Włączamy światła drogowe w terenie zabudowanym?

1. Zadaj pytanie
2. Odpowiedz
3. Dowiedz sie więcej
PROLINK

Polecane pytania


Zadaj własne pytanie

Włączamy światła drogowe w terenie ...
Napisano 25-04-2008 23:44
Czy można używać świateł drogowych w terenie zabudowanym?
Mieliście już za to mandaty?

Przepisy mówią że można używać świateł drogowych od zmierzchu do świtu na drogach nieoświetlonych i gdy nie oślepi to innych kierujących wszelkiego rodzaju pojazdami i kolumny pieszych... czyli teoretycznie można używać świateł drogowych w terenie zabudowanym. Dlaczego więc policja potrafi wlepić mandat za jazdę w nocy na długich światłach po terenie zabudowanym? Oczywiście można odwołać się i dochodzić swego w sądzie grockim ale po co ten kłopot...
Włączamy światła drogowe w terenie ...
Napisano 06-08-2020 03:16:08
Sprobuj na https://dojrzewamy.pl. Pisza ponad 2000 odpowiedzi dziennie!
Włączamy światła drogowe w terenie ...
Napisano 29-04-2008 15:12
, przez Ines
Oczywiście, że nie wolno jechać na długich w terenie zabudowanym!
Noo trochę szacunku dla tych biednych ludzi w mieszkaniach przy drodze! Tym bardziej, że w terenie zabudowanym jest większe prawdopodobieństwo, że będziesz świecił kierowcom nadjeżdżającym z naprzeciwka po oczach :/
Włączamy światła drogowe w terenie ...
Napisano 01-05-2008 03:21
@Ines
Z tymi ludźmi przy drodze to różnie wygląda, czasami na początku dwa domki stoją a tabliczka oznaczająca koniec terenu zabudowanego stoi parę kilometrów dalej.
Tego o kierowcach to już w ogóle nie zrozumiałem, przecież to że jadących z naprzeciwka nie można oślepiać jest oczywiste. Jeśli widzimy takie osoby, przełączamy światła na mijania i nie za bardzo rozumiem dlaczego uważasz że prawdopodobieństwo oślepienia takich osób jest większe.
Włączamy światła drogowe w terenie ...
Napisano 24-05-2008 11:26
, przez Mateusz
Z tego co wiem, obecnie jest dozwolone używanie długich świateł na terenie zabudowanym, jeśli są spełnione warunki o których mówiłeś (droga nie jest oświetlona latarniami, i nie będziemy oślepiać innych użytkowników drogi). Wydaje mi się, że jest to nawet uzasadnione, bo czasem się zdarza, że np. pies wbiegnie w wiosce nagle przed auto.

Ja nigdy nie dostałem mandatu za światła... I uważam, że warto je stosować... z umiarem:)
pytanie:
odpowiedź: