Napiszę każdą prace z polskiego

1. Zadaj pytanie
2. Odpowiedz
3. Dowiedz sie więcej
PROLINK

Polecane pytania


Zadaj własne pytanie

Napiszę każdą prace z polskiego...
Napisano 12-03-2005 20:36
Napiszę każdą prace z polskiego
- prezentacja na maturę
- bibliografia (lit. podmiotu i przedmiotu, teksty kultury)
- wypracowania


piszcie:: gg 1454118
Skoro napiszesz wszystko to proszę o ...
Napisano 09-08-2020 13:33:19
Sprobuj na https://dojrzewamy.pl. Pisza ponad 2000 odpowiedzi dziennie!
Skoro napiszesz wszystko to proszę o ...
Napisano 08-10-2005 17:34
, przez nasta6
Skoro napiszesz wszystko to proszę o pomoc w odpowiedzi na ponizsze pytania :roll:

1) Skąd wzięła się nienawiść do Żydów ?
2) Przykłady prześladowań Żydów.

[email protected]

Pozdrawiam
A ja prosiłabym o charakterystyke Judyma...
Napisano 08-10-2005 20:52
, przez Maylu
A ja prosiłabym o charakterystyke Judyma z ''Ludzi bezdomnych''.

[email protected]
POTRZEBUJE MOTYW OGRODU W LITERATURZE--...
Napisano 08-10-2005 21:37
, przez GUCIA
POTRZEBUJE MOTYW OGRODU W LITERATURZE--CZY ZNASZ MOZE JAKIES LINKI
wypracowanko...
Napisano 09-10-2005 16:04
, przez kassja
spory o znaczenie patriotyzmu i kształt przyszłej Polski w "Przedwiośniu" St. Żeromskiego. Help me :)
to ja poproszę jakieś materiały na temat...
Napisano 09-10-2005 16:11
, przez andziap89
to ja poproszę jakieś materiały na temat "Nowego wspaniałego świata" Huxleya, najchętniej streszczenie i problematykę... z góry thx
Patriotyzm Renesansowy...
Napisano 09-10-2005 16:17
, przez Anetus
Prosiłabym o napisanie wypracowania na temat : W czym przejawiał się patriotyzm renesansowy a jak rozumiem to pojęcie współczesnie.
Ogłoszenia - jak sama nazwa wskazuje - ...
Napisano 10-10-2005 12:22
, przez Vella
Ogłoszenia - jak sama nazwa wskazuje - umieszczamy w dziale Ogłoszenia.

Dlatego pozwoliłam sobie przenieść ten wątek.
Mam nadzieję, że tutaj znajdziesz osoby zainteresowane tym co oferujesz.
Tematyka patriotyczna do oświecenia...
Napisano 10-10-2005 18:51
Tematyka patriotyczna do oświecenia.

Mikołaj Rej - Krótka rozprawa między 3 os.

Utwór ten stanowi odbicie konfliktu, jaki w ówczesnej Polsce miał miejsce pomiędzy szlachtą, duchowieństwem a chłopami. Rej staje tu w obronie chłopów, uciskanych przez wyższe stany. Oprócz tego "Krótka rozprawa..." zawiera obszerną i szczegółową krytykę wad zauważonych u wszystkich trzech klas. Szczególnie ostro zaatakowane zostaje duchowieństwo, któremu Rej zarzuca lenistwo, spóźnianie się na poranne msze, lekceważenie swych obowiązków i odprawianie nabożeństw byle jak. Autor zarzuca również klerowi, że zmienił kościół w jarmark handlu odpustami, ukazuje dokładnie chciwość księży i ich zamiłowanie do przepychu. Rejowi nie podoba się również zawyżana bezustannie liczba świętych, jak sam to określa "od wszystkiego", a także dziesięcina, którą uważa za nic innego, jak tylko kolejny pretekst do bogacenia się kosztem prostego chłopa. Atakowana jest również szlachta. Pod jej adresem padają zarzuty chciwości i wewnętrznych sporów, które tylko osłabiają państwo. Szlachta jest również oskarżana o prywatę, przedkładanie własnego interesu nad dobro kraju, zrywanie obrad Sejmu, przekupstwo i nierzetelność. Te wyższe warstwy skupiają się głównie na obżarstwie, pijaństwie i rozpuście, a tymczasem w Polsce kwitnie zabobon, nieuctwo i ogólna głupota. Cała rozmowa kończy się niewesołym wnioskiem, że nikt nie jest zainteresowany jakimikolwiek reformami, więc wszystkie spory i dyskusje i tak niczego nie zmienią. Rej wskazuje tu na kolejną wadę polskiego społeczeństwa. Cechuje je powszechne gadulstwo przy jednoczesnym braku umiejętności zmobilizowania się i podjęcia jakichkolwiek konkretnych działań.

Jan Kochanowski - Odprawa Posłów greckich.

Jan Kochanowski ukazuje w "Odprawie posłów greckich" różne postawy obywatelskie, wyraźnie dając tym samym swoim rodakom wskazówki, przestrzegając ich przed popełnianiem błędów bohaterów negatywnych, a zachęcając do pójścia w ślady bohaterów pozytywnych. Pierwszym modelem postawy jest zachowanie Antenora. Jest to bohater pozytywny, rozumiejący, że dobro ojczyzny jest ważniejsze od kaprysu jednostki, choćby był to królewski syn. Kiedy ponosi klęskę nie załamuje się, ale wzywa do wojny obronej, do rozpoczęcia przygotowań mających na celu obronę ojczyzny. Antenor jest patriotą, rozsądnie myślącym, szczerym, nieprzekupnym i odważnym człowiekiem. Drugi model postawy reprezentuje przeciwnik Antenora, Parys. Jest to bohater zdecydowanie negatywny, ukazany przez Kochanowskiego jako samolubny egoista, uciekający się w swych niecnych postępkach do szantażu i przekupstwa. Jego zwycięstwo nad Antenorem jest jednoznacznie klęską całego państwa. Choć Trojanie nie wydają Heleny Grekom, to wiadomo, że po wieloletniej wojnie miasto zostanie całkowicie zburzone, a jej mieszkańcy w większości wymordowani. "Odprawa posłów greckich" jest utworem uniwersalnym. Mimo, iż powstała kilkaset lat temu, to jest aktualna do dziś, porusza bowiem problemy dotyczące każdego z nas. Najważniejszą nauką, jaką możemy wyciągnąć z lektury utworu jest przeświadczenie, że nie przetrwa żadne państwo, w którym jednostki będą stawiały własny interes nad dobrem ogółu i sprawiedliwością.

Andrzej Frycz Modrzewski - O poprawie RP.

W pracy tej autor zestawił obraz ówczesnej Rzeczypospolitej, z obrazem doskonałego państwa, które chciał zbudować. Zanalizował ustrój społeczny i państwowy Polski i przedstawił projekt jego przebudowy. Jego głównymi tezami była obrona chłopa przed uciskiem pańszczyzny, niemożność naruszenia ziemi chłopa przez szlachtę, obrona mieszczan przed szlachtą i równość wszystkich stanów. W części swego utworu poświęcone teorii państwa i prawa występuje jako zwolennik zjednoczonego państwa, mającego silną władzę królewską (ale nie absolutną) i praworządnego sądownictwa. W księdze "O szkole" pisał o zaostrzeniu wychowania, podniesieniu stanu oświaty i nauki, której wartość niezwykle sobie cenił. W księdze "O kościele" natomiast ostro krytykując Kościół, żądał wolności religijnej i wolności sumienia i niezależności kościoła narodowego od papiestwa.
Pomocy...
Napisano 10-10-2005 23:49
Nadzieje,złudzenia i rozczarowanie Polaków u progu niepodległości.Zinterpretuj podany fragment Przedwiosnia i określ rolę tego fragmentu w utworze oraz jego związek z tytułem i ideą utworu.pomocy błagam!!!!!!!!!!!!!!
:(((((((((9...
Napisano 17-10-2005 22:31
Błagam pomoż mi napisać o Wizerunkach lekarzy w literaturze:( HELPPPP MEEEEE ;( moj mail [email protected]
Musze napisac rozprawke: "Latarnik" H....
Napisano 30-10-2005 20:43
Musze napisac rozprawke: "Latarnik" H.Sienkiewicza to hołd złożony wielkiemu poecie. Jeśli możesz i umiesz to bardzo prosze o wymyslenie chociaż argumentow( najlepiej 3) i potwierdzenia tezy, bo jak to bede miala to jakos pojdzie ;) licze na Ciebie. jak cos to napisz albo tu albo na meila: [email protected]
takie samo wypracowanie...
Napisano 20-11-2005 14:26
, przez Rudy
mam teraz do napisania dokładnie to samo wypracowanie. Znaczy sie "Spory o znaczenie patriotyzmu....". dostałeś moze odpowiedz co tam wogóle napisać, bo ja nie mam zabardzo pomysłu. pozdrawiam
takie samo wypracowanie...
Napisano 20-11-2005 14:28
, przez Rudy
mam teraz takie samo wypracowanie do napisania. Znaczy sie "Spory o znaczenie patriotyzmu i kształt przyszłej polski...." dostałeś moze od kogos odpowiedz, co tam mozna ciekawego napisać. Bo ja nie mam za bardzo pomysłu.

pozdrawiam, Janek
prezentacja...
Napisano 08-02-2006 22:34
, przez mbatman
Jesli ktos hciclaby kupic prezentacje na temat "anglicyzmy we wspolczesnej polszczyznie" to moge tanio ja sprzedac. (narazie jeszcze ja tworze) ( gg 2 99 77 55 )
Odp: Napiszę każdą prace z polskiego...
Napisano 09-02-2009 22:28
hej jak napiszesz każdą prae to mogłabyś mi napisać rozprawkę na temat: Czy jest coś w przyrodzie równie pięknego jak wysokie drzewa?
Odp: Napiszę każdą prace z polskiego...
Napisano 09-02-2009 22:29
hej jak napiszesz każdą prae to mogłabyś mi napisać rozprawkę na temat: Czy jest coś w przyrodzie równie pięknego jak wysokie drzewa?
Odp: Napiszę każdą prace z polskiego...
Napisano 28-03-2009 20:28
, przez mkjjk
Napiszę wypracowanie, prezentację (maturalne i inne), zadanie domowe na każdy temat z języka polskiego, historii, języka angielskiego – wszystkie poziomy nauki;
wszelkiego rodzaju prace i referaty dla studentów kierunków humanistycznych;
korekta już gotowych prac;
możliwość realizacji terminów ekspresowych (nawet od 12h!);
bardzo tanio – ceny do negocjacji w zależności od tematu, czasu na napisanie i objętości pracy.

kontakt: [email protected]
Odp: Napiszę każdą prace z polskiego...
Napisano 02-01-2010 12:11
, przez odyseja
kto wspomoze umysl scisly i napaisze mi prace na temat.: Literackie obrazy szaleństwa. Analizując podane fragmenty „Makbeta” Szekspira i „Romantyczności” Mickiewicza, określ przyczyny i przejawy obłędu bohaterek w kontekscie romantycznego swiatopogladu. (MAkbet:akt V, scena I:dunzynan.komnata w zamku.lekarz i jedna z dam palacowych.A.Mickiewicz: "sluchaj dzieweczko...-On ja kochal za zywota"!
Odp: Napiszę każdą prace z polskiego...
Napisano 05-05-2010 16:15
, przez mnbv
Ja bym poprosila o wypracowanie
"Przedstaw skutecznosc jezyka jako narzedzie wplywania na ludzi odwolujac sie do historii Makbeta i jego zony"(min.250 słow) na moj e-mail [email protected]
Odp: Napiszę każdą prace z polskiego...
Napisano 26-03-2012 18:06
, przez 1986pepe
Proszę o prace na następujące tematy 2 str A4 wystarczy. "Zbigniew Herbert poeta kultury". "Wpływ wojny na psychikę człowieka w świetle wybranych utworów literackich i filmów". "Sens przesłania moralnego Dżumy dla człowieka naszych czasów". Proszę o przesłanie na e-maila [email protected]
Odp: Napiszę każdą prace z polskiego...
Napisano 23-12-2013 16:18
, przez Baczek24
poprosiłabym o wypracowanie
"Przedstaw skuteczność języka jako narzędzie wpływania na ludzi odwołując się do historii Makbeta i jego zony"(min.250 słów)
Oto fragment:
Makbet; Cóż tam? Jak stoją sprawy? Lady Makbet; Kończy już wieczerze Czemu wyszedłeś? Makbet; A co pytał o mnie? Lady Makbet: Jak mógł nie pytać? Makbet: Słuchaj -zrezygnujmy Z naszych zamiarów. Przecież on ostatnio Tak mnie obsypał zaszczytami. Zresztą Ja sam zdobyłem sobie złotą sławę W oczach przeróżnych ludzi: czy nie lepiej Nacieszyć się jej świeżym blaskiem, zamiast Tak prędko jej się wyrzec? Lady Makbet: Więc niedawna Twoja nadzieja- to był sen pijany,l Z którego teraz budzisz się z ziemistą Twarzą i mdli cię, gdy sobie przypomnisz Wczorajsze orgie? A może tym samym Jest twoja miłość? Umiesz śmiało marzyć, Ale na śmiały czyn to już cię nie stać? Chcesz zdobyć to, co sam szacujesz jako Szczyt życia-żyć zaś jak tchórz, bez szacunku Dla siebie, na dnie? Piszczeć jak panienka: "I chciałabym, i boję się"? Makbet: Skończ, proszę. Stać mnie na wszystko, co godne człowieka Kto się więc nie waży- ten nim nie jest Lady Makbet: Cóż to za bestia zatem mnie wciągnęła W swoją intrygę? Nie, gdy miałeś w sobie Dosyć odwagi- tylko wtedy byłeś Człowiekiem, więcej: mężczyzną; i gdybyś Miał dość odwagi, aby pójśc krok dalej, Byłbyś mężczyzną w stopniu jeszcze wyższym. Wtedy nie sprzyjał czas ni miejsce-byłeś Gotów narzucić sam miejscę i porę; Teraz i jedno i drugie nam sprzyja- A ty się cofasz? Wiem, jaką się miłość Czuje do dziecka przy piersi- karmiłam Nie raz- a przecież wyrwałbym sutek Z bezzębnych dziąseł, z uśmiechniętych błogo Warg, i strzaskała czaszkę niemowlęciu, Gdybym przysięgała wcześniej, że to zrobię, Tak jak tyś przysięgał, że spełnisz swój zamiar
mój e mail: [email protected]
pytanie:
odpowiedź: