Pedagogika?

1. Zadaj pytanie
2. Odpowiedz
3. Dowiedz sie więcej
PROLINK

Polecane pytania


Dodaj swoje zadanie domowe za darmo

Pedagogika...
Napisano 15-03-2009 23:07
Na czym polega STRUKTURA PROCESU WYCHOWANIA ????
Pedagogika...
Napisano 01-10-2020 02:51:51
, przez zadane
Sprobuj na https://dojrzewamy.pl. Pisza ponad 2000 odpowiedzi dziennie!
Pedagogika...
Napisano 16-03-2009 06:41
Struktura "czegoś" to podział tego "czegoś" na części składowe i określenie wzajemnych zależności i powiązań pomiędzy tymi częściami.

Struktura procesu (nie tylko procesu wychowania, ale także np. kształcenia, produkcji czegoś, rozwoju itp.) jest to jego podział na kolejne ETAPY i równoległe WĄTKI.

Każdy proces bowiem to coś, co się odbywa w CZASIE i w naturalny sposób dzieli się na etapy; w przypadku wychowania są to etapy związane z okresami rozwoju fizycznego i psychicznego człowieka.

Prócz tego strukturę procesu wychowania stanowią różne CELE, jakie w poszczególnych etapach się stawia; związane są one z jednej strony ze sferami życia (wychowanie do pracy, wychowanie do życia w rodzinie, małżeństwie, wychowanie etyczne, kształtowanie wrażliwości estetycznej, rozwój indywidualnych zdolności i talentów itp."wątkami" procesu wychowania), a z drugiej strony z etapem wychowania (cel musi być sformułowany tak, aby był w danym etapie osiągnięty).

Podział na etapy to struktura "podłużna", a podział na cele (i związane z nimi wątki) to struktura "poprzeczna" procesu wychowania.

Myślę, że po tym wyjaśnieniu pojęcie struktury procesu wychowania stało Ci się nieco bliższe :) ?
pytanie:
odpowiedź: