jak mam zapamiętać mapę polityczną świata?? pomocy!!

1. Zadaj pytanie
2. Odpowiedz
3. Dowiedz sie więcej
PROLINK

Polecane pytania


Dodaj swoje zadanie domowe za darmo

jak mam zapamiętać mapę polityczną ś...
Napisano 20-02-2006 13:34
, przez martyna:D
mam nauczyć się wszystkich państw, ich stolic oraz położenia geograficznego , jak mam to zrobić?!?! zawsze próbowałam zrozumieć tematy, zagadnienia, w ostateczności uczyłam się całych regułek. Ale teraz co mam zrobić?!?! Jak mam się nauczyć tych stolic jak o niektórych nawet nie słyszałam!? na początku próbowałam obeznać się trochę z tymi nazwami i ich położeniem, no ale to mi nic nie dało :/ nie wiem jak to zrobić, mam jeszcze sporo czasu przed zaliczeniem tego, ale wiem że gdybym zostawiła to na ostatnią chwile to bym w życiu się nie nauczyła , czy ktoś zna sposób jak moge się tego nauczyć, z góry dzieki za pomoc
ODPOWIED...
Napisano 29-09-2020 21:40:41
, przez zadane
Sprobuj na https://dojrzewamy.pl. Pisza ponad 2000 odpowiedzi dziennie!
ODPOWIED...
Napisano 21-02-2006 07:09
, przez BUBU67
KIEDYŚ TEŻ MIAŁEM PODOBNE DYLEMATY JAK ZAPAMIĘTAĆ OGROMNE ILOŚCI MATERIAŁU :) WIERZ MI, ZAINWESTUJ OK. 30 ZŁ I KUP KSIĄŻKĘ TONEGO BUZANA "MAPY TWOICH MYŚLI", TO PIERWSZORZĘDNA POMOC W ORGANIZACJI TEGO TYPU MATERIAŁU, JESZCZE INNEGO RODZAJU POMOC ZNAJDZIESZ POD HTTP://SZYBKANAUKA.NET; JEDNAK MOIM ZDANIEM ORGANIZACJA PRACY, SKUPIENIA, POWTÓREK JEST LEPSZA PO LEKTURZE "MAPY TWOICH MYŚLI". WYSYŁKOWO KUPISZ POD ADRESEM: WYSYLKOWA.PL. ZAJRZYJ TAKŻE NA STRONĘ PROFESOR.PL

ŁĄCZĘ POZDROWIENIA, ŻYCZĘ WSZYSTKIEGO CO DOBRE, AREK. 8)
Wiem, że temat stary, ale ja zawsze ...
Napisano 15-11-2006 20:51
, przez bzdecikk
Wiem, że temat stary, ale ja zawsze kojarzę sobie z jakąś historyjką. Chociaż stolice Europy znam bez problemu przypominania sobie ich nazw, podam przykład dla Norwegii:
Flaga norwegi jest w większości czerwona, a więc wyobrażam sobie czerwonego loda. Jem go ze smakowitością, całe tony lodów, jednak w mojej miłej pracy przeszkadzają mi wciąż bzyczące osy(Oslo).
Wiem, że temat stary, ale ja zawsze...
Napisano 12-06-2010 16:34
moim zdaniem najlepszym sposobem na naukę pamięciową takich rzeczy jak stolice państw są fiszki. tutaj można się pouczyć online:
http://fiszkoteka.pl/zestaw/69-stolice-panstw-europy
pytanie:
odpowiedź: