sprawozdanie z wycieczki do kina

1. Zadaj pytanie
2. Odpowiedz
3. Dowiedz sie więcej

Polecane pytania


Dodaj swoje zadanie domowe za darmo

sprawozdanie z wycieczki do kina...
Napisano 04-03-2005 14:00
JAK NAPISAĆ SPRAWOZDANIE?
Sprawozdaniem nazywamy tekst ...
Napisano 18-06-2018 22:57:43
, przez zadane
Sprobuj na http://dojrzewamy.pl. Pisza ponad 2000 odpowiedzi dziennie!
Sprawozdaniem nazywamy tekst ...
Napisano 17-03-2005 15:36
Sprawozdaniem nazywamy tekst relacjonujacy o charakterze informacyjnym, pisany z perspektywy uczestnika ukazywanych wydarzen,syntetyczny w takim sensie, ze ukazuje w porzadkujacy sposob dane wydarzenie,nastepstwo czasowe jego skladowych czesci.sprawozdanie moze takze przyjmowac porzadek problemowy.
Dobra, nie bede takihc glupot pisac, przejdzy do konkretow;)
Wlasciwe sprawozdanie ma rozbudowana i specyficzna konstrukcje. Stosuje sie je w przypadku bardzidziej skomplikowanych problemow. Sprawozdanie takie zawiera:
a)czesc wstepna, w ktorej mieszcza sie:pismo przewodnie,strona tytulowa,spis rzeczy, streszczenie(jesli nie pojawilo sie w pismie przewodnim)
b)tekst glowny, zawierajacy:wstep,cele, metode,wyniki badan,wnioski
c)zalaczniki:bibliografie,dodatki, skorowidz.
Z kolei sprawozdanie z wydarzen mniej oficjalnych powinno zawierac informacje przedstawaiajace miejsce, czas i bohaterow zdarzen,ukazac ich:tlo,generalnie sprawozdanie bliskie formie reportazu i protokolu powinno umiejscawiac w czasie i przestrzeni sowj przedmiot.
napisz to w ten sposób jakbyś ty tam był...
Napisano 04-05-2005 18:53
napisz to w ten sposób jakbyś ty tam była na początku napisz np. na co poszliście do kina i kiedy póżniej rozwiń to pisząc np . julek uderzył krysie a na koniec daj coś w rodzaju ale było fajnie
Polecam tę stronkę: http://sciaga.szkola...
Napisano 04-05-2005 19:09
, przez pomoc
Polecam tę stronkę: http://sciaga.szkola.net/?tree=4&id=12
Dla uzupełnienia wiedzy...
Napisano 04-05-2005 22:36
, przez Hiltruda
Dla uzupełnienia wiedzy:

SPRAWOZDANIE

Sprawozdanie to relacja z wydarzeń, dokładne i rzeczowe przedstawienie autentycznych zdarzeń, których autor był świadkiem. Zrób to w następujący sposób:


określ czas, miejsce, okoliczności i cel wydarzeń,

skoncentruj się na głównych wydarzeniach,

krótko i obiektywnie oceń to, o czym pisałeś.

W sprawozdaniu opisujemy wydarzenia w ujęciu chronologicznym, czyli w takiej kolejności, w jakiej występowały, czyli w kolejności od pierwszego do ostatniego.
Można napisać sprawozdanie z wycieczki szkolnej, z zawodów, z dyskoteki szkolnej, z lektury, ze sztuki teatralnej, z dyskusji.

Oto przykład:

Dzień Matki w naszej klasie
(sprawozdanie z przygotowań i przebiegu uroczystości klasowej)

Najpierw na specjalnym zebraniu bardzo starannie zaplanowaliśmy spotkanie w klasie z naszymi mamami. Ustaliliśmy datę i program uroczystości.
Dzień Matki przypada 26 maja, ale ponieważ jest to dzień pracy naszych mam, ustaliliśmy, że uroczystość odbędzie się w najbliższym możliwym terminie... Zależy to od możliwości i wygody mam. Trzeba przeprowadzić wywiad w domu i sprecyzować termin spotkania.
Następnie zaproponowaliśmy program:
1. Wypisanie zaproszeń dla wszystkich mam.
2. Dokładne posprzątanie sali.
3. Przygotowanie programu artystycznego.
4. Zebranie kwiatów i ułożenie bukiecików dla każdej mamy.
5. Upieczenie ciasteczek (produkty do wypieków należy zebrać w tajemnicy przed mamami – to ma być niespodzianka).
6. Każdy ma przynieść szklankę i łyżeczkę, serwetki i talerzyki jednorazowe, a kto może to herbatę i cukier.
7. Gospodarz klasy przygotuje okolicznościowe przemówienie.
Po zaakceptowaniu programu podzieliliśmy się na grupy według chęci i możliwości wykonania wybranego zadania. Nie warto mówić, jak bardzo niepokoiliśmy się, czy wszystko się uda. Od zebrania do spotkania tylko o tym rozmawialiśmy. Ale umówionego dnia o godzinie 17 wszystko było przygotowane: klasa lśniła czystością, na stołach rozłożone były talerzyki z ciasteczkami, szklanki, łyżeczki, serwetki i malutkie bukieciki kwiatów wiosennych. Na stole nauczycielskim tak samo, bo wychowawczynię też potraktowaliśmy jak mamę.
Każdy uczeń zaprosił swoją mamę do zajęcia jego miejsca. Sami uczniowie usiedli na ławeczkach gimnastycznych, rozstawionych pod ścianami.
Gospodarz klasy w imieniu nas wszystkich złożył mamom najserdeczniejsze życzenia – przepraszał za nasze wybryki i obiecywał poprawę. Poparliśmy go gorącymi oklaskami. Następnie rozpoczął się krótki program artystyczny: wiersze o matce pięknie recytowane na tle cichej muzyki, fragment utworu "List do Matki" Juliusza Słowackiego, piosenka o matce zaśpiewana przez Stasia. Całość wypadła świetnie!
Mamy były bardzo wzruszone, niektóre nawet ukradkiem ocierały łzy. Nam też było bardzo miło. Naprawdę chcieliśmy, aby mamy były z nas dumne. Wyraziliśmy to osobiście, bo każdy z nas podszedł do swojej mamy i na ucho szeptał jej w największym sekrecie obietnice, przeprosiny, no i co tam kto miał na sumieniu...
Było to naprawdę wielkie przeżycie! Następnie odbył się skromny poczęstunek, a kilka wzruszonych mam głośno wyraziło nam uznanie za zorganizowanie tego spotkania. No a potem były rozmowy, rozmowy...

http://eduseek.interklasa.pl/artykuly/artykul/ida/2720/idc/6/
pytanie:
odpowiedź:


load_avg: 0.45