Jesienne łowiska

1. Zadaj pytanie
2. Odpowiedz
3. Dowiedz sie więcej
PROLINK

Polecane pytania


Zadaj własne pytanie

Jesienne łowiska...
Napisano 12-09-2005 16:06
, przez snsokol
Hej
Nieuchronnie zbliża się jesień. Pora znana przedewszystkim z pogoni za drapieżcą (przynajmniej dla mnie)
Mam do was pytanie gdzie szukacie go podczas jesiennych łowów? Czy sąto raczej miejscówki płytkie, położone tuż obok trzczinowiska ( tak robięnajczęściej), czy raczej próbujecie z głębi?
Jakie przynęty polecacie na jesienne poranki?
Wreszczie muszę zapytać o leszcza?
Gdzie na jesień przypadają jego najlepsze łowiska, a także innego biało rybu? jak sądzicie?
Ja drapieżnika szukam głownie na Odrze(...
Napisano 26-09-2020 16:02:39
Sprobuj na https://dojrzewamy.pl. Pisza ponad 2000 odpowiedzi dziennie!
Ja drapieżnika szukam głownie na Odrze(...
Napisano 11-10-2005 11:15
, przez Korni
Ja drapieżnika szukam głownie na Odrze(MIleczyn) lub na Kluczach(szczupak okoń sum) Leszcz to wlanie odra Płoć tak samo A używam zlotej blachy z 2 kotwicami u tyłu i przodu woblery imitujące male rybki oraz gumy imitujące uklejki lub malutkie okonki Jeszcze mnie Odra nie zawiodła hehe
Ryby jesieni...
Napisano 06-09-2006 12:47
, przez mirgag
Jak pisze Korni, Klucze (Odra i wysokie główki), jak i Mileszyn, są dobre. Szczególnie wejście do zatoki. Nie jest to jednak odpowiedź na temat.

Rzeki.
Szczupaka łowię na gruntówkę z martwą ok. 18 cm płoć. Płoć musi *fruwać*.
Pora: wczesny zmierzch, do szarówki i listopad-grudzień. Po nim bierze sum i sandacz.

Spinning: Jestem zwolennikiem dużych gum i wahadłówek o tej porze (listopad i grudzień). Małych ryb już raczej nie ma na starych miejscach, stąd preferuję miejsca głębokie i rynny rzeczne, denne zawady i kamienie. Sprzęt ciężki.
Oczywiście jak w wędkarstwie, nie jest to regułą, dlatego należy obserwować ciśnienie, pogodę, stan wody, gdzie wyemigrowała drobnica itd, itd., a więc podstawy wędkarstwa.

Leszcz: Unikam o tej porze pickera. Pickera używam na dużego klenia i rozpióra (rozpiór i kleń bierze wowczas, gdy inne ryby stosują głodówkę, stąd bardzo sobie je cenię).
Leszcz. Często , w zależności od pogody, skuteczny jest zestaw *na pół bambra* (spławik cygaro, oliwka przelotowa, przypon 6 - 10 cm długości, hak nr 6-10 okrągły, 3-10 pęczaków, lub kukurydza) Zacinamy wówczas, gdy na wodzie pojawi się falka od ruchu spławika (żadne zatopienie spławika).

Na leszcza preferuję jednak spławik-przepływankę, duża bombka, przypon nawet 50 cm (wypróbować długość w danym dniu) bez śruciny dociąząjącej przypon i oliwka. Kij długi np. bolonka, która dobrze się sprawdza na opaskach.
Zasada: mała przynęta musi fruwać lekko nad dnem. Technika: popuść z prądem, przytrzymaj, popuść, zatnij lekko w ciemno i...
życzę połamania kija.
pytanie:
odpowiedź: