rozprawka "Zycie w szkole jest niezwykłe"

1. Zadaj pytanie
2. Odpowiedz
3. Dowiedz sie więcej

Polecane pytania


Dodaj swoje zadanie domowe za darmo

rozprawka "Zycie w szkole jest ...
Napisano 28-04-2006 14:24
, przez gk92
Czy mógł by mi ktos napisac, albo chociaz podac kilka agrumentów na temat rozprawki: "Życie w szkole jest niezwykłe"??
Głupi temat, dlatego pewnie nie ma ...
Napisano 26-04-2018 13:42:58
, przez zadane
Sprobuj na http://dojrzewamy.pl. Pisza ponad 2000 odpowiedzi dziennie!
Głupi temat, dlatego pewnie nie ma ...
Napisano 29-04-2006 17:35
Głupi temat, dlatego pewnie nie ma odpowiedzi... Spróbuje coś napisac... Pozmieniaj co uważasz za złe, albo dodaj coś od siebie jeśli chcesz...


Niektórym wydaje się, że szkoła to instytucja mająca za zadanie gnębić uczniów i przysparzać im samych kłopotów. Uważam, że jest odwrotnie. Postaram się udowodnić, że życie w szkole jest niezwykłe.
Zacznijmy od tego, że w szkole zdobywamy wiedzę z różnych dziedzin, która możemy wykorzystać w życiu codziennym i do samokształcenia się. Nabyte umiejętności czytania, pisania, wysławiania się wykorzystujemy przez całe życie. Nie bez znaczenia jest fakt, że ucząc się poszerzamy swoje horyzonty, stajemy się ludźmi światłymi, rozwijamy swoje zainteresowania. Należy stwierdzić, że dzisiaj uczęszczanie do szkoły jest obowiązkiem, ale dawniej było przywilejem i szansą na lepsze życie. Nie ulega wątpliwości, że dzięki nauce, nasze życie staje się łatwiejsze, bogatsze, wartościowsze. Przytoczmy tu słowa Seneki Młodszego: „uczymy się nie dla szkoły, lecz dla życia”.
Nie bez znaczenia jest fakt, że okres szkolny przypada na nasze dzieciństwo i wczesną młodość. To wtedy grupa rówieśnicza jest dla nas najważniejsza, a najwięcej kolegów i koleżanek mamy właśnie w szkole. Wraz z nimi doskonalimy swoje umiejętności i zdobywamy wiedzę, jak również bawimy się i rozwijamy. Przecież w szkole zawieramy często kontakty, które utrzymują się przez całe życie. Pierwsze miłości, zauroczenia pamięta się bardzo długo i zawsze chce się do nich wracać. Przeżywamy to po raz pierwszy, dlatego tak bardzo jest to ekscytujące.
Trzeba również zaznaczyć, że w dzisiejszych czasach, gdzie szkoły są raczej tolerancyjne, co do ubioru, poglądów, czy słuchanej muzyki, jest w nich naprawdę ciekawie i kolorowo. Uczniowie spotykają się przed i po lekcjach, aby wspólnie spędzić wolny czas. Często robią to właśnie w szkole na różnego rodzaju kółkach zainteresowań, gdzie pod opieką nauczycieli rozwijają swoje zainteresowania, umiejętności. Należy podkreślić, że nauczyciele są zwykle chętni do pomocy, udzielenia wsparcia, nie są, jak sądzą niektórzy, przeciw uczniom, ale po ich stronie.
Należy uwzględnić, że każdy w szkole ma swoje miejsce. Uczniowie są podporządkowani nauczycielom, a Ci z kolei dyrektorowi. Jedni uczniowie bardziej udzielają się na szkolnym forum, innych widać na nim rzadziej. Ten podział ról sprawia, że każdy czuje się dobrze i nie jest zmuszany do tego, czego nie chce robić. Trzeba stwierdzić, że zmuszanie ucznia nieśmiałego do wygłoszenia przemówienia podczas apelu, byłoby absurdem.
Reasumując, stwierdzam, że życie w szkole jest niezwykłe. Jest to okres, który wspomina się będąc dorosłym. Zawarte przyjaźnie, zdobyta wiedza- to wszystko procentuje w późniejszym życiu. Należy jeszcze dodać, że zanim zaczniemy narzekać i krytykować szkołę, powinniśmy spróbować znaleźć w niej jakieś dobre strony, które na pewno istnieją, ale nam czasem jest trudno je dojrzeć. Pamiętajmy, że każdy z nas spędza kilkanaście lat czy tego chce czy nie. Nie warto tego czasu zmarnować.Więcej nie jestem w stanie na ten temat napisać.
Pozdrowienia
pytanie:
odpowiedź:


load_avg: 0.63