Po co mężczyznom sutki?

1. Zadaj pytanie
2. Odpowiedz
3. Dowiedz sie więcej
PROLINK

Polecane pytania


Dodaj swoje zadanie domowe za darmo

Po co mężczyznom sutki...
Napisano 04-02-2009 13:07
, przez parti666
nie będziemy się długo tym martwić bo chromosom y zanika więc co za tym idzie mężczyźni i ich sutki też :D
Po co mężczyznom sutki...
Napisano 28-01-2021 09:45:13
, przez zadane
Sprobuj na https://dojrzewamy.pl. Pisza ponad 2000 odpowiedzi dziennie!
Po co mężczyznom sutki...
Napisano 04-02-2009 19:43
, przez Matylda_
Hm, w takim razie i ja wtrącę się do dyskusji. Jak ktoś już wcześniej wspomniał, w początkowych fazach rozwoju płodu jesteśmy identyczni. Dopiero później nasze komórki i organy rozrodcze różnicują się i wykształcają cechy charakterystyczne dla obu płci. Według ostatnich informacji, rzekomo każdy embrion jest, jakby to ująć, rodzaju męskiego. Dalej ot już tylko działalność genów i hormonów. Dzięki nim w organizmie kobiety powstają organy rozrodcze analogiczne i odpowiadające budowie gonad męskich i tak na przykład: jądra-jajniki, nasieniowody-jajowody, żołądź prącia-łechtaczka, pochwa-prącie, itd.
W takim razie sutki, tak jak wszelkie inne organy rozwijają się u obu płci, podobnie jak wątroba, dwie nerki, takie same kości, stawy, tętnice. I mimo, że nie pełnią u mężczyzn żadnej funkcji biologicznej to nie robią także krzywdy, przez co pozostają w stanie niezmienionym przez kolejne pokolenia, podobnie jak wyrostek robaczkowy, czy paznokcie, które jednak jak przewidują naukowcy mogą zaniknąć w wyniku zmian ewolucyjnych.

To tak po krótce moja odpowiedź i opinia na ten temat, pozdrawiam :)
Matylda
Po co mężczyznom sutki...
Napisano 07-02-2009 12:25
, przez Ewuś:)
Gdyby meżczyzna niemiał sutka sperma nie miała by jaj dotrzec do macicy i nie dyło bo potomstwa !!!
brzmi to jakbym była jakimś ginekologiem ale przysiegam ze nim niejestem !!! Ewuś:)
Po co mężczyznom sutki...
Napisano 09-02-2009 18:58
, przez lolek
Moja nauczycielka od biologii mawiała, że "facet to taka niedorobiona kobieta". O czym świadczą nawet chromosomy płci: u kobiety XX a u mężczyzny XY

Sutki mają być rzekomo tym niewykształconym do końca narządem ze względu na obecność chromosomu Y.
Po co mężczyznom sutki...
Napisano 26-02-2009 22:57
luudzie ale macie problemy... facet ma sutki bo tak juz jest bez nich wygladalby glupio... to tak jakby nie mial penisa xD
(no prawie)
Po co mężczyznom sutki...
Napisano 03-03-2009 19:40
, przez Robert S
Gdyby nie miał sutków to nie wyglądałby głupio bo do tego widoku bylibyśmy przyzwyczajeni.
Odp: Po co mężczyznom sutki...
Napisano 22-03-2009 14:40
Z tego, co pamiętam, o tym czy z zapłodnionej komórki jajowej rozwinie się płód męski, czy żeński decydują pączki zarodkowe, z których kszatłują się odpowiednie organy (męskie bądź żeńskie), również komplet chromosomów przekazywany przez rodziców ma znaczenie dla płci dziecka...chociaż wiadomo, że wg rozkładu jest to 50% na 50% ;] W niektórych kulturach uznaje się nawet pewne praktyki planowania płci.
Odnośnie męskich sutków, myślę, że jest to pozostałość rozwoju antropogenetycznego człowieka, w którym osobniki zarówno męskie, jak i żeńskie posiadały rozbudowane gruczoły piersiowe...taka nasza pozostałość z czasów przodków: neandertalensis, autralopithekus i inne gatunki, które w konsekwencji doprowadziły do genetycznej rewolucji homo sapiens sapiens ;p Tak swoją drogą, to też kwestia hormonów moim zdaniem, rozwoju zarówno filogenetycznego, jak i osobniczego. W wyniku różnicowania się płci na przestrzeni wieków, kobiety zyskały tą hormonalną przewagę: rozrost piersi dla potrzeb karmienia (u pierwotnych ludów zauważane), plus inne zmiany hormonalne jakie wiążą się z utrzymaniem ciąży oraz okresem okołoporodowym i poporodowym. Zaś mężczyźni - owszem mają sutki, ale spełniają one chyba inną funkcję (patrząc z perspektywy rozwoju filogenetycznego). Inne są wyposażenia genetyczno - hormonalne mężczyzn i wydaje mi się, że rozwój męskich sutków nie przeszedł swoistej rewolucji, a są potrzebne...bo są ;p
Tak poza tym ciekawe pytanie...podrążę i jak będę wiedziała dokładniej to dam znać :)
Odp: Po co mężczyznom sutki...
Napisano 12-04-2009 16:04
, przez fanatyk
zapytaj jakąś dziewczynę czy chodziłaby z typem bez sutków??
ja mam sutki i aż tak bardzo mi nie przeszkadzają;p
Odp: Po co mężczyznom sutki...
Napisano 01-06-2009 16:45
, przez RiotGirl
Czyli tak ogólnie rzecz biorąc : Skoro po zapłodnieniu wszyscy są kobietami to ta teoria może działać równie dobrze w drugą stronę że to kobiety mają niepotrzebnie sutki bo w prehistorii to mężczyźni karmili potomstwo. Do tego Facet może dotrzymać ciążę w swej macicy a przy dzisiejszej medycynie to w inkubatorze może przeżyje jak się zrobi cesarkę .. Masakra jakie głupoty ! Już wiem skąd komicy biorą pomysły na swoje skecze hahaha! xD
Odp: Po co mężczyznom sutki...
Napisano 01-06-2009 17:56
, przez Matylda_
Wybacz, ale chyba niezupełnie nas zrozumiałaś.

W szkole podstawowej zapewne nadal uczą, że człowiek to dwie połączone komórki: jajowa od mamusi, plemnik od tatusia.

Później już jako starsze dzieci, dowiadujecie się w gimnazjum, że istnieje coś takiego jak chromosom. A z nimi wiąże się determinacja płci: XX to pani, XY to panowie.

Jednak kiedy zajdziecie już trochę wyżej, zauważycie, że człowiek nie jest tak prosto i jasno zbudowany.

Po pierwsze nasze geny (umieszczone na chromosomach) faktycznie mieszają się i decydują o nas już w momencie zapłodnienia. Natomiast rozwój zarodkowy to kompletnie inna historia. Już te małe embriony są pod wpływem działania hormonów.

Wiesz co się dzieje, gdy nawet dorosłej kobiecie podaje się testosteron? Pojawia się owłosienie na twarzy, rozszerzają ramiona i zmienia stosunek tkanki mięśniowej do tłuszczowej.
A gdy mężczyźnie podamy estrogeny? Zaczynają im rosnąć "piersi" i zmienia się specyficzny układ tkanki tłuszczowej w ciele.

Mówię to dlatego że TAK! WIADOMO JAKIEJ BĘDZIEMY PŁCI TUŻ PO ZAPŁODNIENIU. Ale to warunkują GENY. Te geny determinują produkcję hormonów, które wieńczą dzieło i tworzą z nas osobniki konkretnej płci. Zaburzenie ich wydzielania zmieni te masy komórek w macicy nawet w anormalne hybrydy, albo w ogóle nie dopuści do ich rozwoju.


A w drugiej kwestii powiem tak: nie po to wymyślamy i kultywujemy różne dziedziny nauki, aby żyć w tak banalnych i średniowiecznych przypuszczeniach. Po to mamy profesorów antropologii, ewolucjonistów i inne specjalności o wielosylabowych nazwach, żeby zdać sobie sprawę kim byliśmy i kim jesteśmy.
I facet nie donosi ciąży w macicy, bo jej nie ma. Ma swój odpowiednik, który nigdy nią nie będzie i się do niej nie nadaje, chociaż wykształca się z tych samych struktur.

A jeśli chcesz zobaczyć, ile jest prawdy w tym co mówimy obejrzyj jakikolwiek odcinek na National Geographic, Discovery, czy co wolisz o rozwoju płodu u ssaków. Każdy z nas wyglądał identycznie! Słoń, żyrafa, człowiek i mysz. A jednak jednemu urosła trąba, drugiemu szyja. Cud? :)


Pozdrawiam,
Matylda :)
Odp: Po co mężczyznom sutki...
Napisano 02-06-2009 15:19
, przez RiotGirl
Dziękuję Ci za wyczerpujący wykład aczkolwiek nie potrzebny gdyż to wszystko co tu napisałaś jest jak najbardziej interesujące ale również oczywiste .. Co prawda nie interesuję się tymi tematami ściśle ale podstawy jak najbardziej trzeba znać ..
Moja wypowiedź była jedynie zebraniem wszystkich, moim zdaniem, zabawnych wypowiedzi :)
Ale mimo wszystko dziękuję za przytoczone tu informacje i argumenty :)

Również pozdrawiam gorąco :)
Odp: Po co mężczyznom sutki...
Napisano 08-06-2009 15:40
, przez wowo22
wow dawno tu nie zagladalem a widze ze dyskusja rozgorzala :) fajnie. Wiec chyba jestem Wam winien odpowiedz:
Rzeczywiście embriony i płody w początkowych miesiącach ciąży rozwijają się identycznie bez względu na płeć.
Proces mammogenezy (tworzenia gruczołu mlekowego) jest sterowany hormonalnie przez gonady płodu (estrogeny jajnikowe), a u mężczyzn zatrzymany przez androgeny: najpierw następuje odłączenie pierwotnego powrózka mlekowego od naskórka, co powoduje niedrożność przewodów mlekonośnych, a następnie zanik komórek nabłonkowych. Zahamowanie jest na 4 etapie rozwoju gruczołu (z ektodermy powstają listewki mleczne -> wzgórki mleczne -> pączki mleczne pierwotne -> powrózki mleczne -> pączki wtórne -> przewody mlekonośne)
Sutki mężczyzn nie pełnią ŻADNEJ funkcji biologicznej. -> to jest odpowidz kt chciałem otrzymać. :) Za to znane są przypadki raka sutków u mężczyzn. ale to juz inna historia...
Dzieki za zainterewowanie dyskusja, pozdrawiam :)
Odp: Po co mężczyznom sutki...
Napisano 26-07-2009 22:55
Kiedyś czytałem, że wzięło się to stąd, że kiedy jesteśmy marnym zarodkiem, to każdy taki zarodek jest ZAWSZE płci żeńskiej. To, czy płód będzie chłopczykiem czy dziewczynką, zależy od tego, ile estrogenu "wleje" matka. Sutki u mężczyzn są pozostałością po życiu jako zarodek.
Odp: Po co mężczyznom sutki...
Napisano 22-09-2009 15:21
, przez łośu
bo bez nich bym był nudny :D
Odp: Po co mężczyznom sutki...
Napisano 29-09-2009 15:58
zeby mozna było je wykręcac kolegom ;*
Odp: Po co mężczyznom sutki...
Napisano 15-10-2009 23:50
, przez GameBit
Bo jeszcze nam nie zanikły, potrzebujemy kilku milionów lat ewolucji.
Odp: Po co mężczyznom sutki...
Napisano 10-02-2010 21:17
, przez pysiok
W sumie odpowiedzi mowiace o tym ze sutki musza byc bo inaczej glupio bysmy wygladali nie musza byc wcale takie gupie:P taka zmiana mogla by nie zosatc uznana za plus-samiec wygladalby wlasnie glupio i samica mogla by nie uznac go za atrakcyjnego, no a dalej to ewolucja juz by o niego zadbala:) mniejsze powdzenie itd. i pewnie informacja genetyczna nie zosatlaby wyeksponowana:) pozdro sutkowcy:P
Odp: Po co mężczyznom sutki...
Napisano 12-04-2010 13:39
, przez thebestof
Widocznie jakoś tak Matce Naturze nie opłaca się w toku ewolucji likwidować u mężczyzn sutków - zbyt duże ,,koszta'' w stosunku do ewentualnych korzyści (nie są potrzebne, ale też nie przeszkadzają).
Odp: Po co mężczyznom sutki...
Napisano 29-04-2010 19:55
, przez Robert S
Ciekawe czy biblijny Adam miał sutki.Pępka nie miał,bo nie było pępowiny,chociaż na malowidłach istnieje pępek wraz z sutkami.Widocznie malarze nie zadawali sobie takich pytań,tylko bezmyślnie malowali.
Odp: Po co mężczyznom sutki...
Napisano 14-05-2010 19:56
U mężczyzn sutki odgrywają bardzo ważną rolę np, w grze wstępnej, bowiem jest to strefa erogenna. Można je lizać, ssać, podgryzać... w zależności co partner preferuje. Kiedy się je pieści, poziom podniecenia wzrasta. :)
Odp: Po co mężczyznom sutki...
Napisano 27-05-2010 17:17
po to aby im lepiej sie robilo s**
Odp: Po co mężczyznom sutki...
Napisano 20-07-2010 10:21
, przez Shija
http://www.szuper.pl/polecam---8e34bd8e119d24462d452f19e0a9d077.html
Odp: Po co mężczyznom sutki...
Napisano 04-10-2010 23:15
, przez chruchru
czy znany jest zatem jakiś ssak, u którego zarówno samice jak i samce karmią?
Odp: Po co mężczyznom sutki...
Napisano 25-12-2010 21:53
po to żeby w skrajnych warunkach mężczyźni mogli karmić dzieci (np. wojna) lecz laktoza przebiega w warunkach wyczerpania, zagrożenia życia i tego mleka nie za wiele
Odp: Po co mężczyznom sutki...
Napisano 27-01-2011 23:19
a w ogóle to jeżeli mężczyzną zanikają sutki to biorąc pod uwagę dzisiejszą emancypację kobiet i brak ich czasu na wychowywanie dzieci to z powrotem mężczyzną powinny one wracać;)
P.S. a może właśnie jest to potrzebne bo w przyszłości mężczyźni będą karmić. Jakby nie patrzeć w głównej mierze karmienie piersią zależy od hormonów na które duży wpływ ma środowisko w którym żyjemy i wszystko może się zmienić;D
Odp: Po co mężczyznom sutki...
Napisano 28-01-2011 08:59
@ancilla1221: "mężczyzną" (swoim oczywiście) to możesz się pochwalić, że taki przystojny.
A sutki zanikają MĘŻCZYZNOM.
Naucz się odmieniać rzeczownik "mężczyzna".
Odp: Po co mężczyznom sutki...
Napisano 23-06-2011 01:08
, przez fryderyk
Nie jest z całą pewnością tak, że skoro nie potrzebujemy jakiegoś narządu albo funkcji on natychmiast zanika. Jeśli go nie potrzebujemy a dla organizmu nie jest szczególnym wydatkiem energetycznym utrzymanie go - nie ma wówczas powodu aby się go pozbywać. Inaczej sytuacja wygląda jeśli zmienia on nasze szanse na przeżycie wówczas dobór naturalny działa w kierunku jego zaniku, czyli "preferuje" osobniki z mutacją, która powoduje brak np. sutków. W wypadku sutków nie było takiej potrzeby jak np. w przypadku tzw. "gęsiej skórki" -> u psów przykładowo jeżenie sierści pełni ważną funkcję społeczną u nas gęsia skórka do niczego nam się nie przydaje a mimo to nie zanika.
Odp: Po co mężczyznom sutki...
Napisano 24-09-2011 13:58
, przez kazia66
X - chromosom żeński
Y - chromosom męski
Kobiety mają XX
Mężczyźni mają XY

Wniosek z tego taki, że faceci mają jeden chromosom żeński ;)
Odp: Po co mężczyznom sutki...
Napisano 27-12-2011 21:23
, przez silvandar
zgadzam sie z lolkiem, to prawda ze na poczatku kazdy jest płci żenskiej i to wytlumaczenie jest bardzo wiarygodne.

------------------------------
grystrategiczne.cba.pl
Odp: Po co mężczyznom sutki...
Napisano 19-05-2012 19:42
hej, zgadzam sie z lolkiem, to prawda ze na poczatku kazdy jest płci żenskiej i to wytlumaczenie jest bardzo wiarygodne - odpowiesz..?- hej, zgadzam sie z lolkiem, to prawda ze na poczatku kazdy jest płci żenskiej i to wytlumaczenie jest bardzo wiarygodne
pytanie:
odpowiedź: