Trudnośc z utrwalaniem wiadomości.

1. Zadaj pytanie
2. Odpowiedz
3. Dowiedz sie więcej
PROLINK

Polecane pytania


Dodaj swoje zadanie domowe za darmo

Trudnośc z utrwalaniem wiadomości...
Napisano 31-07-2007 11:50
, przez munia1225
Mój problem polega na tym , że mam trudnośc z utrwalaniem wiadomosci. W szkole dobrze sie ucze ale jak przyjdzie do jakiegoś testu końcowego to mam pustkę w głowie. Jest tyle materiału, że trudno mi wszystko powtarzac. Jak znacie jakieś spodoby na mój problem to prosze napiszcie.
Odp: Trudnośc z utrwalaniem wiadomości...
Napisano 26-09-2020 17:27:36
, przez zadane
Sprobuj na https://dojrzewamy.pl. Pisza ponad 2000 odpowiedzi dziennie!
Odp: Trudnośc z utrwalaniem wiadomości...
Napisano 31-07-2007 14:40
Ja też mam podobna sytuacje jak ty
ale jedna kolezanka doradzila mi zebym wziela gume do zucia zula ja i powtarzala i czytala wiadomosci kilka razy na glosno i jakos udaje mi sie
nauczyc sie szybko materuialu
nio i jak narazie nie szwankuje moja pamiec
tylko trzeba miec troche chcei jeszcze;)
Odp: Trudnośc z utrwalaniem wiadomości...
Napisano 07-03-2009 10:14
, przez lodzia
Materiał powtarzaj po 0,5 h, nastepnego dnia, po 3 dniach i po tygodniu, po 1 miesiącu, po 3 miesiącach i po 0,5 roku. Wadomości ,,wejdą" do odpowiedniej ,,szuflady" w Twoim mózgu, który właśnie na takiej zasadzie działa. Systematyczne powtarzanie. Jak sie uczysz rób sobie co 50 minut przerwy w których włączasz ulubioną muzyke i tańcZ skacz. Potem usiądż na krześle i wykonaj ,,szczęśliwego dorożkarza" ,,"Szczęśliwy dorożkarz"

Fantastyczne ćwiczenie odprężające, energetyzujące i dotleniające (szczególnie zalecane przy pracy biurowej, i długotrwałym siedzeniem przy komputerze). Błyskawicznie reaktywuje koncentrację.
Wykonanie. usiądź na głębokości 2/3 krzesła, lekko rozsuń kolana, stopy na podłodze. Oprzyj przedramiona na udach tak, aby dłonie swobodnie zwisały między kolanami lub połóż ręce przed sobą na blacie stołu. Obniż brodę do piersi, tak abyś poczuł napięcie z tyłu na szyi i opuść (rozluźnij) ramiona. Teraz weź głęboki wdech, pochyl się do przodu i unieś brodę do góry i w tył, pozwalając plecom zgiąć się trochę i otworzyć klatkę piersiową. Po czym uśmiechnij się lekko i zrób wydech, zaokrąglając z powrotem plecy, i wracając do pozycji wyjściowej. Usmiechnij się, to wcale nie trudne. Przecież masz własną dorożkę z budą, konia z obrokiem, spokój w duszy i cały świat przed sobą. O co chodzi....W pozycji dorożkarza posiedź i spokojnie pooddychaj nawet parę minut, jeśli chcesz. Ale nawet trzy - cztery oddechy zrobią swoje." To naprawdę działa! A potem do nauki! Koniecznie ucz się w wywietrzonym pokoju i pij DUUUUŻo wody która dotlenia mózg. Naucz sie żonglować. Brzmi kosmicznie ale ejst łatwe. Pogrubi to Twoją korę mózgową i pozwoli lepiej zapamiętywac. I pamiętaj im wiecej umeisz tym łatwiej sie uczysz nowych rzeczy !
pytanie:
odpowiedź: