mój sposób na naukę

1. Zadaj pytanie
2. Odpowiedz
3. Dowiedz sie więcej
PROLINK

Polecane pytania


Dodaj swoje zadanie domowe za darmo

mój sposób na nauk...
Napisano 24-01-2005 12:05
Nie chcem tu zadawać pytań tylko napisać jaki jest mój sposób aby dobrze się nauczyć. Kiedyś aby się nauczyć musiałam wszytsko pisać sobie na kartkach własciwie przepisywałam pół książki. NIe powiem żę był to zły sposób ale na pisanie traciłam bardzo dużo czasu.
Sposób, którym ucze się teraz podsunęła mi moja nuczycielka biologii. Najpierw czytam dany temat czy dział, którego musze sie nauczyć, ale nie w ten sposób aby jak najwięcej zapamiętać tylko po to aby mniej więcej wiedzieć o czym jest tekst. Później robie sobie krótką przerwe(5-10min) i czytam tekst po raz drugi. Teraz podkreślam ołówkiem najwarzniejsze żeczy ale takie naprawde ważne, a nie że mi sie wydaje ze jest to ważne. Po tym znów robię sobie przerwę. Kolejnym razem czytam sobie jakiś fragment i sobie go powtarzam własnymi słowami .Robie tak z każdym fragmentem. Potem znów przerwa i jescze raz omawiam temat zerkajac do ksiazki. Robie to tyle razy az w koncu uda mi sie powiedziec wszytsko bez patrzenia do ksiązki. Aż wszystko zrozumiem. Nastepnie zadaje sobie różne pytania i na nie odpowieadam. Następnego dna znów omawiam sobie ten temat później za 3 dni za tydzień i przed sprawdzianem czy testem:)Musze też pamiętac o tym aby nikt mi nie przeszkadzał zamykam pokój wyłączam głos w komórce jest cisza i wtedy gdy jestem skupiona moge sie uczyc. I taki jest mój sposób na sukces! Nazywam sie karolina
Mozna tez głośno czytać i wtedy sie wię...
Napisano 28-09-2020 17:49:04
, przez zadane
Sprobuj na https://dojrzewamy.pl. Pisza ponad 2000 odpowiedzi dziennie!
Mozna tez głośno czytać i wtedy sie wię...
Napisano 23-11-2005 12:56
Mozna tez głośno czytać i wtedy sie więcej podobno zapamiętuje(moja kolezana próbowała i dostała 6 z testu), ja wynotowuję najważniejsze rzeczy i potem z koleznanmi czytamy to razem głośno(to skutkuje, za testy na których uzyłam tej moetody mam 6)
Mój sposób...
Napisano 29-11-2005 18:56
Ja, podobnie jak ty głośno czytam potrzebny rozdział. Jednak należy przy tym pamiętać o ogromnym skupieniu i chęci do nauki. Bez tego Ci sie na pewno nie uda. Więc jeśli nie jesteś "w humorze", to lepiej daruj sobie naukę, bo jedynie zmarnujesz czas!! Pozdrawiam!!
A oto moj sposob...
Napisano 08-02-2007 18:40
, przez olina1995
Mi raczej z histori wchodzi szybko do glowy.
Kiedy mam sprawdzian to czytam sobie temat badz tematy
pozniej na koncu dzialu jest powtorzenie wykuwam na pamiec i drukuje czasami jako sciage i wszytsko juz wie ja mialam 5 z histori.
i mi ten sposob sie przydaje i skutkuje.
Pozdrawiam milej nauki.
Tk i wten sposb 1 przedmiotu uczysz sie ...
Napisano 10-02-2007 16:49
, przez wiejkucik
Tk i wten sposb 1 przedmiotu uczysz sie godzine..niewiem jak ty ale ja nieraz mam 9 lekcji w dzień i co wtedy??
Odp: mój sposób na nauk...
Napisano 03-06-2007 18:00
, przez sasa
a ja uczę sie tak że pisze sobie wszystko co mam sie nauczyć na kartce... potem czytam to z pięć razy... i ide do mamy albo siostry i mówie im żeby mnie z tego przpytaly... zakażdym razzem jak sie pomyle zaczynamy od początku.. tym sposobem zawsze mam 4 i 5 :) POWODZENIA
Odp: mój sposób na nauk...
Napisano 19-06-2011 12:44
, przez luk5501
Warto spróbować, bardzo szybki sposób na naukę, polecam
http://turbostrategienauki.pl/aff/luk5501/
pytanie:
odpowiedź: