bojownik

1. Zadaj pytanie
2. Odpowiedz
3. Dowiedz sie więcej
PROLINK

Polecane pytania


Zadaj własne pytanie

bojownik...
Napisano 13-11-2005 22:06
czy może mi ktos napisac z jakimy rybkami bojownik żyje w zgodzie, bo jedną mi już zjadł. czekam na szybka odp
Bojownik z wiekszością żyje w zgodzie...
Napisano 27-09-2020 13:18:20
Sprobuj na https://dojrzewamy.pl. Pisza ponad 2000 odpowiedzi dziennie!
Bojownik z wiekszością żyje w zgodzie...
Napisano 13-11-2005 22:28
, przez Vella
Bojownik z wiekszością żyje w zgodzie :)

U mnie bojowniki spokojnie koegzystują z:
neonkami
molinezjami
gupikami
neonkami
kiryskami
glonojadami
mieczykami
danio
bocjami


Pamiętaj, że w zbyt maym akwarium każdą może zaatakować. Walka o teren - tak to jest w przyrodzie.
Zapewnij rybom odpowiednie warunki, a bedą żyły w zgodzie :)
BOJOWNIK...
Napisano 14-11-2005 14:29
JA MIALAM BOJOWNIKA Z BALONOWKA ALE NIESTETY ZJADŁ MI JĄ. MAM KULĘ WIEC NIE MAM W NIEJ DUZO MIEJSCA. MYSLAŁAM O TYM ZEBY DOKUPIC WELONKE ALE BOJE SIE ŻE POGRYZIE JĄ BO ONA MA PRZCIEZ TAKIE PIĘKNE PŁETWY.
Kula - żadna ryba nie powinna być ...
Napisano 14-11-2005 15:16
, przez PC Free
Kula - żadna ryba nie powinna być trzymana w tak małym zbiorniku.

Proponuje 2 rozwiązania:
- zrezygnować z hodowli ryb
- kupić większy zbiornik wodny.
Bojownikowi w zasadzie wystarczy kula - ...
Napisano 14-11-2005 18:43
, przez Vella
Bojownikowi w zasadzie wystarczy kula - o ile ma ona minimum 5 litrów pojemności (ale to jest absolutne minimum na jedną rybkę!).

Trzymanie rybki w małym pojemniku (akwarium) to zwykły sadyzm.

Kula to jest dobra na cukierki - by postawić na stole. I dekoracja ładna i gości można poczestować.
Nie jest to jednak odpowiednie lokum dla rybek.

Nawet najspokojniejsze zwierzę może się wkurzyć, jesli nie będzie miało dość miejsca.

Wyobraź sobie, że ktoś zamyka Cię w klatce wielkości, dajmy na to - łazienki. Juz jest Ci ciasno, co?
A teraz jeszcze ten ktoś dokwateruje Ci współlokatora. Nawet jesli to miła osoba, to i tak po kilku dniach czy tygodniach masz chęć zamordować natręta.


Welonki w żadnym wypadku nie kupuj! Te ryby dorastają do całkiem sporych rozmiarów, kula to zdecydowanie za małe mieszkanie! (teraz to już nie klatka wielkości łazienki tylko ...wanny. Jakbyś się czuła musząc mieszkać w klatce wielkości wanny? A jakbys jeszcze w tej wannie musiała mieć współlokatora?)


Frodo ma rację, najlepiej kup porządne akwarium. Jak je ładnie urządzisz może być duzo lepszą dekoracją od kuli. I pamiętaj, że żadna ryba tak naprawdę nie czuje się dobrze w takim okrągłym pojemniku (dostają tzw. "kręćka"), a jesli pojemnik jest mały to rybie jest naprawdę bardzo, bardzo źle!
(Własciwie to jak duża jest ta Twoja kula? Jaką ma pojemność, ile litrów?)

Nie zęcaj się nad zwierzakiem, on nie może nawet głosno zaprotestować. :(
Jeśli nie możesz zapewnić rybce własciwych warunków to lepiej zrezygnuj z hodowli.
Nie zgodzę się do końca z tobą Vella. 5 ...
Napisano 14-11-2005 22:26
, przez PC Free
Nie zgodzę się do końca z tobą Vella. 5 litrowa kula to nie stanowcze minimum, ale o wiele za mało. Bojownik, choć w sklepach trzymany w plastykowych kubeczkach nie jest rybą, której wystarcza 5 litrów. Dorosłe osobniki osiągają nawet 7 cm. A więc akwa 4.9 litra o wymiarach: 17*17*17 raczej nie wystarczy. Zresztą przyjęta jest zasada, że na 1 cm długości słodkowodnej ryby akwariowej potrzeba minimum 1 l wody, tak więc dorosły bojownik potrzebuje 7 l samej wody (a musisz liczyć, że jeśli masz 7 litrowe akwarium, około 0.5 litra zajmują dekoracje (kamienie, rośliny) oraz sprzęt (filtr itp).
Jestem początkująca. Proszę o info na ...
Napisano 29-01-2006 16:27
, przez jusytka
Mam zamiar kupić swoją pierwszą w życiu rybkę, wybrałam Bojownika. Czytam w necie co sie da, bo zaczynam "od zera". a chciałabym, aby mojej rybce było dobrze. Juz wiem, że nie powinnam kupować kuli, myślę więc o mini akwarium 25 l, ale mam masę problemów, bo nie wiem, czy to akwarium może mieć pokrywę, skoro oddycha powietrzem nad wodą? Czy to oznacza ze niepotrzebny mu napowietrzacz? Co jeszcze musi być w akwarium, oprócz kamyczków, roślinek (oczywiście żywych)? Czy musi być oswietlenie?, filtry, grzałka? Jak mam się nim opiekować???
[quote:2a4a29d915]Mam zamiar kupić swoj...
Napisano 29-01-2006 21:43
, przez PC Free
Mam zamiar kupić swoją pierwszą w życiu rybkę, wybrałam Bojownika.

Bardziej polecam Gupiki, Platki lub Molinezje.

Juz wiem, że nie powinnam kupować kuli, myślę więc o mini akwarium 25 l

Za małe, ale jeśli nie możesz większego (40-70l) to starczy.

czy to akwarium może mieć pokrywę, skoro oddycha powietrzem nad wodą?

Może mieć pokrywe. Bojownik to ryba z rzędu labiryntowatych, co oznacza, że pobiera powietrze również z nad wody.

Bojownik syjamski Betta splenders - żyje w wodach wschodniej części płw. Indochińskiego i Tajlandii. Osiąga do 6cm długości. Okazy z Tajlandii i Wietnamu są zielone, a z Singapuru czerwone. Bojownik są skłonne do walk między sobą i dlatego w niektórych państwach wykorzystuje się je w celach walk z zakładami. Smuci także widok bojowników w malutkich kulach lub w woreczkach na sklepowych półkach. Temperatura powinna wynosić ok 24°C. Samica m mniej "weloniaste" i krótsze wszystkie płetwy.

:arrow: Źródło http://www.ipo.zapraszam.pl/akwa/opisy.html

Czy to oznacza ze niepotrzebny mu napowietrzacz?

Potrzebny, a optymalnym rozwiązaniem jest filtr z napowietrzaniem, np seria Fan firmy Aqua-el.

Co jeszcze musi być w akwarium, oprócz kamyczków, roślinek (oczywiście żywych)? Czy musi być oswietlenie?, filtry, grzałka?

Polecam poczytać www.ipo.zapraszam.pl/akwa , a szczególnie dział akcesoria, porady oraz zakładanie akwarium. Filtr, grzałka muszą być, a jeśli chcesz żywe roślinki to również oświetlenie (ryby też potrzebują światła).
Ja też zaczynałam od Bojownika ale ...
Napisano 04-02-2006 12:05
Ja też zaczynałam od Bojownika ale przyznam że to nie była najbardziej trafna decyzja ... Fakt on jest ładny i tak "majestatycznie" pływa ale ... Jak dla mnie za bardzo ospały ... Lubię ruchliwe rybki ... Ale to już twój wybór .. Jak na pierwszą "hodowlę" bym ci polecała Brzanki Różowe ... Danio Tygrysie i Pręgowane [mniej żywotne] ... Gupiki ... Neonki ...
ale sie uczepiliście tych kul! ŻADNA ...
Napisano 12-04-2006 15:33
, przez ullinek
ale sie uczepiliście tych kul! ŻADNA ryba nie jest w nich szczęśliwa!!! One wariują w tych kulach, bo tracą orientację. W końcu zacznie Ci sie kręcić w kółko. Kup pożądne akwarium a w kuli możesz trzymac np kwiatki. Bedą ZAPEWNE lepiej wygladać niż zagubiona rybka.
walki...
Napisano 03-07-2006 09:24
, przez drukarz
Mam takie pytanie w 40 litrowym akwarium mialem 4 samice i 1 samca bojownika, 3 samice byly podobnej wielkości a jedna znacznie wieksza (prawie dwukrotnie ) samiec gania samice 3 małe uciekaja a ta najwieksza stawia sie i doszło do walki - efekt taki ze samiec pregrał ;( i ma teraz poszarpane płetwy. Czy one się zagoją jakoś?? tą dużą samice juz odłowiłęm żeby nie prowokować kolejnych starć.
bojowniki...
Napisano 03-11-2006 17:24
, przez frenchbit
No właśnie, dołączam się do pytania. Tylko trochę dodam.
Mój bojownik był bardzo spokojny i był tylko z mniejszymi rybkami. Jedyną większą był glonojad. Gdy szedłem je nakarmić zobaczyłem, że był bardzo poszarpany, a wtedy w akwarium był tylko glonojad i platka. Warunki były dobre: grzałka (temperatura ok 25), filtr, światło, rośliny, sztuczny-ozdobny statek i oczywiście kamyczki.
Platka była za mała, żeby to zrobić.
Natomiast pewien akwarysta powiedział, że glonojad tymbardziej nie dał by rady.
Jedyne co mi przyszło do głowy to, to, że wciągnął go flitr, dokładnie część, która oczyszczała (mam 2 w 1: napowietrzanie i oczyszczanie).
Na nastpęny dzień zdechł.
Sprawdziłem flitr, nie ciągnął mocno. Mniejszych ryb do niego nie przyciągało.
Akwarium jest dość duże. Dokładnie nie wiem ile litrów, bo w sklepie mówili, że 60 l, a gdy chciałem dodać zraszacza wody (tak mi w sklepie powiedzieli, że mam dawać) musiałem wiedzieć ile ma litrów, bo na 10l bodajże ma być 5 ml.
Licze, że to awarium ma 50 litrów. Jest, więc dobre.
Bojownika dostałem na urodziny, tak mi się spodobał, że chciałem je chodować. Teraz - już nie. Bo tylko z nim było tak dziwnie.
Co to było? Może sam się pogryzł?
Proszę o szybką odpowiedź!
bojownik...
Napisano 05-02-2007 08:44
, przez Karolinab
Bojownika samca można jedynie z 2 albo3,4 samicamui bojownika ale wtedy musisz mieć akwa bowyżej 30L. Oczywiśćie możesz dokupić do niego glonojada :)
Ryby...
Napisano 06-02-2007 17:58
, przez Karolinab
Hej, mam trzy samce bojowniki w 3 kulach po 1,5L wody. Zbieram kieszonkowe na większe akwarium, ale chciałabym żeby było trochę więcej rybek. I w tym problem, chcę dokupić 3albo 4 samiczki bojownika, 3 neonki, 2 molinezje i glonojada. I w tym problem. Jak mam trzy bojowniki a chcę żeby żyły w tym samym akwarium to się pozabijają. Mam pomysł żeby oddzielić siatką przepuszczającą wędę 2 bojowniki bo są niebezpieczne dla innych ryb. Bo jak są w oddzielnych kulach to i tak próbują ze sobą walczyć. A mój 1 bojownik – NEO- jest grzeczny i ich olewa jak drugi bojownik go zaczepia. Ale mi tych 2 bojowników szkoda. BO mój NEO będzie z innymi rybami w stadzie a te 2 nie. Ale chyba nic się nie stanie jak będą odgrodzone siatkami? A w ilu stopniach żyją neonki i molinezje? Ile to wszystko będzie kosztowało?( filtr, grzałkę mam, termometr, lampka, roślinki żywe, zameczek itp.) Właśnie oprócz filtru ,lampki, termometru to co jeszcze? I ostatnie ostatnie pytanie. Jaki pokarm się daje wszystkim rybom, ile na te rybki potrzeba litrów wody? Proszę o szybką odpowiedź na email [email protected] Albo jak ktoś niema emaila to na bloga http://popanda.bolg.interia.pl/ :wink:
Bojowniki z innymi rybami...
Napisano 08-02-2007 11:25
, przez Karolinab
NO już po problemie. Niezrozumieliście mojej notatki. Ja mam już na oku akwa na 35Lwody i kupie sobie 3albo 4 samiczki bojownika, 5neonków i jednego samca bojownika. Jeszcze kupie dła moich 3 samców bojowników akwa na 3,5L wody akwa. A te małe kule będą służyły do przechowywania trzech samców jak będę czyścić akwa. :wink: Akwa z rybkami kupie za miesiąc albo za pare tygodni a akwa (kule, bo tak mama chce) w poniedziałek albo jeszcze wcześniej może później. Pzdrawiam:)
To ile minimum Bojownik powinien miec ...
Napisano 09-04-2007 15:17
, przez Ela165
HEj ja mam akwa 25 l od roku, pół roku mam 20 l kulę i teraz chcę miec jeszcze jedną samicę bojownika ale w osobnym akwa albo kuli. Proszę powiedzcie ile one potrzebują litrów minimum na jednego??
Ej kule są bardzo fajne...
Napisano 09-04-2007 15:19
, przez Ela165
Wiecie kule bardzo ładnie wyglądają. Moja kuzynka miała bojownika i trzymała go w 12,5 l kuli i wszystko było ok.
No odpowiedzcie w końcu ile dni minęło ...
Napisano 14-04-2007 17:10
, przez Ela165
No odpowiedzcie w końcu ile dni minęło kurde!!!
Odp: bojownik...
Napisano 21-08-2007 21:11
, przez fdsa
wrzyscy zwariowaliscie nawet 20 l w kuli niewystarczy!! kula to męczarnia dla rybek a twoja koleżanka z kąd wie że z rybami wrzystko w porządku umie z nimi rozmawiac!!!!!!!!!!!
Odp: bojownik...
Napisano 27-08-2007 07:58
, przez Joasia520
Jeśli to samiec to nie możesz go trzymać z innymi rybami. A jeśli chodzi o kule to mam mnóstwo znajomych którzy hodują w nich bojowniki i wszystko z nimi ok.
Odp: bojownik...
Napisano 29-08-2007 14:59
, przez welonka
bojownik na pewno nie żyje w zgodzie z małymi i szybkimi rybami za to żyje w zgodzie z na przykład molinezjami i platkami
Odp: bojownik...
Napisano 29-11-2009 21:10
Bojowniki żyją w zgodzie z innymi rybkami oprócz samców tego samego gatunku. Kto mówi że bojownik może żyć w kuli nie ma wogóle wiedzy na temat chodowli rybek. Bojownik nie jest rybką bez wymagań. Potrzebuje stałej temp.(22-32st.), akwa minimum 25l. filtrowanej wody. Niechętnie je pokarm w płatkach, woli żywy(np.larwy komarów) musi mieć również miejsce do ukrywania się.
Odp: bojownik...
Napisano 29-11-2009 21:56
Bojownik żyje w zgodzie z innymi rybkami, oprócz samcami swego gatunku. Nie jest rybką bez wymagań potrzebuje:
-odstanej minimum tydzień filtrowanej wody w akwa przed wpószczeniem,
-stałej temperatury (22-32st.),
-termometru do kontroli ciepła wody,
-filtrowanej wody,
-pokrywy na akwa,
-akwa minimum 25l.( prostokątne w żadnym wypadku nie kule! ),
-roślinki - kryjówki (lepsze sztuczne, gdyż nie gniją i nie brudzą wody).
Bojowniki nie przepadają za suchym pokarmem ( w płatkach ), wolą żywy pokarm - np.larwy komarów (nie dawajcie pokarmów roślinnych - bojowniki po tym chorują).
Żyją 2-4 lata.

Jeśli komuś pomogłam informacjami to bardzo się ciesze :)
Odp: bojownik...
Napisano 15-02-2010 16:18
, przez bikol1
ja mam bojownika z molinezją skalarem (polecam) brzanką i wszystko jest ok
Odp: bojownik...
Napisano 06-04-2010 15:17
Czy bojownik może życ z innymi rybkami pilne
Odp: bojownik...
Napisano 19-09-2010 13:23
mam pytanie niewiem co robić mam 2 bojowniki samca i samice samiec ją gonie po całem akwa35l
i ją straszy ona odpoczywa a on
jak na złość goni ją niewiem czy
jest dobrze...
Odp: bojownik...
Napisano 21-09-2012 20:20
, przez erkaa
mnie w sklepie sprzedali bojownika razem z gupikiem, akwarium 12L, roślinkę i naturalne kamienie na samo dno, powiedziano mi że nie potrzeba filtra, jest wręcz niebezpieczny,ponieważ rybka może się pokaleczyć,lampka jest niekonieczna a temperatura wody powinna być pokojowa.akwarium czyścić mniej więcej 1 w tygodniu.
Odp: bojownik...
Napisano 28-09-2012 20:26
, przez Delajla
Cześć, mam ogromną prośbę, pomóżcie mi. Co mam zrobić miałam bojownika samego w 46l akwarium z całym sprzetem. Dziś dokupiłam kilka rybek (12 w tym: neonki, gupiki,glonojady i molinezje, wszystkie jak czytałam mogą być z bojem), ale on strasznie gania je wszystkie, czy to się zmieni po pierwszym dniu, czy musze go oddzielić?? prosze o pomoc pilnie
Odp: bojownik...
Napisano 25-12-2013 14:01
PRZESADZAĆIE BARDZO!
PONIEWARZ TA RYBKA BOJOWNIK JEST WESOŁY JAK KTOŚ GO URTUJE Z TEGO MAŁEGO PUDEŁECZKA A PONOĆ BĘDZIE MU GORZEJ W KULI
Odp: bojownik...
Napisano 25-12-2013 14:04
NIE ZMIENI SIE RACZEJ !
PONIEWARZ BOJOWNIKI SĄ WALECZNE !
pytanie:
odpowiedź: