Strona internetowa?

1. Zadaj pytanie
2. Odpowiedz
3. Dowiedz sie więcej
PROLINK

Polecane pytania


Zadaj własne pytanie

<

Strona internetowa...
Napisano 20-01-2008 16:24
Jak zalorzyc wlasna strone internetowa www?
Odp: Strona internetowa...
Napisano 18-01-2021 23:21:55
Sprobuj na https://dojrzewamy.pl. Pisza ponad 2000 odpowiedzi dziennie!
Odp: Strona internetowa...
Napisano 25-01-2008 06:38
Aby mieć własną stronę w sieci potrzebne są minimum 2 "rzeczy": sama strona (czyli dokumenty HTML) oraz miejsce na serwerze internetowym, na którym te dokumenty możesz zamieścić.

Jeśli chodzi o stronę (dokumenty HTML) to sprawa jest prosta - albo robisz je sam - albo ściągasz szablon ze stron Szablonowni i wypełniasz go swoją treścią. Jeśli chodzi o miejsce na serwerze to sprawa również jest prosta: wykupujesz konto komercyjne (często jest to pakiet usług: miejsce na serwerze, skrzynka pocztowa i domena - czyli własny adres internetowy) lub zakładasz darmowe konto na jednym z bezpłatnych serwerów (np.: www.onet.pl).

Teraz kiedy już masz i stronę i miejsce na jej zamieszczenie pozostało ci jedynie "przenieść" stronę na serwer i już jesteś widoczny w sieci. Przenoszenie strony zazwyczaj odbywa się za pomocą specjalnej strony www na serwerze albo za pomocą programu, który pozwala na połączenie się z serwerem za pomocą protokołu transferu plików (klient FTP). Sposób przenoszenia strony na serwer zależy od samego serwera - należy przeczytać instrukcje, które zazwyczaj są dostępne na serwerze, na którym zakładamy konto.

Teraz kilka słów o kontach internetowych. Jak już wspomniałem wcześniej konto internetowe jest niezbędne do tego aby nasze strony były widoczne w sieci. Konto może być albo komercyjne (czyli płatne) albo darmowe. Zazwyczaj razem z kontem otrzymujemy również konto e-mail (czyli skrzynkę poczty elektronicznej).

Czym różni się konto darmowe od płatnego ?
Najczęstsze różnice to wielkość tego konta - płatne jest większe - oraz brak automatycznie wyświetlanych reklam na koncie komercyjnym (na koncie darmowym zazwyczaj wyświetlają się reklamy).

A co z adresem strony ?
Adres strony (czyli URL) określa to, gdzie dokładnie w internecie strona się znajduje. A więc adres konkretnej strony będzie zależał od tego na jakim serwerze stronę zamieścisz. Np. adres twojej strony może mieć postać:

www.republika.pl/stronajanka/index.html

albo

www.costam.pl/konta/users/janek/index.html

Taka postać adresu jak wyżej najczęściej spotykana jest w przypadku kont darmowych - w tym przypadku skomplikowany adres jest ceną jaką płacimy za "darmowość" konta.

Aby strona miała adres łatwy, prosty i mało skomplikowany niestety musimy zapłacić za swój własny adres - jeśli interesuje nas takie rozwiązanie to jesteśmy praktycznie skazani na konto komercyjne - no ale wtedy możemy mieć adres strony w postaci:

www.stronajanka.pl

Praktycznie rzecz biorąc to jest tak, że jeśli mamy stronę niekomercyjną, prywatną i nie zależy nam na formie adresu a zależy nam na zerowych kosztach to wybieramy konto darmowe - jeśli zaś zależy nam na formie i na tym aby nasz adres był prosty i łatwy do zapamiętania to wybieramy konto komercyjne.
Do tworzenia strony polecam program Microsoft Front Page. Jeśli dopiero zaczynasz swoją przygodę z web masteringiem zacznij od tego programu.
Odp: Strona internetowa...
Napisano 19-10-2008 01:23
, przez mampyt
fajnie to opisałeś, dzięki również :) pozdrawiam
Odp: Strona internetowa...
Napisano 22-10-2012 18:22
, przez muniusia
w internecie jest sporo stron poświęconych tworzeniu stron www, polecam poszukac, np cos o podstawach html itd.
Odp: Strona internetowa...
Napisano 16-05-2014 14:14
, przez aktorek
pytanie:
odpowiedź: