkole Axon można w prosty sposób nauczyć się nie tylko słówek, ale ogólnie komunikacji w języku angielskim. Dzięki temu nauka może być o wiele przyjemniejsza.
07-07-2011 11:24

Odp: Jak uczyć się słówek?

Możesz szkolić się w domu, jeżeli nie potrzebujesz by ktoś Cię motywował. (np. poprzez uczestnictwo w kursie językowy)

Dużo zależy przede wszystkim od tego jak wiele czasu można przeznaczyć na naukę. Jeśli masz czas oraz liczysz się z pewnym kosztem - doskonałym rozwiązaniem będą prywatne korepetycje.

Polecam FISZKI (małe karteczki z wypisanymi słówkami) do nauki języka obcego wraz z dołączonymi płytami CD do nauki odpowiedniej wymowy.

Polecam też poradnik Sebastiana Leitnera - "Naucz się uczyć". W Niemczech uczą tą metodą już od podstawówki.

http://www.fiszki.pl
07-02-2012 12:13

Odp: Jak uczyć się słówek?

telefonem
na Android program Learning Machine
12-05-2013 21:15
nastepnych 20
pytanie:
odpowiedź:


load_avg: 1.28