Czy w czasie okresu można zajść w ciężę, biorąc tabletki antykoncpecyjne?

1. Zadaj pytanie
2. Odpowiedz
3. Dowiedz sie więcej
PROLINK

Polecane pytania


Zadaj własne pytanie

Czy w czasie okresu można zajść w ci...
Napisano 03-02-2009 20:20
, przez barbie666
Od roku biorę tabletki antykoncepcyjne "Novynette". 26 stycznia (poniedziałek) wzięłam ostatnią. 2 lutego, czyli w nastepny poniedziałam, kochałam się z chłopakiem (w okres), do wytrysku doszło we mnie. Dzisiaj, tj.3 lutego, zaczynam brać nastepna serie tabletek. Czy mogłam zajść w ciąże? Czy tabletki antykoncepcyjne działają tylko w czasie ich brania, czy także w czasie siedmiodniowej przerwy między kolejnymi opakowaniami?
Czy w czasie okresu można zajść w ci...
Napisano 18-01-2021 23:37:26
Sprobuj na https://dojrzewamy.pl. Pisza ponad 2000 odpowiedzi dziennie!
Czy w czasie okresu można zajść w ci...
Napisano 06-02-2009 16:00
, przez MRV
Dziwne, że pytasz o to dopiero teraz...
Ogólnie, płodość bez antykoncepcji ma taki przedział:
do 7 dni przed owulacją i jeden dzień po, czyli maksymalnie 8 dni w każdym cyklu miesięcznym.

Skuteczność zależy ściśle od systematyczności w stosowaniu.
Jeżeli była przerwa, to sądzę, że wszystko jest możliwe...
Jeżeli 3 lutego wzięłaś tabletkę, to jakieś szanse masz, jednak tutaj jest cienka granica...
Musisz się raczej sama upewnić.
Czy w czasie okresu można zajść w ci...
Napisano 01-04-2009 22:54
Ja biorę tabletki Diane 95 od 4 miesięcy regularnie o godz. 18.Ostatnio w piątek(27.03) niestety wzięłam tabletkę ok godz 20 ;/ w sobotę wieczorem współżyłam z mężem i doszło do wytrysku. Od poniedziałku tj.30.03 mam tygodniową przerwę w braniu tabletek. Nie wiem czy dobrze zrobiłam przerywając skoro spóźniłam się z jedną tabletką. Obawiam się że mogę być w ciąży? Czy to możliwe??
Czy w czasie okresu można zajść w ci...
Napisano 02-04-2009 09:42
kasiu spokojnie w przypadku tabletek o tak wysokiej zawartości hormonów jak diane te dwie godziny nie robią różnicy,ja biorę diane od sześciu lat,nieraz zdażylo mi się wziąć tabletkę np. o 9 rano a nastepnego dnia o 16 czy nawet jeszcze później,to prawda że tabletki trzeba brać mniej więcej o tej samej porze,ponieważ chodzi o ciągłość stężenia hormonow,jednak identyczna godzina jest zalecana po to,aby po prostu pamietać o codziennym przyjęciu tabletki, pozdrawiam i przede wszystkim radzę dziewczyny czytajcie DOKLADNIE ulotki do tabletek anty pozdrawiam serdecznie:))
Czy w czasie okresu można zajść w ci...
Napisano 28-12-2010 18:30
, przez desska15
mam pytanie kochałam sie z chlopakiem podczas 4 okresu ciaz normalnie zarzuwam tabletki antykoncepcyjne do wytrysku nie dosżło czy moge byc w ciazy? strasznie boli mnie brzuch
Czy w czasie okresu można zajść w ci...
Napisano 18-07-2011 11:37
, przez Jakto
Mimo, ze pytanie raczej nie jest już aktualne, ale sporo kobiet ma ten sam problem, warto na nie odpowiedzieć.
Jeśli do wytrysku nie doszło w kobiecie szanse na bycie w ciąży są MINIMALNE. Jesli kobieta ta zażywa tabletki antykoncepcyjne regularnie, według zaleceń producenta/lekarza to wytrysk, który nastąpił poza obrębem jej ciała nie jest w stanie sprawić, by była w ciąży!
Pamiętajcie, ze zajście w ciążę to nie jest takie "hop siup". Zastanówcie sie ile par próbuje i jak długo. Jasne - wskazana jest jakaś tam rozwaga, myślenie i zabezpieczanie sie. Zmierzam jedynie do tego, żeby nie zadreczac sie pytaniami "czy jestem w ciąży jesli mój chłopak we mnie nie doszedł?!?!" bo jest to zbędny stres dla Was, drogie kobiety, jak i dla Waszych mężczyzn!

Ponadto, jesli macie jakiekolwiek watpliwosci, polecam zrobic test ciazowy, który można wykonać w każdej porze dnia minimum 6 dni po stosunku. On rozwieje wasze watpliwosci.
P.S wiedza i zdanie poparte są własnymi doświadczeniami w kwestii obawy przed ciąża. Seksem należy sie cieszyć a nie sprawiać, by był powodem do zdenerwowania. Choć i tak uważam, ze rozpoczęcie współżycia nastąpić powinno w momencie, w którym para zdaje sobie sprawę z konsekwencji i w razie czego jest w stanie te konsekwencje wychować.
Pozdrawiam:)
Czy w czasie okresu można zajść w ci...
Napisano 08-01-2012 17:14
, przez misia0827
mam pytanie w 4 dniu okresu kochalam sie z chlopakiem a na drugi dzien wzielam tabletke czy jest mozliwosc zebym zaszla w ciaze
Czy w czasie okresu można zajść w ci...
Napisano 11-12-2013 09:47
nie ja biore 5lat tabletki i nawe w miesiaczke sie zlewał i niezaszam a biore micogrynon21 jest dobrze
Czy w czasie okresu można zajść w ci...
Napisano 11-12-2013 09:48
kto bierze regularnie to nie zajdzie
pytanie:
odpowiedź: