Wezwanie na posterunek w charakterze świadka - coś mi grozi?

1. Zadaj pytanie
2. Odpowiedz
3. Dowiedz sie więcej
PROLINK

Polecane pytania


Dodaj swoje zadanie domowe za darmo

Wezwanie na posterunek w charakterze ś...
Napisano 12-01-2012 21:36
, przez adrian602
witam. zostałem wezwany na posterunek policji w charakterze świadka i moje pytanie brzmi: czy mogą mi zostać postawione zarzuty? sprawa jest zagmatwana i nie wiem co kto zeznawał, więc drugie pytanie: hipotetycznie może być tak, że nie ma podejrzanego, tylko ja jestem wezwany w charakterze świadka?
Wezwanie na posterunek w charakterze ś...
Napisano 25-09-2020 18:33:35
, przez zadane
Sprobuj na https://dojrzewamy.pl. Pisza ponad 2000 odpowiedzi dziennie!
Wezwanie na posterunek w charakterze ś...
Napisano 16-01-2012 13:43
Świadkowi nie stawia się zarzutów tylko pytania "co wie w danej sprawie". Grozi ci kara jeśli się nie stawisz lub jeśli odmówisz zeznań - wyjątkiem jest odmówienie udzielenia odpowiedzi, gdyby mogła ona być wykorzystana przeciw świadkowi, np. spowodować podejrzenie go o udział w przestępstwie.
Wezwanie na posterunek w charakterze ś...
Napisano 18-03-2012 19:40
Świadkowie są po to wzywani, gdyż najczęściej są świadkami danego wydarzenia i dzięki temu mogą policji pomóc ustalic co się dokladnie w danej chwili wydarzyło. Zostałeś wezwany w charakterze świadka, gdyż widocznie zdaniem policji byłeś świadkiem danego wydarzenia. Mimo, iż jest to dla ciebie zagmatwane i nie wiesz co się w tedy wydarzyło, to i tak musisz się stawic na komisariacie, gdyż w innym wypadku grozi ci kara grzywna. Policjant musi ci zadac pytania, bo musi sprawdzic ile mniej więcej pamiętasz i czy może inni świadkowie kłamią itd. ale jeżeli nie będziesz znał odpowiedzi na dane oytanie to radzę powiedziec, że nie wiesz niż zmyślac, bo za składanie fałszywych zeznac krozi ci kara ...
pytanie:
odpowiedź: