Miłość Wokulskiego do Izabeli Łęckiej

1. Zadaj pytanie
2. Odpowiedz
3. Dowiedz sie więcej
PROLINK

Polecane pytania


Dodaj swoje zadanie domowe za darmo

Miłość Wokulskiego do Izabeli Łęckiej...
Napisano 07-02-2007 00:13
mam opisac miłóśc Wokulskiego do Izabeli...... :( a w takich pracach jestem kiepska....:( ktoś pomógł by mi???? byłabym bardzo wdzieczna....:) :)
Wokulski zakochuje się w Izabeli od ...
Napisano 08-07-2020 05:38:57
, przez zadane
Sprobuj na https://dojrzewamy.pl. Pisza ponad 2000 odpowiedzi dziennie!
Wokulski zakochuje się w Izabeli od ...
Napisano 09-02-2007 12:34
, przez pusiunia
Wokulski zakochuje się w Izabeli od pierwszego wejrzenie ,monent ten zaważył na jego wszystkich późniejszych działaniach. To dla niej wyjechał za granice by zdobyć pieniądze bez których nie zwróciłaby na niego uwagi .Potem wykupił weksle Łęckiego , serwis , kupił kamienicę ,klacz wyścigową wszystko to robił by Izabela zwróciła na niego uwagę . To dla niej postanowił sie nauczyć angielskiego ,załatwił klakę dla drugorzędnego śpiewaka i sprowadził do Warszawy Molinariego a nawet w jej obronie pojedynkowal się z baronem Krzeszowskim. Wszystkie te działania był niepraktyczne , był gotowy dla niej roztrwonić majątek.Wokulskie zakochał się w osobie zupełnie mu nie znanej , a tak naprawdę w fizycznym jej wyglądzie.Obraz ukochanej buduje nasza wyobraźnia .Wokulski zakochał się więc w swym własnym wyobrażeniu o Izabeli . Zaczyna płacić ojcu Izabeli panu Tomaszowi pieniądze , utzymuje tak naprawdę tę rodzine.Zbiera informacje o Izabeli , chce zawsze być tam gdzie ona , spotykać ją. Jest zazdrosny o innych wielbicieli panny Izabeli . Rezygnuje dla niej ze sklepu gdzyż nie mogła ona zaakceptować ,że mogłaby zostać zoną kupca galanteryjnego. Wokulskie zdaje sobie sprawę ,żę jest śmieszny poniewaz bierzee udział w jakichś spotkaniach tylko po to by zobaczyć Izabelęylko dlatego że ona na nich jest. Wokulskie przeżywa rozterki, taką miłość agape- rozwija go , motywuje do działania ,ale także prowadzi do zguby. Wokulski poprzez monologi wewnętzne pokazuje bogactwo swej duszy .Stwierdza ,że gdyby nie miłość do Izabeli nigdy nie stałby się bogaty ani sławny . Wiele razy doznaje upokorzeń od Izabeli w końcu spostrzga jak jest bezwartościowa i pusta.
Wokulski zakochuje się w Izabeli od...
Napisano 24-02-2019 21:12
, przez dee1527
Wokulski zakochuje się w Izabeli Łęckiej nie tylko ze względu na jej wygląd. Niestety poprzez swoje dzieciństwo Stanisław Wokulski cierpi na "schorzenie psychiczne" dziś zwanym syndromem Wokulskiego, polega on za zasadzie "ja robie ja pokazuję że umiem, wiec ja musze dostać" natomiast Izabela wywodziła sie z arystokracji gdzie wpajano im ze wystarczy aby była a dostanie, poprzez dzieciństwo jakie miał Wokulskich, zakochuje się n w animie Izabeli Łęckiej. Anima jest to pierwiastek kobiecy u mężczyzn i męsi u kobiet, bardzo czesto dziś jest myona fascynacja z obsejsa włanie przez animę, faktycznie okazuje sie że Izabela pochodzi z innej kultury przez co w momencie kiedy Wokulski to zauważa na peronie podczas wspólnej podróży chce dokonać wyroku na własne życie. Przykre lecz prawdziwe
pytanie:
odpowiedź: