Studia - informatyka - czy warto iść w tym kierunku?

1. Zadaj pytanie
2. Odpowiedz
3. Dowiedz sie więcej
PROLINK

Polecane pytania


Dodaj swoje zadanie domowe za darmo

Studia - informatyka - czy warto iść w ...
Napisano 29-06-2005 23:12
, przez Piecia
Czy na prawdę studiowanie informatyki jest tak trudne? Zastanawiam się czy studiować infe, ale nie wiem czy sobie poradze:/ Powiedzcie mi jeszcze co myślicie o ETI?
oj informa jest bardzo trudna,no ale ...
Napisano 05-07-2020 12:12:06
, przez zadane
Sprobuj na https://dojrzewamy.pl. Pisza ponad 2000 odpowiedzi dziennie!
oj informa jest bardzo trudna,no ale ...
Napisano 30-06-2005 11:57
oj informa jest bardzo trudna,no ale jesli podoba ci sie to i talent to czemu by nie:)pozdro
To że trudna jest informatyka to każdy m...
Napisano 30-06-2005 12:02
, przez Piecia
To że trudna jest informatyka to każdy mówi:) Tylko nie wiem co jest tam tak strasznego? Czy mam talent to ciężko powiedzieć:) Wszystko raczej by się okazało w praniu czy bym sobie poradził. Może ktoś mniej więcej przedstawić czego tak naprawdę w Poilsce się uczą informatycy:>?
Mam cłopaka który studiuje Informatyke ...
Napisano 03-07-2005 09:56
, przez Misty
Mam cłopaka który studiuje Informatyke na Politechnice Poznańskiej i tak jak w liceum był orłem i zawsze miał zapał do nauki tak teraz jest już gorzej. Zarywa noce żeby skonczyc jakis projekt, program czy żeby sie nauczyć na koło. Logika jest nielogiczna, a niektóre przedmioty kompletnie niezrozumiałe dla niego. Żeby tam przetrwać muszisz albo być totalnie napalonym informatykiem i siedzieć całymi dniami w tym co lubisz, albo świetnie sie uczyć (szczeólnie matmy i fizyki), albo miec dobrych kumpli którzy Ci pomogą. Chociaz ja nie studiuje tej informatyki, to odczuwam na własnej skórze czym ona jest, bo juz dwa tygodnie przed sesjami mój chłopak znika w domu za stertami papierów i sie uczy, żeby zaliczyc wszystko na poziomie minimum.

Tak więc jesli masz mocne nerwy i pasuje CCi żeby co najmniej przez dwa lata zarywac noce przed kazda sesją, to nie ma sprawy, szkoły stoja otworem, tylko jest jeszcze jedna rzecz: czy wiesz, czym konkretnie sie chcesz potem zająć? Bo informatyków jest bardzo dużo i może dojść do sytuacji, że jak skończysz studia, to nie będa oni juz tak potrzebni.

Pozdrawiam
Misty
A myślałeś żeby iść na pp lub na pg, ...
Napisano 03-07-2005 11:40
, przez Piecia
A myślałeś żeby iść na pp lub na pg, tylko nie wiem czy z moimi ocenami warto próbować:P Wolałbym, żeby wypowiedział sie ktoś kto ten kierunek studiuje..., ale dziękuję że i tak się potrudziłaś Misty, chyba cały czas siedzisz na tym forum:D Właśnie nie wiem co chcę robić? Najlepiej bym poszedł na studia po których mógłbym zostac lekarzem architektem informatykiem itd :D A ty co studiujesz Misty albo gdzie się uczysz?
Informatyka jest przyszłością, zatem ...
Napisano 03-07-2005 11:47
, przez xxxx
Informatyka jest przyszłością, zatem informatycy napewno będą potrzebni. To prawda że jest to kierunek trudny, ale wiele osób go kończy ze swietnymi ocenami. Trzeba byc dobrym z matmy i fizyki, bo bez tego ani rusz.
Powiedzmy że jakoś z fiza i matma dawał...
Napisano 03-07-2005 18:34
, przez Piecia
Powiedzmy że jakoś z fiza i matma dawałem sobie do tej pory radę, co prawda wiele pracy mnie to kosztowała w ostatnim czasie, ale studia to co innego i tu zaczynam się obawiać:/ Hmmm... trudno zobacze ... Jak myslicie czy składać papiery na ETI:/? Czy w ogóle jest sens:D
No cóż Piecia, ja narazie wisze w ...
Napisano 03-07-2005 22:25
, przez Misty
No cóż Piecia, ja narazie wisze w powietrzu miedzy liceum a uniwersytetem. Po 20 wyniki i dopiero potem będę wiedziała co stanie sie moja przysżłością. Generalnie moim marzeniem do którego będe zawzięcie dąrzyła to otworzyć wałsne studio grafiki/poligraficzne. Niestety na rozwój w danym kierunku nie moge sobie pozwolić i było troszke za późno. Pozostaje mi jedynie przebrnąc przez studia, żeby uzyskać wyższe wykształcenie i miec lepsze perspektywy na praktykę. Chce iśc na kierunek który w jekiejś cześci będzie kształcił moje zdolności i pozwoli na wykorzystanie zdobytej wiedzy w przyszłym zawodzie, a jednocześnie zawiera w sobie cos co lubię. Tak więc waham się pomiędzy gospodarka przestrzenną a geoinformacją. W sumie ten drugi kirunek jest bliższy temu co chce robić, ale wiem, że jest tam dużo teoretycznej informatyki i boje się, że nie poradzę sobie z tym wszystkim. W końcu UAM w Poznaniu to nie byle jaka uczelnia.

Wazne jest jednak to, żeby robic cos co przyniesie Ci korzyści i zadowolenie. Wybierając studia kieruj sie sercem i rozsadkiem. Jesli jest to coś, czego naprawde pragniesz i wiesz, że jest spełnieniem ukrytych marzen, to warto poświęcić na to swój czas. Nie rezygnuj z marzeń, bo tylko dzięki nim możesz robić cos co sprawi Ci przyjemność...

Pozdrawiam
Misty
Droga Misty. Ja akurat również jestem w ...
Napisano 04-07-2005 12:13
, przez Piecia
Droga Misty. Ja akurat również jestem w powietrzu między Politechniką a Uniwersytetem, ale nadal nie wiem czy gdzieś nie składać jeszcze papierów. Myślę o PG, bo z Politechniki Poznańskiej zrezygnowałem ze względu na odległość i oczywiście co tu ukrywać poziom:)
Jak widzę, jesteś o wiele lepszej sytuacji niż ja, bo masz marzenia:) Plus dla ciebie. Ja tam sądzę, że sobie poradzisz;)
Trzeba najpierw mieć marzenia i hobby by móc się w jakimś kierunku rozwijać.
Pozdrawiam
Przedmioty na studiach...
Napisano 18-07-2005 15:56
, przez tekch
Witam! Chciałeś się dowiedzieć jakie przedmioty są na poszczególnych specjalizacjach związanych z informatyka.
To wejdź na adres jednej ze szkół, którą polecam jak kogoś stać!

http://vizja.net/pdf/wsti_informator.pdf

Ps. Mam ten sam problem co ty nie wiem czy poradzę sobie, bo nie jestem orłem z matmy. Ale jestem zapolonym informatykiem od dawna.
Przedmioty na studiach...
Napisano 30-04-2011 22:10
, przez lejla
a nie mysleliscie by isc na wyzsza szkole bankowa? obecnie mozna tam wygrac darmowe stypendium, organizuja konkurs studia marzen
Przedmioty na studiach...
Napisano 19-02-2015 17:02
Informatyka, jeśli tylko masz predyspozycje, doskonały pomysł, poczytaj tutaj i zobacz w jakich uczelniach możesz studiować ten kierunek: http://opinieouczelniach.pl/kierunki-studiow/informatyka/
pytanie:
odpowiedź: