List?

1. Zadaj pytanie
2. Odpowiedz
3. Dowiedz sie więcej
PROLINK

Polecane pytania


Dodaj swoje zadanie domowe za darmo

List...
Napisano 17-04-2015 18:24
Napisz do siebie list który przeczytasz go za 20 lat. Niech ten list przypomni tobie dorosłemu, o tym, co jest dla ciebie ważne teraz

Przykładowy list potrzebuje trochę zmienić aby nie było tego samego ale na takiej podstawie i żeby były dobrze akapity postawione


Sulmierzyce 15marzec 2008

Moje dorosłe Ja!

Piszę ten list z nadzieją, że za 20 lat będę mogła go przeczytać, aby przypomnieć sobie, co było kiedyś dla mnie ważne a co ważne jest dla mnie teraz.
Myślę, że na pierwszym miejscu najważniejsza jest dla mnie szkoła, pisząc ten list jestem w drugiej klasie gimnazjum za rok testy gimnazjalne, a później zmienię szkołę tzn. Pojdę do jakiegoś liceum a później na studia. Są to dalekie plany jednak myślę już o nich teraz gdyż wiem, że jeżeli teraz zlekceważę naukę to o dobrym liceum i studiach mogę zapomnieć. Wracając jednak do tematu listu. Sądzę, że szkoła jest dla mnie czymś ważnym czymś, o czym muszę pamiętać i nieustannie myśleć.
Ważni są dla mnie moi przyjaciele. O nich również muszę pamiętać. Pomagają mi, gdy tylko mam jakiś problem, gdy sobie nie radzę np. z nauką albo problemami zawszę mogę na nich polegać, zawsze też mogę zwrócić się do nich po pomoc. Obok przyjaciół stawiam też moich chłopaków, których miałam już wielu i nic nie wskazuje na to abym miała jednego i została z nim przez te 20 lat, kiedy to właśnie przeczytam ten list.
Uważam, że ważna jest dla mnie moja rodzina. Musimy nawzajem się wspierać. Czasem zdarzają się w naszej rodzinie kłótnie, ale chyba we wszystkich rodzinach tak jest. Rodzina dla mnie jest czymś ważnym, mimo że nie zawsze zgadzamy się w niektórych sytuacjach to jednak zawsze staramy się znaleźć jakieś rozwiązanie.
Myślę, że to wszystko, co ważne jest dla mnie teraz będzie dla mnie ważne zawsze, wiem jednak, że miejsce szkoły zajmie praca, jednak przyjaciele i rodzina zawsze będą dla mnie najważniejsi. gdybym miał zaplanować teraz moją przyszłość w sumie – ciekawe, co z tego wyjdzie za 20 lat, chciałbym mieć wspaniałą rodzinę i wielki dom. Moja praca powinna być interesująca i dochodowa, żebym dysponował odpowiednią sumą pieniędzy, która wystarczy do zrealizowania moich marzeń. Kończę ten list, bo ciężko jest pisać do siebie. Mam nadzieję, drogi Ja, że czytając ten list uśmiechniesz się, przypominając sobie swoje młodsze życie.

Pozdrawiam Cię (czyli Ja)
Maciek.


pytanie:
odpowiedź: