---->Szybka nauka<----

1. Zadaj pytanie
2. Odpowiedz
3. Dowiedz sie więcej
PROLINK

Polecane pytania


Dodaj swoje zadanie domowe za darmo

---->Szybka nauka<...
Napisano 08-04-2007 15:15
, przez Asiiika
Jak szybko sie nauczyć danego materiału.....? :?
Odp: ---->Szybka nauka...
Napisano 25-09-2020 18:06:39
, przez zadane
Sprobuj na https://dojrzewamy.pl. Pisza ponad 2000 odpowiedzi dziennie!
Odp: ---->Szybka nauka...
Napisano 23-05-2007 21:51
, przez sasetka
ja uczę się najpierw czytam cos parę razy a na noc wkóadam pod poduszke i już umiem na drugoi dzien
Odp: ---->Szybka nauka...
Napisano 24-05-2007 21:23
, przez kamil22
ja robie tak samo czytam kilka razy a póżniej pod poduchę
Odp: ---->Szybka nauka...
Napisano 26-05-2007 20:49
Czy jak czytasz fajna ksiazke to wysilasz sie z zapamietaniem szczegolow? NIE! Ale pamietasz! Takie same nastawienie musisz uzyc do tresci Twojego tekstu (ktory masz zapamietac); i to nastawienie wykorzystuj podczas kazdego zwyklego uczenia sie. ZAWSZE oszczedzisz na czasie i wysilku.
Odp: ---->Szybka nauka...
Napisano 04-06-2007 13:26
, przez BT Mati
Można wyrobić pamięć wzrokową i słuchową. Jeżeli będziesz intensywnie ćwiczć to wyrobisz pamięć fotograficzną ,a to jest gitara.
Krutki kurs pamięci fotograficznej.
Najczęściej sprawdza się na kartkówki ,sam używam.
Gdy uczysz się w domu, zapamiętujesz nie tylko słówka ,ale i wystój pokoju, dźwięki i to na czym piszesz. Często też temperaturę.
Aby niepotrzebnie nie zamazywać litery i słów na kartce ,staraj się jak najbardziej przybliżyć sobie pomieszczenie w ,którym będziesz pisać. Kolor i teksturę ławki , kształt długopisu (najlepiej uczyć się w cichej klasie).Ważna też jest próba kartkówki, lub sprawdzianu. Staraj się odtwożyć wszystko, tak jak w klasie podczas testu. Wtedy ograniczysz zapamiętane przedmioty do samych słówke czy czegoś innego. Odpowiednie odwzorowanie będzie Ci przypominać samą kartkę i co na jej było. Wtedy powinien Ci się przypomnieć obraz kartki na ,której wcześniej pisałaś.
Uwagi, najpierw przeczytaj to co masz się nauczyć. Puźniej napisz kilka kartkówek ,na tej samej teksturze kartki
(np.kratka niebieska). Puźniej przed snem napisz tylko jedną. Gdy będziesz w szkole wszystko Ci się przypomni. Przynajmniej powinno. Nie daje 100% skuteczności tego sposobu, ale mi bardzo pomaga i nie trzeba ściąg czy czegoś bo masz ściągę w głowie.
Spróbuj i napisz czy działa.

Sposób słuchowy ,krutki kurs.
W przeciwieństwie do sposobu wzrokowego musisz wypalić troche neuronów.
Bieżesz dany matarjał i kilka razy czytasz ,ale swobodnie bez pressji ,że musisz się tego nauczyć. Staraj się wyobrażać sobie co czytasz. Po kilku turach kładzisz książke pod poduchę ;-) i zasypiasz. Gdy rano się budzisz powtażasz sobie delikatnie materjał i do szkoły. Ten sposób nie zawsze wychodzi. Np do słówek z języków obcych. Bardzeiej nadaje się do wierszy lub opowiadań.SPrawdź jak ten sposób działa i powiedz ,który jest leprzy.
Odp: ---->Szybka nauka...
Napisano 06-06-2007 18:01
, przez LooL
Hmm to tak samo jak ja na ostatnim teście z techniki o metalach ;] Bylo bardzo duzo materiału do nauczenia a ja miałem mało czasu i nie wiem jakim cudem ale dostałem z tego spr 5 nie wiem czy to było szczęście ale cos dziwnego czułem jak sie tego uczyłem, a wyglądało to mnie wiecej tak, Sprawdzian miałem w piątek w pon przed snem przeczytałem materiał ale mało z niego zrozumiałem i dopierow czwartek zaczałem sie solidnie uczyc wieczorem ale nic z tego nie wychodziło ... Dopiero pod klasa na 10 minutowej przerwie wszystko zaczeło mi wchodzic strasznie dziwne uczucie nie czytałem tekstu tak jak leci tylko przekształcałem go na własne słowa zeby lepiej zrozumiec i czytałem to sobie na głos i byłem w pełni skupiony to strasznie trudne ale gdyby sie wszystkiego tak szybko dało nauczyc ;]
Odp: ---->Szybka nauka...
Napisano 14-06-2007 19:18
, przez marlenka1
Po prostu przeczytaj kawałek tekstu i przetłumacz go na swój język i tak dalej jest jeszce jeden sposob jesli masz do nauczenia notatke krotka na pamiec to sobie ja przepisz czcionka ktora ci pasuje
Odp: ---->Szybka nauka...
Napisano 20-06-2007 21:25
, przez Asiiika
Te sposoby szybkiej nauki, które podałeś bardzo mi pomogły. Dziękuję z całego serca, jestem Tobie bardzo wdzięczna :) .
Odp: ---->Szybka nauka...
Napisano 29-06-2007 20:12
, przez aneta7
jezeli cie stac idz na kurs szybkiego czytania i skutecznej nauki! ja wlasnie przerabiam taki kursik w domku! niestety kosztowal moich rodzicow 2 500 zl, ale ja juz widze poprawe! jezeli jestes zainteresowany do wejdz na http://www.uski.edu.pl/ !!
Odp: ---->Szybka nauka...
Napisano 19-02-2009 18:28
, przez kamil950
Zamiast wydawać 2500 zł na kurs szybkiej nauki, chyba lepiej (i taniej) jest sobie kupić odpowiednie książki, np. z internetowej księgrani Złote Myśli w dziale "Samodosknonalenie", a w poddziale "Szybkie czytanie i nauka":
http://www.zlotemysli.pl/category/2121/

Polecam tobie książki "Techniki pamięciowe dla każdego" bądź "Szybka nauka dla wytrwałych", a do szybkiego czytania "Szybkie czytanie dla wytrwałych". Oczywiście resztą książek z tej księgarni też możesz być zainteresowany/a.
pytanie:
odpowiedź: